LETNÁ AKCIA: do 31. 7. nakúpite produkty z kategórie Na cesty o 15 % výhodnejšie. Použite kód LETO2024.

Detox před otěhotněním

Když jsme se s manželem rozhodli, že je načase pořídit si miminko, položili jsme si zásadní otázku – jsme oba dostatečně zdraví, abychom na svět přivedli zdravé dítě?  Možná vás tato otázka pobavila, ale pravidla života na naší planetě jsou jasná a neúprosná – zdravé děti se rodí zdravým jedincům. 

Jednoduchá rovnice. Zní to drsně?  Možná ano, ale současný stav věcí ukazuje, že takto evoluce skutečně funguje. A proto se zrodil tento článek – abychom budoucím rodičům poskytli tipy na detoxikační kúru ještě před otěhotněním, čímž zodpovědní rodičové zvyšují pravděpodobnost, že jejich potomek bude mít zdravé základy.

Rozmnožování jako luxusní funkce

Zdravé miminko je to, co si přejí a v co doufají všichni nastávající rodiče. Jsme ale opravdu zdraví? Zbavení organických i anorganických toxinů, které jsme do svého těla chtě nechtě v průběhu života vpravovali? A umí si s nimi tělo poradit?

A přitom to, v jakém stavu je fyzické tělo obou rodičů zásadně ovlivňuje zdraví budoucího dítěte. Právě pročištěné tělo – především matky – je mnohem zásadnější než kočárek, miminkovské oblečení nebo hračky. Jak říká doktorka Eleková: „Rozmnožování je z hlediska přírody luxusní funkce. Investice energie a živin do výroby potomka je veliká.“ To, že naše populace není zdravá, se můžeme přesvědčit na vlastní oči a potvrzují to i statistiky – vzrůstá počet alergických, ekzematických a hyperaktivních dětí s mnoha chronickými problémy.

Cesta za zdravým miminkem

  • Správná životospráva, která umožňuje odkyselení a detoxikaci organismu, znamená nekouřit, omezit pití alkoholu, nebrat drogy a zbytečné léky.
  • Mužská role spočívá v produkci kvalitních spermií. Muži tedy potřebují především dostatečnou produkci testosteronu (řídké vousy a nedostatečné ochlupení jsou signálem nedostatečného množství tohoto hormonu), a ten lze zvýšit sportem, ideálně zvedáním těžkých věcí nebo sprinty. Také optimální hmotnost hraje svoji roli, a proto pozor na ukládání tuku na bocích, zadku a stehnech. Dále kvalitu spermií ovlivňuje dostatečný spánek, přísun hodnotných bílkovin, vitamín D a co nejméně stresových situací.
  • Ženské tělo potřebuje silnou imunitu a zdravou střevní mikroflóru (s tím jde ruku v ruce pravidelná stolice), k čemuž mohou přispět i probiotika. Střevo totiž určuje, jak bude fungovat celá imunita i nervový systém. Stejné je to i s poševní mikroflórou, protože dítě při porodu prochází porodními cestami a ty – pokud jsou kolonizovány správnými bakteriemi - hrají zásadní roli při formování a vyzrávání imunity miminka. K hormonální rovnováze – a díky tomu i normálnímu menstruačnímu cyklu a ovulaci – přispívá dostatek bílkovin a zeleniny, především kvašené (pickles). Navíc organismus ženy potřebuje dostat signál, že je vhodné a bezpečné se rozmnožit. To znamená nejen dostatečný přísun potravy, která signalizuje tělu, že je dost materiálu na reprodukci, ale i psychickou přípravu na příchod nové bytosti.

Očista krok za krokem

Ke kolonizaci střeva zdraví prospěšnými bakteriemi pomáhají zelené potraviny. Navíc vláknina v nich obsažená pomáhá „vyluxovat“ usazené nánosy v jednotlivých klcích tenkého střeva z těla ven. K tomu je nutné zvýšit přísun tekutin, především vody, která má schopnost na sebe vlákninu i uvolněné toxiny navázat a odvést je z těla ven. Zelené potraviny navíc obsahují kyselinu listovou, tedy vitamín ze skupiny B-komplexu, jenž hraje zásadní roli při vývoji plodu v těle matky. Při jakékoli následné očistné kúře je třeba zvýšit množství vypitých tekutin, především čisté vody bez bublinek! Naslouchejte v tomto svému tělu, samo si řekne, kolik tekutin potřebuje.

