Our store in Brno is now CLOSED. It is being taken over by Centrum Letokruh, where you will be able to pick up orders from our e-shop again from Friday 31 May.

Counselling: Essential Oil Lavender

Lavender Essential Oil (Lavandula angustifolia) has a scent that is a wonderful blend of freshness, flowers, purity and tranquility. It is its dynamic scent that makes the plant a classic for perfumes, soaps, fresheners and beauty...

product
What is your question?
Leave blank
 
Number of questions: 3

Andrea 26. July 2021

Dobrý den, co byste mi doporučili na časté vcelku velké bolesti hlavy?

View response
Ing. Petra Vašková

Ing. Petra Vašková Replied by:

product specialist, holistic nutrition consultant

Dobrý den, paní Andrejko,

záleží samozřejmě, co je spouštěčem a tam je z dlouhodobého hlediska zásadní pracovat právě na hledání příčiny. Pokud bych Vám měla doporučit něco z našeho portfolia na podporu při těchto stavech, byl by to v prvé řadě esenciální olej z levadnule od Young Living, např. do aromalampy a z doplňků potom omega-3 nenasycené MK (https://www.vitalvibe.eu/cs/21-omega-3-mastne-kyseliny) a hořčík (https://www.vitalvibe.eu/cs/vitaminy-a-mineraly/902-liquid-magnesium.html).

V případě dalších dotazů jsem pro Vás k dispozici na 732 690 885 nebo petra.v@vitalvibe.cz.
Přeji krásný den,
s pozdravem,
Petra

Simona 13. January 2021

Krásny dník prosím čo je dobré na psychiku úzkosti strach počas tehotenstva .. dojčenia..plánujem druhe babo a chcem niečo začať brať ďakujem som veľmi citlivá

View response
Ing. Petra Vašková

Ing. Petra Vašková Replied by:

product specialist, holistic nutrition consultant

Dobrý den, Simi,

z našeho výběru by Vám mohla posloužit funkční houba Reishi, která se jako jedna z mála v těhotenství nezakazuje užívat a má právě velmi blahodárný vliv na psychiku. Dále by to byl esenciální olej levandule, která přináší zklidnění při napětí (stejně tak jako pomerančovník, santal). Případně u nás najdete i květovou vodu z levandule. Můžete krátkodobě popíjet i čaj z kontryhelu, ten u nás nenajdete, ale mají ho běžně v lékárnách nebo zdravých výživách.

V případě dalších dotazů jsem k dispozici na 732 690 885 nebo petra.v@vitalvibe.cz.

Přeji pěkný den,
s pozdravem,
Petra
Odkazy na doplňky:
https://www.vitalvibe.eu/cs/esencialni-oleje/525-esencialni-olej-levandule-young-living.html
https://www.vitalvibe.eu/cs/funkcni-houby/275-reishi-tulsi-mushroom-mix-.html
http://vitalvibe.eu/cs/kosmetika/868-kvetova-voda-bio-levandule.html

Lenka Špinarová 25. June 2016

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat na použití tohoto esenciálního oleje z levandule. Lze jej použít neředěný na kůži, a to i dětskou pokožku? Jako např. repelent. Nebo potření při škrábnutí/popíchání? U většiny esenciálních olejů z levanduje je psáno, že se nesmějí používat na kůži neředěné. Jak je to u Vašeho oleje? Dále mám dotaz, zda se jedná o pravou levanduli nebo lavandin?
Děkuji Špinarová

View response
Michaela Ptáčková

Michaela Ptáčková Replied by:

Krásný den, paní Špinarová, ano, lze jej použít neředěný přímo na kůži, na štípance, oděrky, spáleniny či řezné rány, stačí nanést jednu kapku na vybranou oblast nebo rozetřít v dlani po směru hodinových ručiček a nanést po těle. Pro vyšší zklidňující účinek lze přímo z dlaní inhalovat. Jedná se o čistý 100% levandulový olej z levandule lékařské, nikoli hybridní.