19. –31.3. Free shipping days for purchases over 500 CZK or €21. Applies to orders sent within the Czech Republic and Slovakia.

Code: 1209

Vitamin D3, Premier Research Labs
We are sorry, but this product is no longer in our offer.

Vitamin D3

Manufacturer: Premier Research Labs

Reviews: (0 reviews)

Need help?

Customer service: (+420) 608 984 825

Ask question online

 • Details
 • Properties
 • Related articles (2)
 • Counselling (54)
 • Reviews (0)

Vitamin D is often referred to as the ‘sunshine vitamin' because it is produced when our skin is exposed to sunlight. During the summer or warmer months, if you are able to expose significant parts of your body to the sun without burning your skin, there is no need to take Quantum Vitamin D3 serum as your body will make as much vitamin D as you need. Vitamin D experts such as Dr Reinhold Vieth have found that exposing around 80% of your body area to a midsummer's temperate sun for around 30 minutes will cause the body to make the equivalent amount of circulating 25-hydroxyvitamin D gained from ingesting around 50 mcg of vitamin D3. This is close to the maximum your body can produce daily from exposure to sunlight. Conventional suncreens may contain harmful chemicals and they prevent the body from making vitamin D. You may want to use some of the Premier Research Labs skin careproducts before and after exposure to the sun.

D3 Serum is produced without the use of toxic solvents and contains no sweeteners, additives, excipients or any other non-nutritive ingredients.

Benefits of Vitamin D3

 •   help support your body's natural defences
 •   necessary for normal bone and tooth formation and the maintenance of strong and healthy bones
 •   helps absorb calcium and phosphorus from the gastrointestinal tract, while facilitating both calcium uptake in bones and the proper regulation of blood calcium level
 •   needed for the proper function of the thyroid
 •   helps build and maintain strong muscles and also to maintain muscle function in ageing
 •   not just an aid in calcium absorption, but also plays a role in cardiovascular function and supports healthy inflammatory response
 •   needed for normal cell division

Recommended use: 1 drop daily (1000 IU) with a meal (to dispense one drop, invert the bottle at a 45° angle until a drop emerges).

Ingredients: Vitamin D3, Extra Virgin Olive Oil, D-Alpha Tocopherol

Keep out of reach of children. Store in a cool, dark and dry place. Do not exceed the recommended daily dose. There is no substitute for a varied diet. Not for children under 3 years of age, pregnant and nursing women.

Data sheet

Weight including packaging200 g
Form:Liquid
Quantity12,6 ml
Country of Origin:USA

Related articles and recipes

Petra Kratochvílová on how to detox the skin

In our teens, everyone was telling us that it would calm soon that we shouldn´t touch our face or it would get worse. Yes, we are talking about acne. However, acne is more than just a sign of puberty; it is also a warning signal of our body that something is not quite right. We interviewed a blogger and a health counsellor Petra Kratochvílová, the author of the blog Uzdrav svou pleť (Heal Your Skin) and we asked her how to deal with this illness.

Read article

Selection of questions from Counselling

You can ask a question here and our experts will try to answer it.Barbora 1. July 2021

Dobrý den, můžu tento vitamin D3 nasadit místo vigantolu dceři už v jejím necelém měsíci? Děkuji, Bára

Ing. Petra Vašková odpověděl:

product specialist, holistic nutrition consultant

Dobrý den, Baru,

ano, je to možné. Doporučuji 2-3 kapky týdně. Tato dávka by měla být dostačující z hlediska prevence křivice, osteomalacie a jako celková prevence nedostatku samotného vitaminu.

V případě dalších dotazů jsem pro Vás k dispozici na 732 690 885 nebo petra.v@vitalvibe.cz.
Přeji krásný den,
s pozdravem,
Petra

Dana 17. January 2021

Zdravím,chci se zeptat,jak užívat tekutý vitamín d a k od vás koupený..mě je 61 let a vnukovi 13..díííky moc..

Ing. Petra Vašková odpověděl:

product specialist, holistic nutrition consultant

Dobrý den,

užívejte 0,5 ml (dle rysky na kapátku) denně a vnukovi bude stačit tato dávka obden. Užívejte jej vždy společně s jídlem.

