SUMMER SALE: until July 31st, you can buy products from the category For travelling at a 15% discount. Use code LETO2024.

Counselling: Coconut Sugar Organic

Coconut palm sugar is a natural sugar extracted from the nectar of tropical coconut palm flowers in Indonesia. Once harvested, it is boiled to create caramel, which is then crushed into a fine crystal. Therefore, coconut sugar...

product
What is your question?
Leave blank
 
Number of questions: 1

Hana Procházková 27. August 2017

Dobrý den, ráda bych věděla, zda kokosový cukr je raw. V podrobnostech o cukru se píše - cituji: "Sladké krystalky se vyrábí z nektaru tropických kokosových palmových květů v Indonésii. Jakmile jsou sesbírány, uvaří se."
Děkuji za odpověď, Hana.

View response
Michaela Ptáčková

Michaela Ptáčková Replied by:

Krásný den, Hani,

cukr není raw, jelikož vzniká zkaramelizováním nektaru, tzn. nektar se postupně zahřívá na ohništi na mírném plameni, než se odpaří voda a poté se pouze rozdrtí, toť vše. Jednoduchá, ekologická výroba, karamelová chuť a především nízký glykemický index z něj dělají jednu z nejlepších možností, čím sladit. Ale jinak je to stále cukr, tzn. nemělo by se to s ním přehánět, především lidé s nízkou fyzickou aktivitou. Pro porovnání např. čistě ovocné smoothie je pro slinivku větší zátěž (záleží samozřejmě i na množství).

S pozdravem Michaela