Vegeparty: Včelí

Aneb o včelách a jejich přirozeném chovu.

Věděli jste, že množství medu odpovídající jedné čajové lžičce pilně vyrábí 12 včel po celý svůj život? A aby včelstvo nasbíralo 1 kg medu, musí nalétat tolik, jakoby 3 krát obletěli Zemi. Už jste slyšeli o tom, že každé včelstvo zahrnuje na jedinou matku 20 až 60 tisícíc jedinců? 

Včela je velmi inteligentní kolektivní hmyz, který je pro lidstvo nesmírně důležitý. A pro globální ekosystém je více nepostradatelná, než si jen dokážeme představit. Díky opylování pro nás klíčových plodin se můžeme těšit z množství ovoce a zeleniny či například kávy. Včely jsou dokonce důležité pro růst bavlny. Proto je velkým ekologickém problémem jejich globální vymírání, na kterém se podílejí paraziti, pesticidy a zejména důsledky lidského jednání. Způsob včelaření stejně jako chemikálie používané v zemědělství se totiž radikálně podepisují na kondici včelí populace. 

Včelaření tak představuje nezanedbatelný etický problém. Holisticky smýšlející člověk si uvědomuje bezohlednost mainstreamového přístupu k přírodě a ke včelám, jakožto její součásti. Ale jsou mezi námi tací, kteří usilují o přirozený chov v souladu s principy maximální šetrnosti a udržitelnosti. 

Květnovou vegeparty věnujeme včelám, obdivuhodnému druhu, který si zaslouží náš respekt a ochranu. A právě proto jsme si pozvali Jana Mléčku – muže, který se zabývá etickým, ekologickým a dlouhodobě udržitelným chovem včel. Bude s námi sdílet svoje zkušenosti z hledání alternativních cest včelaření.

Své úly si vyrábí sám, na zimu ponechává včelstvu pro výživu jeho vlastní med a sklízí pouze přebytky. Ve včelaření se opírá o zkušenosti našich předků a permakulturních chovatelů, ale také o nejnovější zahraniční studie. V současné době se sám snaží najít cesty k řešení neuvěřitelného množství úskalí. Zejména jak se vypořádat s parazity jinou než chemickou cestou, jak obnovit přirozenou imunitu a vitalitu včelstva. V poslední době ho nejvíc zaujal potenciál dřevokazných medicinálních hub rostoucích v českých podmínkách, které by měly účinně pomáhat včelám při boji proti virům, bakteriím a parazitům. 

Společně s Janem se ponoříme do vzrušujícího dobrodružství, kterým překvapivě soužití člověka a včely je. 
_______________


Vstup na Vegeparty je jako obvykle za jídlo. 
Přinést můžete vaše domácí speciality i s recepty nebo cokoli, co odpovídá vegan či raw stravě (ovoce, nápoje, oříšky, zdravé pochutiny…).
_______________


P R O G R A M

18.00 zahájení Vegeparty
18.00–19.30 společná ochutnávka vegan a raw dobrot
19.30–21.00 beseda o včelách a jejich přirozeném chovu
_________


M Í S T O

Vitalvibe Centrum Brno | Veveří 127
Spojení MHD: zastávka Tábor (č. 3, 11, 68)
_________

Na vás i na společné sdílení se těší celý tým Vitalvibe.

Začátek:30. května 2018, 18:00
Konec:30. května 2018, 22:00
  
Kontaktní osoba:Martina Kaiprová
Email:brno@vitalvibe.cz
Telefon:777882523
Web: www.vitalvibe.eu
  
Místo konání:VITALVIBE centrum, Veveří 127, Brno, 616 00

Cena:
Dobrovolný příspěvek

Pro přihlášení na akci se prosím nejdříve přihlaste nebo zaregistrujte.Nejbližší podobné události

Seminář: Nevěra – vliv na vztah, možnosti řešení

Seminář: Nevěra – vliv na vztah, možnosti řešení

led 23, 2019 06:00 VITALVIBE centrum,...

Dojde-li k nevěře, není možné ji utajit. V energetické rovině o ní partner vždy ví – a reaguje. Podíváme se na to, jaký vliv má nevěra (tajená i přiznaná) na vztah. Zaměříme se také na skutečné

Cena:
250 Kč

chci vědět více rezervovat místa

Seminář: O ženské energii a nalézání ženy v sobě

Seminář: O ženské energii a nalézání ženy v sobě

led 24, 2019 05:30 VITALVIBE centrum,...

Vztah k našemu ženství se odráží ve vztazích, v našem zdravotním stavu i obecně v životě. Přesto však zapomínáme na to, že jsme...

Cena:
250 Kč

chci vědět více rezervovat místa

Možná Vás bude zajímat

Vegeparty: Narozeninová

Vegeparty: Narozeninová

led 30, 2019 06:00 VITALVIBE centrum,...

S novým rokem je tu opět pravidelná Vegeparty. Tentokrát však ne ledajaká!V lednu 2012 otevřel Vitalvibe svou první prodejnu a spustil svůj první...

číst celý článek

Přednáška: Léčivá síla a energie vody

Přednáška: Léčivá síla a energie vody

bře 14, 2019 05:30 VITALVIBE centrum,...

Víte, co vše voda obsahuje? Jak pracuje v našem těle? ❋❋❋Na přednášce uvidíte spoustu zajímavostí. Například fotky krve z mikroskopu, ze kterých je patrné, jaký je rozdíl, když

číst celý článek

všechny články