Poradna

V naší poradně vám jsou k dispozici výživoví poradci a odborníci na stravu a zdraví, kteří rádi zodpoví vaše dotazy. Odesláním dotazu souhlasíte s jeho uveřejněním. Pokud nechcete, aby byl zveřejněn, napište to prosím na konec dotazu.

Na co se chcete zeptat?
 

Andrea Šeránková 3. července 2019

Co koupit u vás pro díte na klouby a kostí?

Zobrazit odpověď
Mgr. Lenka Sobková

Mgr. Lenka Sobková odpověděl:

Dobrý den, Andreo, to záleží hlavně na skutečnosti, jak má dítě nastavenou celkově stravu. Pokud jí stravu přirozenou a pestrou, mělo by z ní zpravidla všechny základní živiny získat. Potom bych doporučila přípravek MSM, organický zdroj síry, ze které si lidské tělo tvoří látky důležité pro klouby i vazy. Pokud dítě nemá stravu zrovna vyváženou, je třeba podívat se individuálně na to, jaké látky by mu potenciálně mohly chybět. Přeji krásný den :) Mgr. Lenka Sobková

Juliana 2. července 2019

Dobrý den, ráda bych podpořila svoje tělo při autoimunitním zánětu štítné žlázy a špatné toleranci lepku a mléčné bílkoviny. Nemám celiakii, ale jídla obsahující lepek mě zahleňují. Určitě bych potřebovala protizánětlivé doplňky stravy a případně pročišťující. Předem děkuji za tipy!

Zobrazit odpověď
Mgr. Lenka Sobková

Mgr. Lenka Sobková odpověděl:

Dobrý den, Juliano, prvním (téměř univerzálním) krokem je základní očista těla pomocí zelených potravin. Zvolit můžete např. chlorellu, ta skvěle čistí i celý trávicí trakt. Další postup už je ale individuální. V případě autoimunitních onemocnění by mělo být cílem navrátit celý imunitní systém do rovnováhy, tedy do zdravého, "nereaktivního" stavu. Pokud budete chtít své potíže dále konzultovat, neváhejte se na mě obrátit. Přeji krásný den :) Mgr. Lenka Sobková

Hana 30. června 2019

Dobrý den, nechala jsem omylem načaté balení ve spíži týden v současných vedrech, je ještě možné ho použít nebo už je zdraví nebezpečné? Děkuji :)

Zobrazit odpověď
Mgr. Lenka Sobková

Mgr. Lenka Sobková odpověděl:

Dobrý den, Hanko, jistě, produkt je možné i nadále užívat. Pokud teplota nepřekočí hranici cca. 45°C, teplo jej nijak neznehodnotí. Problematické je spíš vlhko. Přeji krásný den :) Lenka S.

Detail dotazu

Lucie Hosnedlová 27. června 2019

Dobrý den, mám od Vás včelí pyl. na obalu je uvedeno, fermentovat v medu. znamená to naložit pyl jen do medu a nechat 14dní ležet? Děkuji Vam za odpoved :)

Zobrazit odpověď
Mgr. Lenka Sobková

Mgr. Lenka Sobková odpověděl:

Dobrý den, Lucie, ano, je to přesně tak, jak říkáte. V popisu produktu najdete i možné způsoby domácí fermentace, případně můžete další najít i volně na internetu. Přeji krásný den :) Lenka S.

Detail dotazu

Šárka Koplíková 23. června 2019

Dobrý den, můžete mi prosím dokázat, že se jedná opravdu o organickou formu krystalické síry a ne o chemickou látku? Děkuji.

Zobrazit odpověď
Mgr. Lenka Sobková

Mgr. Lenka Sobková odpověděl:

Dobrý den, Šárko, asi máte na mysli původ suroviny, a tedy přírodní? Pojem organická je vlastností určité látky, nehledě na její původ (přírodní vs. syntetický). MSM, které prodáváme, vzniká izolací látky z přírodních zdrojů a jejího finálního přečištění. U MSM nejde o oganickou směs látek, ale o čistou substanci. A právě čistota produktu v tomto případě udává kvalitu produktu a odlišuje produkt kvlitnější od méně kvalitního. Přeji krásný den :) Mgr. Lenka Sobková

Detail dotazu

Ondřej 22. června 2019

Dobry den, mohu tento produkt dale uzivat pokud jsem ho mel uz nacaty a uskladneny ve skrini cca 4mesice? Nebo je po otevreni ho nutno spotrebovat do urcite doby? Dekuju

Zobrazit odpověď
Mgr. Lenka Sobková

Mgr. Lenka Sobková odpověděl:

Dobrý den, Ondřeji, podut můžete bez obav užívat dále. Pokud je tato sypká forma uchovávána v suchu, nemusíte se obávat snížení jeho kvality. Lenka S.