V případě dalších dotazů jsem k dispozici na 732 690 885 nebo petra.v@vitalvibe.cz.
Přeji pěkný večer,
s pozdravem,
Petra

Ondřej 24. November 2020

Dobrý den. Mám novorezence, které bere v kapkách Vigantol 10ml. 20 000 IU 1x deňe, 1x kapka. Jsme v rodině ještě dva dospělí a jedno 6 lété dítě. Kolik kapek může dospělí a straší dítě? Děkuji za odpověď.

Ing. Petra Vašková odpověděl:

product specialist, holistic nutrition consultant

Dobrý den, pane Ondřeji,

pokud byste chtěl nastavit přesně stejné dávkování jako u Vigantolu, tedy 20 000 IU vitaminu D za den, je potřeba užít 20 kapek Vitaminu D3 od PRL. Toto dávkování je velmi vysoké, běžně se doporučuje 10 µg (tedy 400 IU). Pro dospělé osoby doporučujeme přijmout 1 kapku denně, to samé pro 6 leté dítě.

V případě jakýchkoliv dotazů jsem k dispozici na 732 690 885 nebo petra.v@vitalvibe.cz.
Přeji pěkný den,
s pozdravem
Petra

Helena Hrabaňová 29. October 2020

Dobrý den, prosím o kvalifikovanou radu, týkající se užívání vitamínů rozpustných v tucích /konkrétně A,D,K/. Jsem vegetariánka, nepiji kravské mléko ani nekonzumuji výrobky z něho. Jak je nejvhodněji užívat, aby byly pro můj organizmus co nejlépe využitelné. Těším se na Vaši odpověď a už předem za ni mnohokrát děkuji.

Ing. Petra Vašková odpověděl:

product specialist, holistic nutrition consultant

Dobrý den, paní Hrabaňová,

na rostlinné stravě většinou není problém přijímat prekurzory vitaminu A (beta-karoten). Vyskytují se v červené, žluté a oranžové zelenině, takže při běžné vyvážené stravě se většinou nemusíte obávat nedostatku tohoto vitaminu. Vitamin K1 se většinou vyskytuje v rostlinných potravinách, jako je listová zelenina, ale i spoustě jiných - např. obilovinách (podobný případ jako u vitaminu A). Nicméně druhá forma - vitamin K2, se vyskytuje ve významných množstvích ve fermentovaných rostlinných a živočišných potravinách (kysané zelí, fermentovaný sójový sýr natto, dále sýry, vejce, máslo). Proto je vhodné zvážit suplementaci právě vitamínem K2, a ještě ideálně v kombinaci s D3, protože působí ve vzájemné synergii. Vitamin D je pro Vás rozhodně na místě, protože ho získáváme ze sluníčka a nebo z živočišných potravin, typu vejce, máslo, ryby. I lidé na běžné stravě s živočišnými produkty mají spíše nedostatek vitaminu D.

Zvažte od nás tedy Vitamin D3 + K2 nebo Vitamin D3 + K2 tekutý a tento suplement konzumujte vždy společně s jídlem dle doporučeného užívání.

V případě dalších dotazů jsem k dispozici na 732 690 885 nebo petra.v@vitalvibe.cz.
Přeji pěkný den,
s pozdravem

Petra

Barbora 16. January 2020

Dobrý den, v odpovědích na dotazy je napsáno, že D3 se rozpouští pouze v tucích a je nutno je spolu s ním přijímat.
Je tedy nevhodný pro vegeny? = bez živočišného tuku se v těle nevstřebá? Děkuji za odpověď.

Ing. Petra Vašková odpověděl:

product specialist, holistic nutrition consultant

Dobrý den, Baru,

ano, vitamin D je vhodné přijímat spolu s tukem, nicméně to nemusí být tuk živočišný. Vitamin D je ideální podat v průběhu jakéhokoliv jídla, které obsahuje nějaký zdroj tuku - ať už je to olivový olej v salátu, který si dáte k večeři, nebo během konzumace snídaně, kde máte třeba oříšky/semínka apod.

Přeji pěkný den,
s pozdravem, Petra
(petra.v@vitalvibe.cz; 732 690 885)

Monika Koubová 30. November 2019

Dobrý den, ráda bych se informovala ohledně Vašeho produktu - Vitamín D3 od výrobce Premier Research Labs. V jakém množství je prosím vhodný pro 17 měsíců staré miminko, které je čistě na raw/ vegan stravě, již měsíc bez kojení. Děkuji za odpoveď.

