LETNÁ AKCIA: do 31. 7. nakúpite produkty z kategórie Na cesty o 15 % výhodnejšie. Použite kód LETO2024.

Zimní regenerace – načerpejte s námi energii, která vám vydrží po celý rok!

Nový rok nabírá na síle a s ním pomalu sbíráme sílu a energii do dalších období i my lidé. Paní zima září v celé své bílé kráse a nám nezbývá než žasnout nad její mocí. I zima má své kouzlo a může nám prospět. Může se stát obdobím regenerace a zdravého pohybu, které nás připraví na období následující… I v tomto článku najdete tipy na to, jak v zimě regenerovat a zapracovat na své kondici. Přinášíme vám tipy, které vám pomůžou cítit se fit!

Pojďte se s námi zahřát!

Každý organismus je jiný, každému také sedí jiná teplota. Ne každý se však dokáže v zimě dostatečně zahřát. Nejenom ti zimomřiví ocení zahřívací potraviny, které v mrazivých dnech pomohou zevnitř. Mezi takové potraviny patří například vlašské ořechy, slunečnicová semínka nebo mák. Můžete je zobat jen tak nebo jimi obohatit své pokrmy. To platí i pro kakao a kakaové produkty, i ty dokážou v zimě zahřát a navíc fungují jako významné antioxidanty.

SkořiceChladné dny prohřeje třeba pohanková, jáhlová nebo ovesná kaše, také teplé ovocné pyré a samozřejmě nejrůznější polévky. Celou řadu inspirace najdete v našich receptech...

Co třeba vyzkoušet Hráškovou krémovou polévku nebo Mrkvovou polévku se zázvorem? Nebo máte chuť na Lískooříškové mléko se skořicí?

Skořice a zázvor mají schopnost zlepšit krevní oběh, také podporují trávení a působí jako přírodní antibiotika. Patří k zahřívacímu koření, stejně jako třeba hřebíček, kmín, pepř, chilli nebo kari. To vše jsou ingredience, které dodají zajímavou hřejivou chuť vašim kulinářským výtvorům. Prostřednictvím voňavého koření můžete obohatit nejenom pokrmy, ale také nápoje.

Nápoje si v zimě můžete dopřát i netradiční...

Již v minulém článku jsme vám pro zahřátí doporučovali speciální nápoje namíchané z funkčních hub. I nyní pro vás máme jeden hřejivý tip s příchutí hub, a půjde přímo o krále hub, tedy rezavec šikmý.

Připravte si s námi horký nápoj, zalijte vodou lesní diamant!

Rezavec šikmý, nazývaný také chaga nebo lesní diamant, je pozoruhodnou houbou, která pochází přímo z mrazivé Sibiře. Není náhodou, že se od pradávna používá i v místním lidovém léčitelství. Funguje jako adaptogen, podporuje organismus při únavě a vyčerpání, ale pokud některé orgány či systémy vykazují nadměrnou činnost, postará se o jejich zklidnění. Podporuje regeneraci a pomáhá přizpůsobit se stresovým situacím. Údajně zvyšuje výkonnost imunitního systému až o 300 %!

Chaga

Chaga je mimořádným zdrojem antioxidantů, které chrání před oxidačním poškozením tkání. Imunitní systém podporuje také díky obsaženým betaglukanům. Obsažené terpeny (betulin) dávají zase houbě schopnost působit proti virovým infekcím. Chaga je také zdrojem flavonoidů, některých vitamínů a životně důležitých enzymů.

Aby lidský organismus mohl využít všechny cenné látky obsažené v rezavci, je potřeba je extrahovat nejenom vodou, ale také alkoholem. Dvojitá extrakce zaručí maximální účinnost a vstřebatelnost prospěšných látek. Dvojitý extrahovaný výtažek houby chaga, navíc také byliny jako eleutherokok, mátu nebo šípek, nabízí sáčky Four Sigma Foods. Pokud si pořídíte chagu v této podobě, stačí ji jenom zalít horkou vodou. Horký nápoj s účinky lesního diamantu je na světě!

Nabijte své tělo energií!

Lidské tělo potřebuje i v zimním období živiny, aby mohlo dokonale fungovat a odolávalo všem nástrahám, třeba extrémně nízkým teplotám. Právě v zimním období můžeme pociťovat nedostatek vitamínů, minerálů a enzymů, které jsou nám v ostatních částech roku přece jenom dostupnější. Možná i vy přirozeně hledáte vitamín C, který by vám dodal energii a odolnost. Pak se vám může hodit náš Truly Natural Vitamin C.

