SUMMER SALE: until July 31st, you can buy products from the category For travelling at a 15% discount. Use code LETO2024.

Counselling: Cashew Nuts Organic

Treat yourself to cashews in the best possible organic quality! Thanks to the organic cultivation and gentle processing, you can be sure that our nuts do not contain any hazardous substances. Let yourself be positively surprised by...

product
What is your question?
Leave blank
 
Number of questions: 6

Jana 2. April 2021

Dobrý den,můžete poradit,zda zelené potraviny.chlorella,mladý ječmen ap. možno brát při lécích na ředění krve? Nebo když se berou zelené potraviny,takje krev naředěná dost? Děkuji-Jana

View response
Ing. Petra Vašková

Ing. Petra Vašková Replied by:

product specialist, holistic nutrition consultant

Dobrý den, Jani,

opatrná musíte být v případě, kdy se jedná stav akutního a rozsáhlého žilního uzávěru, zejména hlubokého žilního systému dolních končetin, případně stav po akutní plicní embolizaci. V tomto případě bych užívání chlorelly, mladého ječmene ap. konzultovala s lékařem, protože u nich může hrozit zvýšené riziko trombu. V opačném případě se nemusíte běžné konzumace těchto potravin bát. Užívejte s odstupem alespoň jedné hodiny od léků.

V případě dalších dotazů jsem pro Vás k dispozici na 732 690 885 nebo petra.v@vitalvibe.cz.
Přeji krásný den,
s pozdravem,
Petra

Veronica 20. November 2020

Dobrý deň. Sú prosím Vaše kešu oriešky a lahôdkové droždie aj v RAW kvalite?

View response
Ing. Petra Vašková

Ing. Petra Vašková Replied by:

product specialist, holistic nutrition consultant

Dobrý den, paní Veroniko,

tyto suroviny nejsou v RAW kvalitě. Kvůli technologickému zpacování jsou kešu ořechy velmi šetrně zahřívány párou, aby se uvolnila skořápka a bylo možné ji odloupnout. Poté jsou plody pouze sušeny na slunci, dokud se jejich vlhkost nedostane na optimální hodnotu. Lahůdkové droždí vzniká během procesu sušení při teplotě lehce převyšující 40°C, aby se inaktivovala činnost kvasinek. Jako RAW jej nemůžeme označit.

V případě dalších dotazů jsem k dispozici na 732 690 885 nebo petra.v@vitalvibe.cz.
Přeji pěkný den,
s pozdravem
Petra

Filip 9. August 2020

Dobrý den, zajímalo by mě jaký je vhodný zdroj bílkovin pro vitariány ?

View response
Ing. Petra Vašková

Ing. Petra Vašková Replied by:

product specialist, holistic nutrition consultant

Dobrý den, pane Filipe,

z běžné stravy to pro Vás budou zejména luštěniny (namáčené, naklíčené), ořechy a ořechová másla, dále semínka a semínkové pasty. Od nás by to byly konkrétně kešu ořechy nebo chia semínka. (I když kešu nemáme deklarovány jako RAW, jsou zpracovány šetrně párou z toho důvodu, aby mohla jít při zpracování odloupnout skořápka). Případně se koukněte na koncentrovanější doplňky, jako jsou COMPLETE POWER™ BIO nebo COLLAGEN BUILDER.

V případě dalších dotazů jsem k dispozici na 732 690 885 nebo petra.v@vitalvibe.cz.
s přáním pěkného dne,
Petra

Dana 29. November 2017

Dobrý den,chci se zeptat kdy bude skladem aloe vera?Měla bych ještě dotaz ohledně kešu ořechu,vím že jsou náchylné k plísnim,jakým způsobem u Vámi nabizenych probíhá kontrola?Dekuji Dana

View response
Lenka Sobková

Lenka Sobková Replied by:

Dobrý den, Dano,každá nová šarže prochází procesem testování ještě předtím, než se balí do koncových obalů.Dbáme na to, aby kvalita našich produktů byla dlouhodobě na nejlepší úrovni. V případě jakýchkoli pochybností takový produkt nepouštíme do prodeje.Přeji Vám krásný den :)Lenka Sobková

Jakub Macháček 14. February 2017

Jak se při pouhém sušení na slunci bez zahřívání dostane z kešu ořechů kardol ?

View response
Sandra Zlatkovská

Sandra Zlatkovská Replied by:

Dobrý den pane Macháčku,

Kardol je látka, která je obsašena ve skořápce kešu plodu, nikoli v oříšku samotném. Při zpracování tedy není nutné, aby ořechy prošly vysokými teplotami, důležité je jejich očištění od obalu a skořápky. Ořechy jsou zpracovávány ručně a na očištění je dáván velký zřetel.

S pozdravem, Sandra Vitalvibe

Zuzana 13. March 2016

Dobry den, u produktu je psane mnozstvi 1 kg , ale na fotce mate produkt o vaze 250 g, co tedy plati?

View response
Michaela Ptáčková

Michaela Ptáčková Replied by:

Krásný den, Zuzano, děkujeme za upozornění, v současné době probíhá aktualizace obrázků produktů a brzy zjednáme nápravu. Máme obě varianty gramáže, 250 g i 1 kg, směrodatné je, jakou si vyberete do objednávky.