Detail dotazu

Gabča 21. června 2019

Dobrý den, začínám užívat mladý ječmen a chlorelu. Koupila jsem si také o vás spirulinu. Mohli byste mi prosím poradit, jak mám všechny tyto zelené potraviny správně zkombinovat během dne dohromady? :) Moc děkuji

Zobrazit odpověď
Mgr. Lenka Sobková

Mgr. Lenka Sobková odpověděl:

Dobrý den, Gabčo, otázka dávkování zelených potravin je vždy dost individuální. Obecně řečeno je ideální všechny užívat nalačno - tedy ráno půl hodiny před snídaní, případně přes den až "na prázdný žaludek". Chlorella se obvykle užívá ve vyšších dávkách (ke kterým se ale teprve postupně dostanete) a tak se celá dávka dělí do dvou až tří denních dávek - ráno - (poledne) - večer. Mladý ječmen i chlorellu bych zařadila do denního rozvrhu spíš podle vašich možností a preferencí. Pokud zelené potraviny užíváte poprvé, doporučila bych začít jen s jednou z nich (univerzální je chlorella) a další postupně přidávat. V případě očisty organizmu platí, že není vhodné příliš spěchat. Přeji krásný den :) Mgr. Lenka Sobková

Hana Svobodová 20. června 2019

Dobrý den, asi po roce jsem si po spokojenosti opět objednala tento protein. Měnili jste obal a přijde mi, že i složení. Je stále tak kvalitní? Protože kvalita se mi teď zdá horší. Tím myslím energeticky a chutí, nemám už z něj zdaleka tak dobrý pocit a nechutná mi...Děkuji předem za odpověď.

Zobrazit odpověď
Mgr. Lenka Sobková

Mgr. Lenka Sobková odpověděl:

Dobrý den, Hanko, je pravda, že u proteinů se měnil obal - co se týče designu i velikostí balení. To by ale na kvalitu nemělo mít žádný vliv. Změna proběhla jen u suroviny pro výrobu řady Classic. Nově má totiž certifikaci USDA organic. V případě jakýchkoli dalších dotazů se obraťte na kolegyňku na naší zákaznické lince. Všechny dotazy vám zodpoví a také s vámi vyřeší případnou reklamaci. Přeji krásný den :) Lenka S.

Detail dotazu

Veronika 18. června 2019

Dobrý den, mohu MSM užívat v těhotenství a během kojení? Děkuji

Zobrazit odpověď
Mgr. Lenka Sobková

Mgr. Lenka Sobková odpověděl:

Dobrý den, Veroniko, z pohledu legislativy není jeho užívání v těhotenství doporučeno. Pokud těhotenství probíhá fyziologicky a zdravě, nevidím já osobně v jeho užívání z odborného pohledu problém. Přeji krásný den :) Mgr. Lenka Sobková

Detail dotazu

Radek 15. června 2019

Dobrý den, v bytě teď nenajdu chladnější místo než 30 stupňů (vyjma lednice). Doporučili byste mi tyto boby skladovat raději ve 30 stupních nebo je dát přes léto do lednice?

Zobrazit odpověď
Mgr. Lenka Sobková

Mgr. Lenka Sobková odpověděl:

Dobrý den, Radku, pokud na boby nedopadají přímé intenzivní sluneční paprsky, nevidím v jejich skladování problém ani při vyšší pokojové teplotě. Po spolknutí se stejně přizpůsobí teplotě lidského těla, která zpravidla pod cca 35°C neklesá. Nemusíte se proto ani v létě obávat znehodnocení živin. Přeji krásný den :) Lenka S.

Detail dotazu
Další stránka »

Stromy jsou symbolem života.

Pojďte je s námi sázet, ať je kolem nás pěkně zeleno!

Chci vědět více...