SKRÁTENÁ OTVÁRACIA DOBA: V stredu, štvrtok a piatok bude naša predajňa v Brne otvorená do 15.00 hod. Ďakujeme za pochopenie.

Horké léto s chladnou hlavou

Aby nás léto nepřekvapilo svojí silou, horkostí, parnem, tetelícím se vzduchem a sálajícím sluníčkem, máme pro vás několik tipů, jak si zachovat chladnou hlavu za každého počasí. Tentokrát na to půjdeme přes náš pitný režim.

Kokosová voda namísto slazených nápojů

Jedním z tipů je kokosová voda Coco hydro, což je dehydrovaná kokosová voda obohacená minerály. Jedná se o jednoduchý způsob, jak doplnit důležité živiny do těla. Stačí přidat lžíci usušeného kokosového prášku do vody a máte osvěžující kokosovou vodu kdykoliv a kdekoliv. Jde tak o pohodlnější a cenově dostupnější variantu kokosové vody, kterou pijí obyvatelé v tropech.

Kokosová voda bývá nazývána „tekutinou života“, protože má stejně vysoký obsah elektrolytů jako lidská krev. Již během období války v Pacifiku se vojákům podávaly tekuté infuze s kokosovou vodou. Obsahuje vysoký podíl esenciálních elektrolytů - draslík, vápník, hořčík, mangan a sodík. V Coco hydro se přirozeně vyskytuje vitamín C, který chrání buňky v těle proti oxidaci, podporuje imunitu a přispívá ke správné činnosti nervového a kardiovaskulárního systému.

Coco Hydro se vyrábí z kokosové vody, která sestává v průměru z 97 % z vody a ze 3 % z živin. Voda se vypaří zpět do ovzduší a živiny se shromáždí do prášku. Produkt vyrobený podle fair-trade principů na indonéském ostrově Bali pochází z kokosové palmy (Cocos nucifera), která roste v diverzním a přirozeném ekosystému mimo oblasti s vyčerpanou půdou. Palmy vyžadují jen malé množství vody.

Coco hydro chutná jako jemný celaskon s lehkou příchutí kokosové vody. Skutečně zajímavá, netradiční a velmi osvěžující alternativa slazených pití, která osvěží a dodá tělu v létě tolik potřebné minerály. Nadto můžete kromě neochucené verze vyzkoušet i další varianty – granátové jablko s malinou a ananas.

Chladivá vzpruha v kostce ledu

Jednoduchým způsobem, jak se v létě osvěžit bez přidaných cukrů a barviv, jsou ochucené kostky ledu. Například ve vodě rozmíchaná a poté zamražená směs zelených trav s názvem Ormus je skvělou variantou, která má jedinečnou mátovou chuť.

Jedná se o unikátní směs bylin pěstovaných ekologicky v půdě nabité magnetickými vlastnostmi, která díky velkému podílu vlákniny přispívá ke správnému zažívání a vylučování, má blahodárné účinky na střevní mikroflóru, pomáhá při kontrole hmotnosti a snižuje chuť k jídlu.

Osvěžující nápoj z esenciálních olejíčků

Už jste slyšeli o esenciálních olejíčcích takové kvality, že je lze bez obav a s chutí konzumovat? Pokud nikoli, seznamte se s olejíčky od firmy Young Living, konkrétně s mátovým a citrónovým.

Jedná se o silně koncentrované olejíčky, takže jedna až dvě kapky do džbánu s chlazenou (popřípadě filtrovanou) vodou udělá hotový zázrak. Pokud ještě přidáte pár lístků meduňky nebo máty, získáte velmi osvěžující chladivý nápoj, který se dá pít po celý den.

Esenciální olej z citrónu revitalizuje a povzbuzuje, napomáhá trávení, podporuje lymfatický systém a potlačuje opary, afty, bradavice a plísně na nohou. Olejíček z máty peprné zklidňuje a harmonizuje trávení, osvěžuje mysl i ústní dutinu, vyvolává pocit sytosti, ulevuje při respiračních potížích, migrénách, křečích a bolestech svalů.

Oba olejíčky jsou ochlazující a ideální variantou je jejich kombinace – dopoledne si do vody přidejte kapku citrónového olejíčku, který na sebe umí navázat měkké plasty a vytahuje z buněčných membrán další toxické látky, a odpoledne si vodu obohaťte kapkou mátového olejíčku, který podpoří vyloučení nashromážděných toxinů z těla ven.

Věřím, že jsme vás inspirovali k novým tipům, jak si zpříjemnit pitný režim horkých dní. Voda s kokosovým práškem, ledové kostky plné zelených trav nebo voda s esenciálními olejíčky jsou ideální vzpruhou na celé léto!

Podobné články

Rozhovor: Barefoot - návrat k přirozenosti, nebo módní trend?

Rozhovor: Barefoot - návrat k přirozenosti, nebo módní trend?

2017-04-06

Poslední roky se i na českém trhu objevil fenomén barefootové obuvi, tedy takové, která člověku simuluje chůzi naboso. Tato myšlenka je...

čítať celý článok

Léto ve městě

Léto ve městě

2016-08-17

Užívejte si vzácné chvíle léta na plné obrátky. A to, že to bude ve městě, vůbec nevadí. Po práci si na piknik může zajít každý. Stejně...

čítať celý článok

Letní drink s melounovými kuličkami

Letní drink s melounovými kuličkami

2016-08-16

Taky už jste letos měli meloun na všechny způsoby? A co ho využít trochu kreativně v domácí limonádě? Tento jednoduchý melounový drink s...

čítať celý článok

8 letních nepříjemností a jak je řešit přírodní cestou

8 letních nepříjemností a jak je řešit přírodní cestou

2016-07-28

Léto je synonymem tepla, pohody a hlavně dobrodružství. S létem jsou ale také neodmyslitelně spojeny nepříjemnosti, které se nám rok co...

čítať celý článok

Maqui drink v kokosovém ořechu

Maqui drink v kokosovém ořechu

2016-06-28

Perfektní snídaně v kokosovém ořechu, která vás přenese zpátky pod palmy! 

čítať celý článok

všetky články