LETNÁ AKCIA: do 31. 7. nakúpite produkty z kategórie Na cesty o 15 % výhodnejšie. Použite kód LETO2024.

Auroville – komunitní město budoucnosti

Chtěli byste žít ve městě, kde nepotřebujete peníze, zato sousedské vztahy tu nefungují jinak než ve vzájemném míru a harmonii? Auroville je takový experimentální projekt, který zdárně existuje již přes 50 let. Jeho účelem bylo vytvoření společnosti lidí dobré vůle žijících přirozeně v kontaktu s duchovním světem. A my vám chceme dnes Auroville představit, máme k němu totiž zcela speciální vztah. Díky naší spoluzakladatelce Lucii Aujeské jsme radostně navázali spolupráci s místním dodavatelem křupavé spiruliny, na které si nyní můžete pochutnat i vy.

Město bez vlády, peněz i náboženství


Dát prostor novému typu společnosti, kde lidé žijí bez autorit, peněz, hromadění majetku nebo dogmatických náboženství – to byla ušlechtilá myšlenka, na jejímž základě vznikla Auroville. Toto místo mělo být domovem lidí žíjících spolu v míru, jednotě a pravdě. Letos v únoru Auroville oslavila 50 let od svého založení.

S původní myšlenkou přišla spirituální učitelka Mirra Alfassa, známá jako „Matka“. Výsledkem její vize a snažení bylo oficiální otevření Auroville při inauguraci v roce 1968 v Indii. Architektonická podoba města připomíná spirálu galaxie, jejímž centrem je zlatý kulovitý chrám Matrimandir.


Chrám, kde sídlí vědomí

Hustota zástavby dodnes zdaleka neodpovídá původnímu plánu vybudovat město pro 50 tisíc obyvatel. Majestátnost celého městečka však stráží chrám Matrimandir, stojící v centru Auroville, který poskytuje návštěvníkům kontakt s posvátným vědomím. Uvnitř se nachází 12 menších meditačních komnat, kdy každá reprezentuje jednu z ušlechtilých lidských vlastností. Centrem chrámu je pak hlavní komnata, kde návštěvníci získávají kontakt s čistým vědomím. Vše v Auroville však spočívá mimo dogmata jakéhokoliv náboženství, to bylo důsledným záměrem Matky.


„Někde na Zemi má být místo, které nebude vlastnit žádný národ, kde bytosti dobré vůle s upřímnou touhou mohou žít svobodně jako občané Světa a podléhat jediné autoritě – nejvyšší pravdě. Místo míru, svornosti a harmonie…“

– Mirra Alfassa, Matka


Život v Auroville

„Město úsvitu“, což je význam slova Auroville, se postupně rozvinulo v unikátní osadu, kde trvale žije přes 2 tisíce lidí z celého světa.

Funguje tu směnný obchod, nic nepatří konkrétní osobě a elektřina i školství je zdarma. Farmáři používají ekologické principy zemědělství, které experimentují se záměrem o trvale udržitelné hospodaření, úspory vody, energie, nebo obnovu lesních porostů.

Pro Auroville je důležitou hodnotou sdílení. A to nejen hmotných statků, ale především znalostí, dovedností a spirituality.

Naše nová spirulina

Za nového dodavatele naší křupavé spiruliny v jemnépikantní verzi vděčíme Lucii Aujeské, která Auroville navštívila v roce 2017. Už několik let před tím ji toto místo volalo. Navázala zde kontakt a spolupráci s místními pěstiteli vysoce kvalitní spiruliny, která se suší na slunci. Tím získává vyjímečně jemné, charakteristické aroma, lahodnou chuť, a zachovává si své výživné a energetické hodnoty.

Máme z této s láskou vyráběné spiruliny v našem sortimentu velikou radost a věříme, že si ji také budete užívat! Třeba jednou i vy navštívíte Auroville. Kéž by na Zemi vznikalo více takových místa s ušlechtilým záměrem pro dobro všech bytostí.

Súvisiace produkty

Podobné články

Salát s krémovým toppingem a spirulinou

Salát s krémovým toppingem a spirulinou

2017-03-21

Jednoduchý salátek z běžných surovin jsme zjemnili kešu dresingem a ozvláštnili křupavou spirulinou. Vyzkoušejte!

čítať celý článok

Sýrové kešu koule se spirulinou

Sýrové kešu koule se spirulinou

2017-03-21

Přidejte do klasického kešu sýra křupavou spirulinu, vytvarujte kuličky a nejrychlejší občerstvení na světě je hotovo! 

čítať celý článok

Pikantní tyčinky se spirulinou

Pikantní tyčinky se spirulinou

2017-03-21

Rádi byste nějakou výživnou raw tyčinku na svačinu a nemusíte zrovna sladké? Zkuste si připravit pikantní slanou tyčinku s křupavou...

čítať celý článok

Masala kešu s pikantní spirulinou

Masala kešu s pikantní spirulinou

2017-03-21

Máte chuť něco zobat? Zkuste si vyrobit naši orientální kořeněnou směs kešu a křupavé spiruliny z Auroville. 

čítať celý článok

V nákupních košících si vozíme zbytečnosti

V nákupních košících si vozíme zbytečnosti

2015-01-05

Zakladatelka firmy Vitalvibe Lucie Aujeská poskytla inspirující rozhovor, v němž načrtla hlavní neduhy ve stravovacích návycích dnešní...

čítať celý článok

Rozhovor s Janem: „Mým snem je sdělit co nejvíce lidem, že mají v životě volbu v tom, co jedí a dělají…

Rozhovor s Janem: „Mým snem je sdělit co nejvíce lidem, že mají v životě volbu v tom, co jedí a dělají…

2014-11-28

Pro tento rozhovor jsem si vybrala muže, který našel zálibu ve světě raw food alias syrové živé stravy a pomocí svého e-shopu usnadňuje...

čítať celý článok

všetky články