1. Očista těla pro budoucího tátu i mámu

Ormus mohou zcela jistě užívat oba potenciální rodiče. Jedná se o unikátní směs zelených potravin (alfalfa, mladý ječmen, mladá pšenice, moringa, mladý oves, špenát a zázvor) ochucených mátou, lehce oslazenou stévií a obohacenou probiotiky. Navíc je pěstovaný v půdě bohaté na minerály a zpracováván patentovaným procesem sušení za studena. U mužů nadto nápoj zvyšuje sexuální libido (což se může hodit :-) ). Vytvoří v těle prostředí, který z těla vyplaví škodliviny. Jeho užívání je velmi snadné – stačí rozmíchat vrchovatou lžičku směsi ve vodě, ideálně ráno na lačno, popř. lze přidat druhou dávku i večer místo nezdravého mlsání. Jedno balení Ormusu vydrží budoucím rodičům zhruba dva měsíce.

2. Zelený blend dodá energii pro nový život

Vitamineral Green je unikátní směs velmi účinných, snadno vstřebatelných a komplexních látek ze země (kopřiva, přeslička, zázvor, pampeliška, ječmen a další), z vody (spirulina, chlorela), z moře (řasy) a probiotik. Vyrábí se také sušením za studena, takže jsou v ní zachovány živé enzymy. Mezi hlavní zdravotní benefity této směsi patří vzrůst energie, lépe fungující trávení a vylučování, zdravější kůže, vlasy a nehty a v neposlední řadě zlepšení nálady. Optimální je detoxikační kúra v kapslích, kdy se začíná třemi kapslemi denně a postupně se navyšuje až na 12 kapslí. Zapíjí se čistou vodou nebo zeleninovými či ovocnými šťávami buď před jídlem nebo v průběhu jídla. Je vhodný pro oba nastávající rodiče.

3. Čistící kúra proti parazitům pro budoucí maminky

Scram napomáhá ničení parazitů, mikrobů a jejich zárodků, kterých máme v našem těle nespočet. Tyto organismy na nás parazitují, vytvářejí nevhodné prostředí nejen ve střevě, a proto je vhodné jejich počet před početím eliminovat. K tomu využívá bylin, které podporují normální fungování jater a trávicí soustavy. Směs bylin má antioxidační a detoxikační účinky. Toto je kůra určená pro budoucí maminky a je třeba ji celou absolvovat ještě před otěhotněním! Je na 18 dní, konzumuje se po jídle a postupně se navyšuje počet kapslí – viz doporučené dávkování.

4. Bez těžkých kovů to půjde lépe

Přípravek Zeoforce čistí střeva a krev včetně těžkých kovů. Jedná se o silný detoxikační přípravek, který mimo jiné tlumí příznaky alergií a ekzémů. Zeolitový jíl není pro labužníky – chutná jako omítka – nicméně dvě lžíce do jednoho deci zapité velkým množstvím vody se zvládnout dají. Ještě tu platí pravidlo užívat jej minimálně 45 minut před jídlem.

5. Jak vyčistit střeva pro skutečné fajnšmekry

Představili jsme si silné detoxikační přípravky a možná vás – stejně jako mě – napadlo, jestli se dají vzájemně kombinovat a tím zvýšit efekt celkové očisty organismu. Tak tedy dají a obzvlášť vhodný je k tomu Vitamineral Green a Zeoforce. V tomto případě je nutné mít na paměti stravovací timemanagement, protože panák zeolitu se jí 45 minut před jídlem a zelený Vitamineral zase před jídlem nebo v průběhu jídla. Detoxikace bude v tomto případě dokonalá, protože tyto přípravky se vzájemně doplňují.

U nás doma jsme před příchodem nové generace absolvovali přírodní očistu těla – detoxikační kúru v podobě Ormusu (manžel) a já jsem si intuitivně vybrala Vitamineral Green v kapslích (ten u partnera neuspěl, protože nemá žádnou příchuť, takže chutná opravdu jen po zelených potravinách). Ať už si z našich tipů vyberete cokoli, přeji vám úspěšnou a tělo i mysl osvěžující očistu, která bude startem nového života!

Súvisiace produkty

Podobné články

Jarní detoxikace organismu: osvěžte své tělo a mysl

Jarní detoxikace organismu: osvěžte své tělo a mysl

2024-04-04

Jarní očista, detoxikace, detox těla či jater – tyto pojmy se na nás s příchodem jara hrnou ze všech stran. Je opravdu nezbytné naše tělo...

čítať celý článok

Od října startuje nový seriál nejen pro maminky

Od října startuje nový seriál nejen pro maminky

2016-10-06

Krásný den všem příznivcům, zastáncům, průkopníkům, vyznavačům i bezmezným nadšencům živé stravy! Jsem moc ráda, že vás všechny můžu...

čítať celý článok

Tipy na výživné svačinky pro děti

Tipy na výživné svačinky pro děti

2016-09-15

Co se vám vybaví jako první, řekne-li se září? Někomu možná babí léto nebo začátek barevného podzimu. Vsadím se však, že většina z vás má...

čítať celý článok

všetky články