Našu predajňu v Brne už prevzalo Centrum Letokruh. Aj naďalej si tu môžete vyzdvihávať objednávky z nášho e-shopu.

Cestování se superfoods

Léto je tu! Prázdniny jsou v plném proudu. Sluníčko září na celý svět, voda je osvěžující přesně tak, jak má být. Je tu doba dovolených a čas na cestování. Také přemýšlíte, co si do cestovní tašky přibalit k zakousnutí? Ať se chystáte na tradiční dovolenou k moři, za poznáváním moderních měst či starobylých památek, dobrodružný výlet do hor nebo za krásami exotiky, přijdou vám vhod superfoods – superpotraviny.

Superfoods vás díky výjimečnému obsahu plnému vitamínů, minerálů, proteinů a enzymů nastartují. Kdekoliv a kdykoliv budete mít při ruce zdroj energie. Existuje celá škála superpotravin, některé jsou běžnou součástí české kuchyně, na další zase můžete narazit na svých cestách v dalekých krajích. Dají se mezi nimi najít i takové, které si jednoduše můžete přibalit do svého cestovního zavazadla. Budou vám pohotově k dispozici v situacích, kdy budete potřebovat dobít. Cestování si užijete za všech okolností.

A jaké superfoods jsou pro cestování vhodné?

Energií nabitá semínka a plody

Všechno, co si zabalíte s sebou, by mělo být skladné, trvanlivé a praktické. Zkuste se inspirovat u bájných Aztéků. Ti si na válečné výpravy a dlouhá putování nehostinnou krajinou nemuseli brát žádné jídlo, stačil jim pytlík chia semínek.

Aztécká chia semínka jsou dnes dostupná i v našich končinách. V nabídce Vitalvibe je navíc najdete v praktickém uzavíratelném sáčku. Můžete je jíst jen tak, ale také přidávat do nejrůznějších pokrmů. Fungují jako vydatný zdroj energie, která vydrží i několik hodin.

Nesou v sobě nenasycené mastné kyseliny, vysoký podíl antioxidantů, vitamíny i minerální látky. Díky cennému složení dokážou aktivovat mysl. Příznivě působí na mozkovou činnost, ale také na játra, ledviny, žlučník, plíce a srdce.

Nemusíte se však chystat právě na stakilometrovou túru jako aztéčtí bojovníci. Chia semínka oceníte i na relaxační dovolené u moře. Proč? Pomohou vám zvládnout chutě, podporují totiž pocit sytosti. Chia semínka mají schopnost absorbovat vodu a zvětšovat v zažívacím ústrojí svůj objem. Pokud si je dáte před jídlem, sníte méně. Díky obsahu vlákniny také podporují trávení. A to stále ještě není všechno!

Chia semínka dlouhodobě hydratují organismus, mohou se proto stát vaším spojencem v horkých letních dnech.

V našem cestování se nyní z Jižní Ameriky, kde mají domov chia semínka, přesuneme až do stínu asijských velehor. Právě odtud, z Tibetu, totiž pochází další superpotravina, která vám na cestách přijde vhod.

Goji - plody kustovnice čínské bývají pro vysoký obsah antioxidantů označovány jako elixír dlouhověkosti. Malé sušené plody nesou velké množství živin, takže na cestách poslouží jako zdravá a chutná svačinka.

Dají se zobat prostě jen tak, ochutí také müsli, kaše, jogurty apod. Dodají šmrnc i vašim dezertům, koktejlům nebo smoothies. Pokrmy obohatí o nezvyklou sladce kyselou chuť, zajímavou barvu i vzácné aminokyseliny. Navíc jsou hodnotným zdrojem vitamínu C, E a B komplexu, také minerálů a flavonoidů.

Díky obsahu betakarotenu pomohou zachovat zdravý vzhled pokožky při opalování. Blahodárný elixír z kustovnice se také podílí na regeneraci buněk. Goji prospívají nervovému, kardiovaskulárnímu a imunitnímu systému. Goji podporují trávení, takže si na svých cestách budete moci dopřát nejenom plody dlouhověkosti, ale i všechny regionální speciality.

Mnoho příznivých vlastností nabízí i další superpotravina. Ta pochází z Číny a nabývá podoby pozoruhodných bílých plodů.

