Našu predajňu v Brne už prevzalo Centrum Letokruh. Aj naďalej si tu môžete vyzdvihávať objednávky z nášho e-shopu.

Pojďme se společně zahřát!

Leden, za kamna vlezem – taky znáte toto úsloví? Zima se již ukázala v lehce bílém kabátku a povystrčila své ledové drápky, takže některé z nás trošku potrápila mrazem. Vysněná malebná sněhová pokrývka a bílo všude, kam oko dohlédne, je jedna věc, ale přiznejme si, že jednomu může být trošku chladno. Proto je naším lednovým tématem zahřívání. Jak rozehřát svůj organismus? Jak se cítit v teple, i když venku fučí mrazivý vítr? Pojďte se s námi začíst do dalších řádků!

Foto: Cheap Snow Gear 

V chladném období tělo potřebuje vydatnější zdroje energie, aby ho zima neskolila. Nenavádíme vás k nezřízenému hodování, ale spíše k zamyšlení nad tím, co vlastně konzumovat. 

V zimních měsících není zahřívání nikdy dost, zařaďte proto do svého jídelníčku tradičně prohřívající potraviny – chilli, zázvor, skořici, hřebíček nebo česnek. Česnek se tradičně užíval například pro svůj prospěšný účinek na cévní systém, hřebíček je zase odpradávna velkým pomocníkem v zubním lékařství. Zmíněné potraviny nejen že rozproudí trávicí procesy, ukrývají navíc cenné látky, které pomáhají našemu imunitnímu systému v boji se zimou a s nežádoucími vetřelci. 

Magické kakao s houbou na povzbuzení

Už jste vyzkoušeli tento tradiční nápoj našich dětských let, tentokrát ve variantě pro dospělé? Kakao není jen skvělá pochoutka, ale také výborný pomocník pro zdravé nervy a cévní systém. Navozuje stav příjemné bdělosti a doslova stimuluje „receptory štěstí“.

Náš houbový elixír pochází z dílny kreativních odborníků z Four Sigmatic, kteří v životě nedělají nic napůl. Proto je i kakao obohacené funkční houbou cordycepsem a zázvorem plné látek dodávajících okamžité povzbuzení lidskému tělu i pocit štěstí lidské duši.

Právě kombinace  funkční houby, bylin a kakaa dělá tuto směs extrémně účinnou. Členové týmu Vitalvibe mohou z vlastní zkušenosti potvrdit (autorka tohoto článku například po tomto speciálním kakau nezamhouřila oko do pěti hodin ráno!).

Bez ranní kávy ani ránu

Také si bez kávy při příchodu do práce nebo po obědě neumíte představit svůj den? Sdílíme s vámi stejnou vášeň, a tak se rádi podělíme o tajemství zdravé kávy. Odborníci z Four Sigmatic nezůstali jen u kakaa a vyladili pro vás kombinaci prémiové kávy se třemi léčivými houbami a jednou bylinou. Instantní káva s yamabushitake probudí nejen vaši bdělost a nastartuje procesy myšlení, ale pomůže i vašemu tělu ke zdraví a síle.


Nyní je ideální období na experimenty s horkými nápoji. Vedle černých, zelených a bylinných čajů můžete vyzkoušet i originální kombinace dalších funkčních hub. Veškeré posilují imunitní systém a mají antistresové účinky. Každá z funkčních hub k tomu všemu umí ještě něco navíc. Houbové nápoje můžete doladit podle své nálady. Výborně chutnají například s rostlinným mlékem. 

V čaji se může skrývat i tajemství dlouhověkosti

V daleké Číně, v jedné jižní oblasti žili lidé mnohem déle, než kdekoli jinde. Dříve si tím lámali hlavu jen obchodníci a náhodní projíždějící. V dnešním globalizovaném světě chtěli místní dlouhověkosti přijít na kloub vědci – sledovali rituály domorodců, jejich aktivity, pokrmy a nápoje. Dlouho jim trvalo, než přišli na to, že všichni konzumují listy nízké rostlinky zvané gynostemma.

Ukázalo se, že právě ta pomáhá k dlouhověkosti obyvatelům celé oblasti. Gynostemma je základní surovinou pro čaj  Spring Dragon Longevity teaJe to vysoce účinná bylinná formule pěti výjimečných bylin a gynostemmy, též známé jako ženšen chudých, jenž má očistné účinky na tělo a hlavně podporuje vitalitu.


Skvělá ochrana před zimními bacily

Bylo nebylo, ve středověku žila skupina zlodějů, kteří okrádali morem nakažené mrtvé. Přesto se jim samotným mor velkým obloukem vyhýbal. Znali totiž tajnou formuli na směs esenciálních olejů, které bránily přenosu. Zloději se vždy pečlivě potřeli vyrobeným olejíčkem a stejně tak jím natřeli i ukradené předměty. Nikdy se ani jeden z nich nenakazil.

Jednou se řádným občanům podařilo zloděje chytit. Nejdříve všichni žasli nad jejich odvahou a schopností nenakazit se bakterií, která přenáší mor. Zlodějíčci nakonec kápli božskou a přiznali, že znají tajnou formuli, kterou se mor odhání. Za slib mírnějších trestů potom své tajemství odhalili veřejnosti. Podle dochovaných historických záznamů řádila skupina zlodějů jak ve Francii patnáctého století, tak i v českých zemích...

Věřte této legendě či nevěřte, legendární směs esenciálních olejů s názvem Thieves, tedy „zloději“, se používá dodnes. Skládá se z pěti stoprocentních esenciálních olejů – hřebíček, citron, kůra skořice, eukalyptus a rozmarýn. Směs olejíčků se dá použít jako podpůrný prostředek, kdykoliv cítíte, že na vás takřečeně „něco leze“. Tento rostlinný koktejl má skvěle prohřívací charakter. Pokud v zimě prochladnete, Thieves je skvělá první pomoc. Díky čistotě produktu můžete olej aplikovat i na sliznici úst a krku. Nevadí totiž, když jej spolknete. A tak jej můžete nanést přímo na konkrétní místo, ať už je to bolavý zub, zvětšené mandle nebo na podebraný palec.

Už víte, jak se poprat s letošní zimou?  Tak užívejte všech radovánek, které nabízí, a přitom se nenechte připravit o teplo potřebné k životu!

Děkujeme vám za přečtení tohoto článku. Byl pro vás jeho obsah inspirující? Tak se o něj podělte se svými přáteli na sociálních sítích.

Súvisiace produkty

Podobné články

Ledviny – to je, oč v zimě běží

Ledviny – to je, oč v zimě běží

2017-01-12

Zima je již v plném proudu! Tak to vidíme pohledem současné západní civilizace. Dříve bychom však volili jiná slova, která vystihují mír...

čítať celý článok

všetky články