Ing. Petra Vašková odpověděl:

product specialist, holistic nutrition consultant

Dobrý den, paní Koubová,

vzhledem k tomu, že je Vaše miminko na čistě veganské stravě, nekojíte a je období s nedostatkem slunečního záření, dávkujte minimálně 3 kapky/týdně, vždy s jídlem, které obsahuje nějaký zdroj tuku (jedná se o vitamin rozp. v tucích).

Přeji pěkný den,
s pozdravem, Petra

Anna Plašková 13. November 2019

Dobry den, zakoupila jsem si u vas D3 serum. Je to hlavne namisto vigantolu pro meho rocniho syna. Potrebuji poradit s davkovanim. Kojim jeste, kolik mam davat malemu kapek tydne? Je 1 kapka tydne pro nej dostacujici? Dekuji moc za odpoved. A. Plaskova

Ing. Petra Vašková odpověděl:

product specialist, holistic nutrition consultant

Dobrý den, paní Plašková,

Vigantol má v 1 kapce 100 IU a dávkuje se 1 kapka/den u dětí od 2. týdne věku. Vitamin D3 od PRL má v 1 kapce 1000 IU. Pokud jste měla předepsaný Vigantol a chcete jej nahradit naším Vitaminem D3, doporučuji 2-3 kapky/týden. Tato dávka by měla být dostačující z hlediska prevence křivice, osteomalacie a jako celková prevence nedostatku samotného vitaminu.

Přeji pěkný den,
s pozdravem, Petra

Sabina 19. August 2019

Dobrý den,
ráda bych se zeptala, za je pravda, že v dnešní době by měli vitamin D3 užívat téměř všichni? Je dobré ho brát preventivně, i když nemám lékařsky potvrzen jeho nedostatek? Také by mě zajímalo, zda opravdu musím spolu s vitaminem D3 užívat i vitamin K2? Je možné se těmito vitaminy předávkovat?
Moc děkuji za odpověď!

Ing. Petra Vašková odpověděl:

product specialist, holistic nutrition consultant

Dobrý den, Sabi,

jsou-li krevní testy v pořádku, zřejmě máte pestrou stravu a dostatek vitaminu D skrze přijímanou stravu nebo vystavení se slunečnímu záření. Funguje-li Váš imunitní systém, máte dobrý stav zubů a kostí, cítíte se celkově vitálně, zřejmě není třeba suplementace. Vitamin D doporučuji doplňovat zejména v zimních měsících, kdy není pokožka vystavena slunečnímu záření zdaleka tolik, jako v letních měsících a dále ho doporučuji lidem, kteří se živí převážně vegetariánskou/veganskou stravou. Jelikož se tento vitamin vyskytuje převážně v živočišných zdrojích, jako jsou vejce, některé druhy mas, ryby, máslo apod., může nastat jeho nedostatek. Vitamin D3 zajišťuje vstřebávání vápníku ze střeva do krve a vitamin K2 syntézu bílkovin, které jsou nezbytné pro to, aby se vápník ukládal na správných místech (kosti, zuby) a ne v měkkých tkáních (cévy). Tato kombinace tedy jistě má svůj význam. I když předávkování u těchto vitaminů hrozí, reálně je pravděpodobnost velmi malá. Odkazuji Vás ještě na náš článek, kde si můžete přečíst více informací.

https://www.vitalvibe.eu/cs/clanky/3-slunecni-zareni-a-vitamin-d

V případě dalších dotazů mě můžete kontaktovat na emailu petra.v@vitalvibe.cz.

S pozdravem, Petra

Romana 11. August 2019

Dobrý den, prosím o přesné složení produktu. Děkuji.

Ing. Petra Vašková odpověděl:

product specialist, holistic nutrition consultant

Dobrý den,

složení doplňku VITAMIN D3 od Premier Research Labs je následující: vitamin D3 1000 IU (25 µg, což je 500 % referenční hodnoty příjmu), extra panenský olivový olej, vitamín E (d-alfa-tokoferol).

Pozn.: vitamín D3 je získáván z lanolinu z ovčí vlny a vitamin E je přírodní.
V případě jakýchkoliv dalších dotazů mě kontaktuje na mailu: petra.v@vitalvibe.cz nebo tel. 732 690 885.

