SUMMER SALE: until July 31st, you can buy products from the category For travelling at a 15% discount. Use code LETO2024.

Counselling: Spirulina Organic, Tablets

Spirulina  (Arthrospira maxima ) is a unicellular cyanobacterium and one of the earliest life forms. Approximately 3.6 million years ago, it began releasing oxygen, slowly creating today's atmosphere. In its natural state, it can be...

product
What is your question?
Leave blank
 
Number of questions: 16

Monika Zahradníková 25. October 2021

Dobrý den, nachází se ve Spirulíně (nebo Chlorella) Omega-3 mastné kys.? Popř. v jakém množství. Např. baštím denně 10 ks Spiruliny - pokryji denní dávku Omega 3 tímto množstvím?

Děkuji za odpověď. Monika Zahradníková

View response
Ing. Petra Vašková

Ing. Petra Vašková Replied by:

product specialist, holistic nutrition consultant

Dobrý den, paní Zahradníková,

výrobce tuto informaci neuvádí. Nicméně, když budeme vycházet z toho, že v dávce (14 tablet) spiruliny je 200 mg tuků (celkově všech, nebavíme se o omega-3 nenas. mastných kyselinách) a k zajištění optimální dávky je potřeba denně přijmout 500 – 1 000 mg denně, nečekejte spirulinu jako významný zdroj těchto esenciálních mastných kyselin.

V případě dalších dotazů jsem pro Vás k dispozici na 732 690 885 nebo petra.v@vitalvibe.cz.
Přeji krásný den,
s pozdravem,
Petra

Linda 13. April 2021

Dobrý večer, píšete, že nedoporučujete Spirulinu při kojení. Můžu tedy ormus super green?Děkuji za odpověď a přeji hezký den Linda

View response
Ing. Petra Vašková

Ing. Petra Vašková Replied by:

product specialist, holistic nutrition consultant

Dobrý den, paní Lindo,

ano, můžete. ORMUS SUPER GREEN neobsahuje spirulinu. Jedná se o detoxikační nápoj, takže i s ním zacházejte při kojení opatrně a volte intuitivně dávkování, např. obden. Jinak nápoj neobsahuje bylinu/kořen, která by představovala při kojení problém.

V případě dalších dotazů jsem pro Vás k dispozici na 732 690 885 nebo petra.v@vitalvibe.cz.
Přeji krásný den,
s pozdravem,
Petra

Ivana Jahodová 12. March 2021

Dobrý den, mám Leidenskou mutaci, která má vliv na zvýšenou srážlivost krve. Dle informací od lékaře bych z jídelníčku měla vyřadit potraviny bohaté na vitamín K, který krev také zahušťuje. Do této doby jsem od vás používala chlorellu, ale viděla jsem, že ta má vitamínu K docela hodně, proto hledám nějaký alternativní produkt. Ráda bych se proto zeptala, zda i spirulina obsahuje vitamín K? Předem děkuji Iva Jahodová

View response
Ing. Petra Vašková

Ing. Petra Vašková Replied by:

product specialist, holistic nutrition consultant

Dobrý den, paní Jahodová,

spirulina je dobrá náhrada. Určité množství vitaminu K obsahuje, ale je to v přepočtu ani ne 2 % celkové denní doporučené dávky. Mohla byste mít i Ormus Super Greens BIO (natural nebo mátový), které obsahují také nižší množství vitaminu K.

V případě dalších dotazů jsem k dispozici na 732 690 885 nebo petra.v@vitalvibe.cz.
Přeji krásný den,
s pozdravem,
Petra

Romana Dobešová 30. January 2019

Dobrý den, je opravdu nevhodné Spirulinu užívat při kojení? Máte s tím nějaké zkušenosti? Předem děkuji za odpověď Romana

View response
Lenka Sobková

Lenka Sobková Replied by:

Dobrý den, Romano,

zrovna spirulině bych se při kojení opravdu vyhnula. Na rozdíl od jiných zelených potravin obsahu poměrně silné biologicky aktivní látky. Ty pochopitelně mohou přestupovat do mateřského mléka a působit i v těle miminka.
Doporučila bych zvolit jiný vhodný "zelený" přípravek.

Přeji krásný den :)

Mgr. Lenka Sobková

Kristián 14. February 2017

Dobrý den. Chci se zeptat, jestli je u spiruliny nezbytná dezintegrace stejně, jako u chlorelly, případně je tato spirulina dezintegrována? Děkuji.

View response
Sandra Zlatkovská

Sandra Zlatkovská Replied by:

Krásný den Kristiáne,

dezintegrace u spiruliny není potřeba, týká se pouze Chlorelly. Buňky spiruliny dokáže naše tělo vstřebat i bez narušení jejich buňečných stěn.