Pozor! Čerstvé exotické ovoce ochlazuje, a tak v zimním období není tím pravým zdrojem vitamínu C. Pochází z tropických oblastí, kde svítí slunce celý rok. Plody přírody zde mají chladivý charakter, aby byly užitečné. U nás přijdou vhod v parném létě, ale v zimě více užitku přinesou v sušené podobě. Vychutnat si můžete také místní plody, třeba tradiční křížaly.

Pojďte si s námi zacvičit!

Po výkonu, v období regenerace se my ve Vitalvibe snažíme odpočívat. Saunujeme se pro zahřátí a detoxikaci, rádi si vychutnáváme i příjemné relaxační masáže. Dopřáváme si MSM pro regeneraci a krásu. 

A jak s tou životadárnou energií ve Vitalvibe zacházíme? To se dozvíte od Lukáše, Lenky nebo Jirky z našeho týmu. 


Lukáš Buchta, pečuje o velkoobchodní partnery Vitalvibe a také běhá...

Lukáš Vitalvibe „Já nejraději běhám. Letos mam cíl dat horskou výzvu v Jeseníkách pod 11 hodin (je to 67 km přes vrcholy Jeseníků). Trénuji cca 2 týdně, postupně přidávám sprinty do kopce. Aktuálně zrovna probíhá sezóna brněnských závodů. Běhá se cca 10 km, každý víkend, tak všechny zvu, protože nabízí super atmosféru a jsou i výborně organizované.

Mým snem je nějaký závod také uspořádat. Tímto vyzývám každého, kdo se na tom bude chtít jakkoliv podílet.

Během týdne chodíme s kolegou Jirkou cvičit do posilovny, přes léto chodíme ven na workout park. Je výborný sparing partner a jsem rád, že se mám s kým radovat ze zlepšení. Můj cíl ve cvičení je 100 kliků v kuse. Přidáte se?“

Lenka Neveselá, specialistka nákupčí

Lenka Vitalvibe „Afro, swing a joga – to jsou mé tipy. Obecně mě tanec nabíjí…

U afra mohu úplně vypnout hlavu a soustředím se jen na rytmus, pouštím kontrolu a uvolním se zcela do pohybu, nechám se vést hudbou. Tělo ví a poradí si... Někdy se soustředím na ty části těla, kterými pohyb neproudí. Je to taková meditace v pohybu.

Swing je jiný druh tance než afro. Je typicky párový, tam si užívám hodně srandy a učím se nacítit svého tanečního partnera, tzv. leadera. Každý muž má jiné pohyby a pro mne je objevné se na jeho pohyby ladit.

V joze se soustředím na dech, vracím se do svého středu. Jsem neposeda. :) Joga je pro mne velkou výzvou..“

Jiří Paulas, webdesigner a IT specialista

Jirka Vitalvibe „Věnuji se všemožným směrům v posilování těla a mysli. Od kalisteniky (cvičení s vlastní vahou těla), přes cviky s velkou osou v posilovně (dřepy) a sprinty, až po večerní jogu v klidné atmosféře domova. Díky cvičení udržuji své fyzické i psychické zdraví a naplňuji svoji potřebu růstu a harmonie.

Po dobrém tréninku vždy cítím, že svět je úplně boží… má mysl je naplněna pozitivními myšlenkami na to, co ještě chci v životě zvládnout! :)“

I vám přejeme pozitivní energii a chuť do nových výzev!

Nezapomeňte se přitom řídit vlastními pocity. Poslouchejte projevy svého těla a najděte si to, co vám skutečně vyhovuje, ať již v oblasti pohybových aktivit, stravy či čehokoliv jiného. Náš článek je pouze inspirací a ukázkou možné cesty. Jestli si zvolíte tuto nebo jinou, je jen a jen na vás…

Súvisiace produkty

Podobné články

Rozhovor: Vašek Kolář, mistr světa v biketrialu, ambasador Vitalvibe

Rozhovor: Vašek Kolář, mistr světa v biketrialu, ambasador Vitalvibe

2016-01-20

S Vaškem Kolářem, sedminásobným mistrem světa v biketrialu, trenérem a předsedou blanenského oddílu, jsem si povídali nejen o jeho...

čítať celý článok

Jak na nový rok, tak po celý rok? Co dělat, abychom se cítili dobře?

Jak na nový rok, tak po celý rok? Co dělat, abychom se cítili dobře?

2016-01-10

Tak tu máme nový rok. Máme před sebou nové začátky. Čekají nás nové příběhy, nové zážitky a také nové výzvy. Připravili jsme pro vás...

čítať celý článok

všetky články