Bílá moruše je plodem vysoce odolného stromu, který se druhotně rozšířil i v Evropě. Přesto jsou u nás moruše nejdostupnější v sušené podobě, čerstvé jsou totiž velmi choulostivé.

Sušené moruše představují lahodnou sladkou pochoutku, na které si s radostí pochutnají i děti, ti největší gurmáni. Kvůli obsahu přírodních cukrů však moruše přijdou vhod všem, kteří potřebují okamžitě získat energii.

Moruše vynikají také nezvykle vysokým podílem bílkovin. Bílkoviny spolu s obsaženou vlákninou podporují pocit sytosti a tlumí hlad. Kdo by to neocenil? Moruše nabízejí i vitamín C a další antioxidanty, které fungují pro organismus jako vzpruha.

Náš tip – Energy mix

Že nevíte, zda si sebou zabalit moruše či plody goji? Řešením je Energy mix, balíček energie, okamžitě připravený vyrazit s vámi na cesty. Obsahuje jak moruše, tak goji.
Navíc je obohacený o úžasné kakaové boby s mimořádným podílem antioxidantů, které dokážou navodit pocity štěstí a pohody.

Královské nápoje pro radost ze života i cestování

V našem cestování nyní zabrousíme do houbařských areálů. Zaměříme se na netradiční houby, zato v praktické formě. A sáhneme hned po královně hub...

Reishi, královna hub, patří k největším pokladům celostní medicíny. Protože podporuje imunitní systém, pomůže vám zvládat nové prostředí a jiné hygienické a stravovací normy. Prospěje játrům, žaludku, ale i plicím, kardiovaskulárnímu systému nebo kloubům.

Na cestách vám přijde vhod schopnost reishi potlačovat únavu, posilovat při slabosti nebo povzbuzovat ve stresových situacích.

Houba reishi se dá obstarat i v praktických sáčcích jako sypká směs v kombinaci s mátou, tulsi a šípkem. Jde o dvojitý extrakt zaručující maximální účinnost.

Malý sáček se vejde kamkoli a kdekoli udělá velkou službu. Stačí ho nasypat do sklenice a jednoduše zalít horkou nebo studenou vodou. Získáte povzbuzující nápoj, který dle tradiční čínské medicíny dokáže učinit lidské tělo mladším a lehčím. To se na dovolené a při cestování může hodit, ne?

Sypká směs reishi se dá přidávat i do různých pokrmů. Pokud patříte k milovníkům smoothies, můžete je zkusit zpestřit touto netradiční houbovou specialitou.

Skvělou oporou na cestách je také směs těch nejoblíbenějších funkčních hub 10 Mushroom mix. Obsahuje v jednom jediném nápoji dvojitý extrakt z deseti léčivých hub z celého světa. V tomto instantním nápoji se skrývá mocná zbroj pro imunitní systém a účinná ochrána před fyzickým i psychickým stresem. Mimoto ještě navíc přináší podporu kognitivních funkcí, fyzické výdrže i duševní odolnosti a posiluje schopnost „zachovat klid“. A tohle všechno se při cestování rozhodně hodí, souhlasíte?

Súvisiace produkty

Podobné články

Jak na zdravé stravování na cestách

Jak na zdravé stravování na cestách

2016-07-12

Cestování obohacuje ducha, hřeje u srdce, přináší poznání, inspiraci, nová přátelství i lásky. Někdy však může být velmi náročné, a to...

čítať celý článok

Horké léto s chladnou hlavou

Horké léto s chladnou hlavou

2015-06-27

Aby nás léto nepřekvapilo svojí silou, horkostí, parnem, tetelícím se vzduchem a sálajícím sluníčkem, máme pro vás několik tipů, jak si...

čítať celý článok

Raw vegan třešňová zmrzlina

Raw vegan třešňová zmrzlina

2015-05-18

Famózní třešňová zmrzlina s kousky čokolády, která vás i vaše známé určitě uchvátí v kterékoliv roční době.

čítať celý článok

Letní salát s nektarinkami

Letní salát s nektarinkami

2015-05-18

Osvěžující lehký salát pro letní dny.

čítať celý článok

Tělo do formy!

Tělo do formy!

2015-04-13

Stručně řečeno to znamená následující: muži zpět do formy a ženy hurá do plavek! Ale jak na to? Nalijme si čistého vína – bez pohybu a...

čítať celý článok

všetky články