Hormonální rovnováha, prevence a přírodní léčba

Hormonální systém se stará o naši celkovou fyzickou i psychickou pohodu. Když se nám hormony vychýlí z rovnováhy, projeví se to na všech úrovních. Vyplatí se vědět, jak pečovat o vnitřní rovnováhu a pocit vitality. Co všechno ovlivňuje hormonální rovnováhu a jak ji obnovit pomocí darů přírody? 

❋ ❋ ❋

Hormonální systém si představíme jako komplexní mechanismus, který svými procesy dokáže působit v rovině těla, myšlení i prožívání. Hlouběji se zaměříme na hormony stresové, mužské a ženské. Ukážeme si, za co který hormon v organizmu odpovídá, jak se projevuje a co způsobuje. Poté budeme řešit, jak se o ně dobře starat. Prostředí, ve kterém žijeme, ale i způsob, jak sami se sebou zacházíme, se totiž může na našich hormonech významně podepsat. 

Západní a východní medicína se vyznačují specifickým přístupem k nemoci a ke zdraví. My se na přednášce podíváme na hormonální soustavu z obou pohledů zároveň. Ukážeme si, že tyto velmi rozdílné přístupy se v mnoha bodech propojují a v některých oblastech dokonce i vhodně doplňují. 

Budeme si povídat o vlivech, které naši hormonální soustavu narušují a o tom, jak můžeme na svém těle hormonální dysbalance pocítit. Dozvíte se, jakými způsoby můžete hormonální rovnováhu pomocí darů přírody a opatření v životním stylu obnovit. Vysvětlíme si, jakým způsobem propojit doporučení západní i východní medicíny a správně je zasadit do kontextu vlastního života, aby naše tělo i duše fungovali v harmonii, v radosti a ve stavu zdraví.

_________

L E K T O R K Y
Lenka Sobková

Vzděláním jsem farmaceutka, dlouhodobě se věnuji homeopatii a fytoterapii. Jsem autorkou odborné knihy „Bezpečné užívání léčivých rostlin v těhotenství“. Dlouhodobě se věnuji také Hlubinné abreaktivní psychoterapii. 
Po dlouholetých zkušenostech jsem se rozhodla opustit prostředí klasické medicíny a spolupracuji s firmou Vitalvibe, která se zajímá o stav zdraví, nikoliv nemoci. Působím zde jako specialistka pro zdraví, výživu a prevenci.
Mimo to jsem založila vzdělávací projekt v oblasti léčení a prevence přírodními prostředky určený pro odborníky i pro veřejnost. http://lecimeseprirodnicestou.cz/

Michaela Ptáčková

Jsem celostní výživovou průvodkyní a masérkou s vášní pro bylinky a aromaterapii. Vystudovala jsem Akademii léčivé výživy a nyní se věnuji individuálním konzultacím i přednáškám a workshopům pro veřejnost. 
K výživě a přírodní léčbě mě přivedly vlastní zdravotní problémy. Opírám se proto o své zkušenosti, propracovaný systém tradiční čínské medicíny, který klade důraz na holistický přístup a soulad člověka s přírodou, a propojuji ho s moudrostí našich předků. 

_________

Na akci je nutné se předem přihlásit. / Akce se platí na účet předem.

P Ř I H L A Š O V Á N í
esence.michaela@gmail.com

C E N A
250 Kč/ osoba
_________


M Í S T O
Vitalvibe Centrum Brno | Veveří 127
Spojení MHD (č. 3, 11, 68) | zastávka Tábor
_________

Začátek:5. června 2018, 17:30
Konec:5. června 2018, 19:30
  
Kontaktní osoba:Michaela Ptáčková
Email:esence.michaela@gmail.com
Telefon:
  
Místo konání:VITALVIBE centrum, Veveří 127, Brno, 616 00

Cena:
250 Kč

Pro přihlášení na akci se prosím nejdříve přihlaste nebo zaregistrujte.Nejbližší podobné události

OM Chanting

OM Chanting

kvě 29, 2018 05:30 VITALVIBE centrum,...

Rezonujte se zvukem ÓM. ÓM je univerzálním zvukem stvoření, nejvyšší a nejčistší vibrací, která existuje. OM Chanting je bezplatná skupinová technika, která využívá

Cena:
Dobrovolný příspěvek

chci vědět více rezervovat místa

Vegeparty: Včelí

Vegeparty: Včelí

kvě 30, 2018 06:00 VITALVIBE centrum,...

Aneb o včelách a jejich přirozeném chovu. Věděli jste, že množství medu odpovídající jedné čajové lžičce pilně vyrábí 12 včel po celý svůj život? A aby včelstvo nasbíralo 1 kg medu, musí nalé

Cena:
Dobrovolný příspěvek

chci vědět více rezervovat místa

Možná Vás bude zajímat

Škola RAW FOOD: Kurz pro maminky s recepty pro děti

Škola RAW FOOD: Kurz pro maminky s recepty pro děti

čen 17, 2018 12:00 VITALVIBE centrum,...

Jedinečný RAW kurz pro maminky plný těch nejlepších RAW receptů pro děti a zdravé, spokojené a radostné těhotenství a mateřství  :)

číst celý článek

OM Chanting

OM Chanting

čen 12, 2018 05:30 VITALVIBE centrum,...

Rezonujte se zvukem ÓM. ÓM je univerzálním zvukem stvoření, nejvyšší a nejčistší vibrací, která existuje. OM Chanting je bezplatná skupinová technika, která využívá

číst celý článek

všechny články