LETNÁ AKCIA: do 31. 7. nakúpite produkty z kategórie Na cesty o 15 % výhodnejšie. Použite kód LETO2024.

Recept na chutný a probiotiky nabitý jogurt, kterým podpoříte své trávení

Proč si jogurt kupovat, když si ho můžu doma vyrobit. Tento je navíc opravdu speciální. Je totiž obohacen o probiotika , která nám ve střevech pečují o tzv. hodné bakterie.  Ty posilují imunitu, mírní alergie, podporují trávení a udržují střeva v nejlepším pořádku. Jsou také úspěšné v souboji s těmi špatnými, které ve střevech dokážou ovládat nejen to, jak se cítíme po fyzické stránce, ale umí nám způsobit i pořádně špatnou náladu. Vyrobte si jogurt, který žije!

Raňajky

Ingredience:

Postup:

Kešu ořechy namočte do čisté vody na min. 6–8 hodin nebo přes noc. Vodu slijte, kešu dejte do mixéru, přidejte vydlabanou dužinu z 1 mladého kokosu, kokosovou vodu (nejdříve dejte méně a postupně v průběhu mixování dolévejte do požadované konzistence) a probiotika (pokud používáte probiotika v kapslích, je třeba kapsli rozříznout a vnitřek vysypat do mixéru).

Vše rozmixujte, pokud je směs příliš hustá, přilévejte kokosovou vodu. Konzistence směsi by měla být zhruba jako majonéza. Směs vylijte do čisté sklenice, přikryjte utěrkou a zagumičkujte.

Sklenici dejte na teplé vyvýšené místo a nechejte fermentovat min. 10–15 hodin dle toho, jak moc chcete mít jogurt kyselý (v létě fermentuje rychleji, proto ho pravidelně kontrolujte). V průběhu fermentace ochutnávejte a až budete s kyselostí spokojeni, sklenici zavřete víčkem a dejte jogurt do lednice. V lednici vydrží týden.


TIP: Tento jogurt je výborný jíst jen tak, na sladko, ale i na slano. Můžete ho smíchat s ovocem, polít kokosovým nektarem nebo posypat kakaovými boby a mít tak zdravou snídani či svačinku. Nebo smíchat s himalájskou solí, pažitkou nebo petrželkou, pepřem a citronovou šťávou a vytvořit si zdravou probiotiky nabitou „lučinu“. Výborný je i smíchaný se zeleninou místo klasického jogurtu nebo rozmixovaný s ovocem a zamražený na jogurtovou zmrzlinu.

Tieto produkty môžete kúpiť u nás

Mohli by vás zaujímať aj tieto recepty

Zdravá snídaně: Mangový chia puding

Zdravá snídaně: Mangový chia puding

Raňajky

Chia puding s ovocem je skvělou volbou pro snídani! Chia semínka dodávají energii, která vydrží několik hodin. Mají vysoký obsah bílkovin...

Prejsť na recept

Zdravá snídaně: Detoxikační snídaňová kaše se superfoods

Zdravá snídaně: Detoxikační snídaňová kaše se superfoods

Raňajky

Tato superzdravá snídaně v podobě misky plné superpotravin vám rozzáří ráno. Vsadíte se?

Prejsť na recept

Snídaňová granola placka s ovocem

Snídaňová granola placka s ovocem

Raňajky

Rozmazlujete se po ránu rádi? Dopřejte si výživnou snídani v podobě granoly s kokosovým krémem a spoustou čerstvého ovoce!

Prejsť na recept

Snídaňové koktejly dodávají tělu tolik potřebné vitamíny a minerály. A nejen ty.

Snídaňové koktejly dodávají tělu tolik potřebné vitamíny a minerály. A nejen ty.

Nejde jen o to, že zboží není v obchodech, ve skutečnosti jde o systém, který nám brání užít si rozmanitosti světa. Systém nechce,...

Prejsť na recept

všetky články