S pozdravem, Sandra Vitalvibe

Pavel 24. November 2016

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, jak je chráněná Spirulina před světlem, protože zde máte balení, které se zdá být průhledné. Docela mě to překvapuje, že se tady ještě na to nikdo nezeptal.
Také by mě zajímalo, zda je nějak chráněno před světlem i balení Chlorelly a mladého ječmene.
Další otázka zní, zda máte v nabídce kvalitativně srovnatelný produkt (chlorella + ječmen) s produkty GreenWays?

Děkuji.

View response
Michaela Ptáčková

Michaela Ptáčková Replied by:

Krásný den, Pavle, děkujeme za Váš dotaz. Zmíněné obaly jsou průhledné v minimálním rozsahu, uchováváme je ve skladu ve tmě a doporučujeme je i dále uchovávat stejným způsobem, jak je uvedeno na etiketě. Jelikož i my se stále posouváme, plánujeme naše obaly vylepšit, můžete se tedy těšit na nové. Mladý ječmen a pšenice pochází ze stejné oblasti jako produkty firmy Green Ways. Naše chlorella pochází z ekologické japonské pěstírny s dlouholetou tradicí a je raritou na evropském trhu, jsme na ni proto patřičně hrdí. Křupavá spirulina pochází z malé přátelské farmy na Bali a je také skvělé kvality. Pro ty, kteří vyžadují certifikát bio, máme tablety od poctivého čínského dodavatele. Každá šarže našich zelených potravin je testována, čímž držíme konstantní kvalitu produktů. V nabídce máme i sortiment firmy HealthForce, která také nabízí zelené potraviny nejvyšší kvality (dokonce i v kapslích - praktické balení pro rodiče a prarodiče) a používá obaly z jantarového skla. Každý si tak u nás může vybrat, s čím souzní nejvíce.

Helena Havrankova 1. July 2016

Dobrý den Jak nastavit pro dosi dávku Spirulina 1500 , Mladý ječmen a MSM Jedna se o staršího člověka 70, let , nesportujici . Děkuji Helena

View response
Michaela Ptáčková

Michaela Ptáčková Replied by:

Krásný den, Heleno, spirulinu 3x10 tablet po jídle, mladý ječmen 2-3x lžičku nalačno nebo do smoothie, MSM 3x lžičku. MSM a mladý ječmen lze užívat dohromady nebo je přidat do smoothie. Tablety spiruliny lze rozkousat nebo jen spolknout a zapít vodou.

Petr 5. June 2016

Dobrý, den, zajímá mně, při jakých teplotách se Spirulina BIO 1500 tablet zpracovává? Resp. jakou nejvyšší teplotou musí tato Spirulina projít při výrobě i kompletním zpracování?

View response
Michaela Ptáčková

Michaela Ptáčková Replied by:

Dobrý den, spirulina ani chlorella není RAW kvalita, krátkodobě se využívá i teplota vyšší než 100 °C, proces je však nastaven tak, aby tato teplota byla využita velmi krátkodobě a nedošlo k poškození bohatství uvnitř buněk, a proto i přesto disponují mnoha živinami.

Milada Pisova 31. May 2016

Dobry den,

uzivame s manzelem jiz 3 mesice Vasi Chlorellu a Spirulinu. Postupne jsme navysili davku na 12 tbl Spir. a 12 tbl Chlorelly denne. Po 3 mesicich oba vidime vysledky- manzel neni temer nemocny, tak jako byl driv.

Chtela bych se zeptat:
1. zda pro uplnou detoxikaci mame jeste navysit pocet tablet
2. pokud navysit na jak dlouho a na jake davvkovani se pak vratit
3. zda brat Spir. a Chlorellu dohromady nebo stridat po 3 mesicich.
4. postupne jsem zvysila davkovani 15 mes. na 2 tbl Spiruliny a 2 tbl Chlorelly denne, jake davkovani je vhodne kdyz oboji dobre snasi?

predem dekuji
Milada

View response
Michaela Ptáčková

Michaela Ptáčková Replied by:

Krásný den, Milado, adekvátní množství chlorelly lze velice snadno určit dle zeleně zbarvené stolice. Obecně je doporučené množství polovina hmotnosti, tedy pro 60kg člověka 30 tablet denně. Můžete brát obojí dohromady. Doporučuji udělat po třech měsících na měsíc pauzu.

Romana 11. December 2015

Dobrý den,
ráda bych se Vás zeptala odkud pochází SPIRULINA BIO - 1500 TABLET resp. spirulina od Vás? Jsou kvalitativně spiruliny, které nabízíte rozdílné?

View response
Michaela Ptáčková

Michaela Ptáčková Replied by:

Krásný den, Romano, naše spirulina pochází z Číny a každá šarže je pečlivě testována, což zajišťuje stálou kvalitu produktu. Dále nabízíme spiruliny značky HealthForce, a to dva druhy, Aztecu a Mannu. Každá pochází z jiné oblasti, Azteca je více "řasovější" a má více minerálů, Manna je jemnější a je bohatší na karoteny. Naše spirulina je chuťově více podobná Manně.

