LETNÁ AKCIA: do 31. 7. nakúpite produkty z kategórie Na cesty o 15 % výhodnejšie. Použite kód LETO2024.

Neprůstřelné bulletproof coffee s funkčními houbami

Míváte zaneprázdněná rána nebo vám hutná snídaně nedělá dobře? Pak možná zjistíte, že bulletproof coffee, tak zvaná neprůstřelná káva, je přesně to pravé ořechové, co vám dodá po ránu potřebnou energii. Smícháte-li totiž kávu s prospěšnými tuky a rostlinným mlékem, získáte lahodný výživný nápoj, který nedráždí žaludek a zároveň vám zajistí pocit sytosti na celé dopoledne. Další výhodou této snídaňové kávy je to, že díky kokosovému oleji se bude kofein vstřebávat pomalu, postupně a nezpůsobí vám energetický výkyv ani prudký pokles. My jsme kávu vylepšili funkčními houbami, které navíc podpoří kognitivní funkce, posílí tělo zevnitř a účinně fungují proti stresu.

Raňajky, Nápoj 0 - 5 minút

Bulletproof je skvělým lahodným nápojem pro ty, kteří nesnídají, nebo to nestíhají, ale přesto se během dopoledne nechtějí nenechat zaskočit vlčím hladem. Mastné kyseliny se středně dlouhým řetězcem (MCT) obsažené v kokosovém oleji totiž pomáhají zvyšovat pocit sytosti, doplnit energii a dokonce v důsledku podporují redukci tělesné hmotnosti. Při pravidelné konzumaci mohou mít pro tělo spoustu dalších pozitivních účinků. 

Naše veganská verze je skvělá pro lidi s intolerancí na laktózu, nebo pro ty, kteří kteří mají problémy s hladinou krevního cukru, protože téměř řádný cukr neobsahuje a nedochází tím pádem ani k jeho sestupu. Z tohoto důvodu je bulletproof také skvělé ranní povzbuzení pro keto nebo low carb dietu. A lidem na přerušovaných postech umožní ranní hrnek neprůstřelného kafe posunout čas obědvání na později.

Jedná se však o energeticky vydatný nápoj, který jídlo plně nahrazuje. Proto doporučujeme tlustý krajíc s burákovým máslem odložit až na později.

Ingredience:

Postup:

Instantní kávu s funkčními houbami či houbový elixír zalijeme 200 ml horké vody, nebo si připravíme mletou kávu ve french pressu. Poté přidáme 1 lžíci kokosového oleje a 1 lžíci dalšího prospěšného tuku (nebo prostě 2 lžíce kokosového oleje) a další ingredience, které chceme v kávě mít. Vše rozmixujeme dohladka, nalijeme do sklenice a dobře si vychutnáme :-). 

Bulletproof lze připravovat na mnoho způsobů. Dá se dělat z kávy, téměř jakéhokoliv houbového elixíru a dokonce i čaje. Můžete si vše smíchat lžičkou, nebo použít spirálku na latté. My doporučujeme rozmixovat v mixéru, protože potom se všechny ingredience dokonale spojí a káva získá skvěle našlehanou krémovou konzistenci.

Ingredience se dají mezi sebou pestře kombinovat. Lze experimentovat s různými druhy mlék. Potřebujete-li sytější a hustší nápoj, můžete smixovat dohromady s proteiny různých příchutí. Vyzkoušet se dá také lžíce mandlového či kešu másla, která kávě přikouzlí zase jiný šmak. My si rádi bulletproof dochucujeme ještě kapkou vanilkového extraktu nebo skořicí. 

Tieto produkty môžete kúpiť u nás