Domácí ořechové mléko

Jste na rostlinné stravě nebo vás vaše zdraví přivádí k hledání nových cest ve stravování? Vyzkoušejte ořechové mléko, které je skvělou alternativou toho klasického živočišného! Jeho výroba je opravdu jednoduchá, takže si ho snadno zvládnete připravit sami doma.

Nápoj Kešu orechy

Domácí ořechové mléko

Domácí ořechové mléko má krémovou konzistenci a lahodnou chuť.  Je výborné jen tak samotné, nebo ho můžete přidat do oblíbeného smoothie, rostlinného proteinu, šálku dobré kávy, nebo si z něj připravit horké kakao. 

Ingredience na 1 litr ořechového mléka:

Náš tip: Každé ořechové mléko můžete nechat čistě a 100% jen z ořechů, ale klidně zapojte fantazii a přimíchejte špetku skořice, kakao, vanilku nebo pár kousků datlí.

Postup:

Ořechy zalijeme trochou vody a necháme asi 8 hodin odpočívat. Zbylou vodu poté vylijeme a ořechy propláchneme čistou vodou.

Náš tip: Nemáte čas namáčet ořechy tak dlouhou dobu? Pak použijte vlažnou vodu a máčejte alespoň dvě hodiny, nebo velmi horkou vodu a máčejte pouze 15 minut. Obecně platí, že čím se ořechy máčejí déle, tím lépe se dají rozmixovat.

Následně ořechy vložíme do výkonného mixéru (Omniblend), přidáme vodu, sůl, případně ochutíme voňavým kořením nebo pár datlemi podle chuti, a mixujeme. Mléko poté přecedíme přes pytlík na výrobu ořechového mléka. 

Získáme čisté rostlinné mléko, které můžeme ihned pít, nebo ho nalijeme do skleněné nádoby a uchováváme v lednici, kde nám vydrží 3–4 dny. 

Dobrou chuť!

Tieto produkty môžete kúpiť u nás

Mohli by vás zaujímať aj tieto recepty

Ořechové máslo

Ořechové máslo

Nátierka, Pre deti Všeobecná Kešu orechy

Také si „ujíždíte“ na tomto oříškovém potěšení? Aby taky ne, když tak božsky voní a ještě lépe chutná. Vyrobte si domácí ořechové máslo z...

Prejsť na recept

Rostlinná mléka z obchodů vs. domácí rostlinná mléka

Rostlinná mléka z obchodů vs. domácí rostlinná mléka

Rostlinná mléka už dávno nejsou pouze záležitostí veganů nebo jedinců intolerantních na laktózu, stala se tak trochu trendem. A jak už to...

Prejsť na recept

Křupavé pohankové müsli s konopným mlékem

Křupavé pohankové müsli s konopným mlékem

Raňajky

Raw verze oblíbené snídaně. Konopné mléko připravíte v mžiku a pohankového müsli si stačí udělat zásobu. Zažene chuť na sladké a přitom...

Prejsť na recept

Lískooříškové mléko se skořicí

Lískooříškové mléko se skořicí

Nápoj 0 - 5 minút

Jak si rychle a jednoduše vyrobit mandlové mléko? V podstatě stačí jen 2 ingredience.

Prejsť na recept

Mandlové mléko

Mandlové mléko

Nápoj Všeobecná 0 - 5 minút

Mandlové mléko k přípravě nápojů, dezertů a polévek.

Prejsť na recept

všetky články