Zdeněk 18. November 2015

Dobrý den,

musí se spirulína jíst samostatně nebo se může přidávat třeba do ovocných kaší, smoothie apod.? Děkuji.

View response
Michaela Ptáčková

Michaela Ptáčková Replied by:

Krásný den, Zdeňku, je v podstatě jedno, zda si ji přidáte do pokrmu nebo sníte samostatně. Pokud si ji dáte po jídle a rozkoušete, pomáhá neutralizovat pH v ústech. Užívání nalačno je také možné, dojde pak k rychlejšímu vstřebání spiruliny. Uvidíte, co Vám bude více vyhovovat.

Jana 24. September 2015

Dobrý den,

jak se má správně užívat spirulina, kolik tablet denně a v jakou hodinu? Případně jakou dobu před jídlem a nebo po jídle?

Můžu užívat spolu s ginkgo bilobou? Nebo mezi tím musí být nějaká časová prodleva?

Děkuji za odpovědi.

View response
Michaela Ptáčková

Michaela Ptáčková Replied by:

Krásný den, Jano, užívejte 6-20 tablet a můžete užívat najednou nebo si dávku rozdělit. Množství tablet můžete navýšit, pokud budete cítit, že je to třeba. Užívejte ji po jídle, rozkousaná přináší díky chlorofylu benefity v podobě hojení dásní a neutralizuje pH v ústech, ale budete pak mít chvíli zelený úsměv :). Byliny je lépe užívat mezi jídly, aby nedošlo ke snížení jejich účinku.

Lucie 21. September 2015

Dobrý den, prosím o informaci, po kolika mg jsou tablety Vaší spiruliny? Předem děkuji za odpověď. Pěkný den, Lucie

View response
Michaela Ptáčková

Michaela Ptáčková Replied by:

Krásný den, Lucie, jedna tableta má 200 mg, celkem je tedy 300 g spiruliny v balení.

Jana 20. July 2015

Dobry den, jaky je rozdil mezi spirulinou v prasku (S. Manna, S. Azteca) a spirulinou v tabletach. Obsahuji stejne latky? Dekuji

View response
Michaela Ptáčková

Michaela Ptáčková Replied by:

Krásný den, Jani, ano, tablety jsou slisované pouze tlakem. Jsou praktičtější na cesty a můžete si vybrat, zda je rozkousat nebo pouze spolknout, což je výhoda pro toho, kdo nemá rád chuť spiruliny. Každá spirulina má jinou zemi původu, všechny jsou však z ekologické produkce a řádně testované na přítomnost nežádoucích látek a mikroorganismů.

Jana 17. July 2015

Dobry den, vaham mezi Spirulinou Azteca, Spirulinou Manna a Spirulinou 1500 tablet. Z popisu chapu, ze Spirulina Azteca je bohatsi na mineraly nez S. Manna. Ale vice nevim. Poradite? Dekuji za odpoved.

View response
Michaela Ptáčková

Michaela Ptáčková Replied by:

Krásný den, Jano, Spirulina Manna má jemnější chuť, Azteca je výrazněji "řasová" . Tablety jsou spíše jako Manna, můžete si vybrat, zda je rozkousat či pouze spolknout a jsou praktické např. i na cestování.

Zuzana 20. May 2015

Dobrý den, který z vašich produktů byste mi poradili jako zdravou alternativu BCAA.
Vaše proteiny užívám, ale chci zaznamenat větší nárůst svalové hmoty.
Děkuji ZS

View response
Lukáš Vaníček

Lukáš Vaníček Replied by:

Dobrý den,
pokud bych měl doporučit, který z našich proteinů bude lepší na BCAA, tak jednoznačně Protein Clasic (rýžový).
Obsahuje kolem 21% BCAA. Warrior Blend obsahuje kolem 18-19 %.
Nicméně pokud chcete suplementovat běžně dostupné BCAA, bude ideální vás odkázat na e-shop vegan-fighter.com.
Mají tam izolované formy BCAA veganského původu. Bude to ideální zdroj místo běžně dostupných.
http://shop.vegan-fighter.com/index.php?route=product/product&path=60&product_id=128
http://shop.vegan-fighter.com/index.php?route=product/product&path=60&product_id=50

Obecně lze říci, že veganské zdroje bílkovin nemají velký anabolický efekt jako živočišné. Přibrání svalové hmoty, bude proto pomalejší. Můžete přidat ještě třeba spirulinu a macu. Oboje obsahuje všechny esenciální aminokyseliny a podporuje tvorbu svalové hmoty.

Pokud by jste měla ještě nějaký dotaz, neváhejte nás kontaktovat.