S pozdravem, Petra

Renata 11. September 2017

Dobrý den,mužu se ještě zeptat co mužu dávat 5 měsíční holčičce místo Vigantolu?Muzu ji dávat Váš Vít.D?Nebo je na to moc malá?Slysela jsem,ze jsou i jiné přípravky,jak doplníte tento vitamin,co mi doporučite?Dekuji Renata

Michaela Ptáčková odpověděl:

Krásný den, Renato,

ano, můžete, máme to odzkoušeno na vlastních dětech, pouze snižte dávkování na 1 kapku 2x týdně. Oproti syntetickým vitamínům je tato přírodní forma skvěle vstřebatelná a nezatěžuje trávení.

S pozdravem Michaela

Jakub Brada 30. August 2017

Dobrý den,

rád bych se zeptal, zda je tento doplněk vhodný pro nejmenší děti. Dcera má 7 měsíců a Vigantol propagovaný lékaři jsme ji nedávali. Neradi bychom ji o vitamín D připravili, proto prosím o doporučení.

Děkuji

Michaela Ptáčková odpověděl:

Krásný den, Jakube,

ano, je vhodný i pro nejmenší a narozdíl od syntetické formy vitamínu D nezpůsobuje trávící potíže, pouze upravte dávkování na kapku 2x týdně, máme testované na vlastních dětech. ;)

S pozdravem Michaela

Jarka 28. April 2017

Dobrý den, je prosím vitamín veganského původu, tedy není extrahován z ryb? Omlouvám se, pokud jsem to někde přehlédla. Děkuji.

Michaela Ptáčková odpověděl:

Krásný den, Jarko,

je extrahován z ovčí vlny, z lanolinu, veganský tedy není.

S pozdravem Michaela

Josef Mička 4. August 2016

Dobrý den,
v jedné kapce se nachází 25ug vitaminu D3, tedy 500% doporučené denní dávky? Děkuji za odpověď.

Michaela Ptáčková odpověděl:

Krásný den, pane Mičko, ano, jedna kapka obsahuje 25 mikrogramů D3 (1000 IU), což je dle vyhlášky č. 225/2008 Sb. 500 % doporučenné denní dávky (dnes označované jako referenční hodnota příjmu).

Ján Belko 15. December 2015

Dobrý den, ješte bych se chtěl zeptat je doplnek Vitamin D3 serum Schválen Ministerstvem zdravotnictví ČR. Děkuji

Michaela Ptáčková odpověděl:

Krásný den, Jáne, ano, je.

Ján Belko 10. December 2015

dobrý den, chtěl bych se zeptat kde se vyrábí vitamín D3 serum.
Děkuji.

Michaela Ptáčková odpověděl:

Krásný den, pane Belko, výrobce, firma Premieur Research Labs, je z Texasu, USA, a specializuje se na doplňky stravy, které tak zvaně rezonují s buňkami, čili jsou maximálně vstřebatelné, a tím i účinné.

HANA ČÁPOVÁ 22. November 2015

PROSÍM O RADU ,SYN 25 LET TRPÍ DNOU ,JAKÝ PŘÍPRAVEK JE PRO NĚJ VHODNÝ.DĚKUJI ZA ODPOVĚD. Čápová

Michaela Ptáčková odpověděl:

Krásný den, paní Čápová, u této nemoci je třeba skutečná změna jídelníčku a v prvé řadě očista těla. Velmi zabírají čerstvé ovocné a zeleninové šťávy, které tělo skvěle pročistí. Zvažte investici do šnekového odšťavňovače, kterou jistě ocení celá rodina. Z našich produktů doporučuji MSM prášek. Dále vybírejte z kategorie zelených potravin, např. Vitamineral Green pročistí tělo a dodá potřebné minerály. Výborně funguje i aloe arborescens. Ve stravě je důležité mít mnoho omega-3 mastných kyselin, které jsou například v chia semínkách, a v tomto období doplňovat i vitamín D3. Je třeba dbát na dostatečný pitný režim.

Ask a question All questions (54)

Váš dotaz byl úspěšně odeslán našemu týmu. Děkujeme za otázku!
Hide the form
Leave blank
Name
Question
 

We're sorry we can't share with you
all the information about this product.

Various EU laws and regulations severely limit the extent to which we (and all other food business operators) can communicate the health benefits that these products offer to people.

Our long-standing customers are already intimately familiar with these foods, and they keep coming back to us for them. We also ask you to do your own research. You may discover much more about the potential benefits of these gifts of nature for your health...

John Noah

Founder of Vitalvibe