Seminář: Vyjadřování emocí ve vztahu

Vyjadřování emocí ve vztahu,

aneb jak se domluvit a přežít - praktický nácvik ohleduplné komunikace

❋ ❋ ❋

Tento seminář vznikl zcela spontánně - na jiném semináři. Jednu ženu jsem vybídl k tomu, aby ukázala, jak mluví s manželem v určité konkrétní situaci, kterou popisovala. Potom jsem jí nabídl jiný postup a jiný způsob vyjádření - a stal se zázrak. Ona i její muž se cítili zcela jinak než před chvílí. Ona nebyla v napětí, on respektoval a chápal, co mu žena říká. To samé se opakovalo s jinou účastnicí a jejím konkrétním příkladem konkrétní situace z jejího života. 

Nabídl jsem stejný způsob komunikace, který nabízím při individuální párové terapii, mnohokrát osvědčený. Nejde o nic nového či tajného. Podstatou tohoto zázraku je to, že jsme pravdiví sami k sobě (a nebojíme se toho), což je přístup, který se prolíná vším, co nabízím. Zde je aplikovaný na komunikaci s partnerem. Jenže, jak řekla jiná účastnice semináře, je velký rozdíl něco vědět a nebo si to prožít a tím i pochopit, o čem se to vlastně mluví.  

Přání, abychom se na takto účinné vyjadřování emocí zaměřili více, dalo vzniknout tomuto semináři. 

❋O čem seminář je❋

Ženy i muži jsou občas zoufalí z toho, že jim partner/ka nerozumí. Cítí se nepochopeni, nerespektováni. Uvnitř nich se zvyšuje napětí, které časem může "bouchnout" v situaci, která tomu ani neodpovídá. Odnese to okolí, často partner a děti. 

Na semináři si nacvičíme, jak bezpečně uvolňovat již nahromaděné napětí a jak předcházet tomu, aby se nespokojenost hromadila. Samozřejmě se zaměříme na to, jak si poradit s naším aktuálním prožíváním a jeho vyjádřením tak, aby to bylo pro partnera co nejvíce srozumitelné. 

Mnoho z našich reakcí pramení v minulosti, tou se ale na tomto semináři nebudeme zabývat. Zaměříme se na prožívání přítomnosti ve vztahu. (Na historické příčiny se zaměřujeme např. na seminářích rodinných konstelací).

❋Jak pracujeme❋

Celý seminář je ryze praktický, vlastně jde o kombinaci individuální terapie a skupinového přístupu. Pracovat budeme s konkrétními tématy účastníků, tedy s tím, co ve svých životech často řešíme. Konkrétní situace budeme procvičovat většinou ve dvojicích.

❋K čemu to vede❋

Neslíbím vám, že absolvováním tohoto semináře zmizí z vašeho života partnerské potíže. K tomu je potřeba mnoho celoživotních kroků. 

Nabízím vám jeden z těchto kroků - pravdivost k sobě a k vlastnímu prožívání. V takovém případě je výsledek vždy stejný - vážíme si sebe a máme větší pochopení pro naše okolí. Nestřádá se v nás napětí, k hádkám dochází mnohem méně, resp. nemají tak dlouhý či destruktivní průběh.

❋Co je dobré vědět❋

Seminář je určen pro muže i ženy, pro jednotlivce i pro páry. 

Téma semináře do větší hloubky rozvíjíme na intenzivním třídenním semináři Porozumění v partnerství
Ženám mohu doporučit seminář Jak to muži mají ?!.

Rozsah semináře: 9:00 – 18:00

_________


L E K T O R
Mgr. Pavel Veselý

Brněnský psycholog , který se dlouhodobě věnuje seberozvojovým seminářům a individuálním terapiím. 
Více o něm na: www.cestouksobe.cz

_________

Na akci je nutné se předem přihlásit. 

P Ř I H L A Š O V Á N í
brno@vitalvibe.cz

C E N A
1 500 Kč/ osoba platba v hotovosti na místě

_________

M Í S T O
Vitalvibe Centrum Brno | Veveří 127
Spojení MHD (č. 3, 11, 68) | zastávka Tábor
_________

Začátek:31. října 2020, 9:00
Konec:31. října 2020, 18:00
  
Kontaktní osoba:Marcela Vinklárková
Email:marcela.v@vitalvibe.cz
Telefon:
Web: www.cestouksobe.cz
  
Místo konání:VITALVIBE centrum, Veveří 127, Brno, 616 00

Cena:
1500 Kč

Pro přihlášení na akci se prosím nejdříve přihlaste nebo zaregistrujte.Stromy jsou symbolem života.

Pojďte je s námi sázet, ať je kolem nás pěkně zeleno!

Chci vědět více...