Našu predajňu v Brne už prevzalo Centrum Letokruh. Aj naďalej si tu môžete vyzdvihávať objednávky z nášho e-shopu.

Poradňa: Protein Blend BIO vanilka, prášok

Protein Blend Bio  je čisto prírodná zmes s vysokým obsahom rastlinných bielkovín vrátane všetkých esenciálnych aminokyselín. Aminokyseliny sú malými stavebnými kameňmi všetkých bielkovín, preto sú pre ľudský organizmus z mnohých...

Na produkt
Na čo sa chcete opýtať?
nechajte prázdne
 
Počet otázok: 12

Eva Mojžíšová 13. septembra 2022

Dobrý den, mám dotaz ohledně proteinu. Je vhodne podat 11 letemu synovi? Věnuje se fotbalu. Nebo tak malému dítěti stačí bílkovina v běžné stravě? Dekuji moc za odpověď

Zobraziť odpoveď
Ing. Petra Vašková

Ing. Petra Vašková odpovedal:

produktová špecialistka, celostná výživová poradkyňa

Dobrý den, paní Mojžíšová,

bohužel nevím, kolik bílkovin (proteinů) získá Váš syn ze stravy. Denně by měl příjmout zhruba 1 g na kg své tělesné hmotnosti, nicméně pokud do toho má velký sportovní výdej, chce udržet a případně i budovat svalovou hmotu, není doplnění proteinu vůbec na škodu. Pokud byste chtěla ověřit příjem bílkovin pomocí internetové kalkulačky a poradit s nastavením, jsem k dispozici na 732 690 885 nebo petra.v@vitalvibe.cz.

Přeji krásný den,
s pozdravem,
Petra

Tereza 12. marca 2020

Dobrý den, jsem v 9 měsíci těhotenství, co by mi pomohlo k větší energii a případně chutím na sladké (čímž právě tu energii naháním)? Nebo alespoň něco, co mohu užívat po porodu, při kojení? Zvažuji PROTEIN BLEND BIO Vanilka - kde se píše o regeneraci, energii, snad i úprava tělesné váhy. Což zní dobře. Co by jste mi, prosím, doporučila? Děkuji :) Hezký den

Zobraziť odpoveď
Ing. Petra Vašková

Ing. Petra Vašková odpovedal:

produktová špecialistka, celostná výživová poradkyňa

Dobrý den, Tery,

základem je samozřejmě kvalitní strava, plnohodnotná, co nejméně průmyslově zpracovaná a dostatečný pitný režim, sladkosti určitě nejsou na místě a Vám ani miminku neprospějí. Proti únavě by bylo dobré zařadit doplněk, který obsahuje železo - naprosto bezpečná je kustovnice čínská. Dále by to byl vitamin C, který pomáhá vstřebávat železo a zároveň je významným antioxidantem, důležitým pro imunitu (Vitamin C přírodní nebo Camu camu). Vámi vybraný protein blend bio je taktéž perfektní volbou, doplníte nejen bílkoviny, ale i významné množství železa.

V případě dalších dotazů jsem pro Vás k dispozici na emailu petra.v@vitalvibe.cz nebo 732 690 885
s pozdravem,

Petra

Andrea 14. marca 2019

Dobrý den,
ráda bych se zeptala, zda v případě, že ráno snídám smoothie se spirulinou, ve které již bílkoviny jsou, mohu přidat rovněž tento protein. Nerada bych to překombinovala, ale zároveň mě smoothie z avokáda, spiruliny a ovoce tolik nezasytí. Děkuji.

Zobraziť odpoveď
Mgr. Lenka Sobková

Mgr. Lenka Sobková odpovedal:

farmaceutka, výživová špecialistka, zástankyňa liečenia prirodzenými cestami

Dobrý den, Andreo,
do vašeho smoothie bych klidně proteinový přípravek přidala. Spirulina totiž obsahuje proteiny, ale v běžně užívaných množstvích není zrovna vydatným zdrojem bílkovin.
Přeji krásný den :)
Lenka S.

Luboš 14. januára 2019

Dobrý den, jsem profesionální sportovec. Koupil jsem u vás Protein Blend Bio Vanilkový, který užívám každý den, k tomu i mladý ječmen. Na snídani mám každé ráno granolu se super foods. Jím domácí špaldovo žitný chleba. Omezil jsem maso. Dělám si každý den smoothie. Snažím se stravu postupně zlepšovat, ale když jsem ve světě na turnajích, tak je to někdy složitější. Chtěl jsem Vás poprosit o radu. Jelikož už mám ten protein, tak by mě zajímalo, jestli by jste mi mohli doporučit i něco účinného na rychlejší regeneraci (svalů atd.) po zátěži. Případně ještě i jiné doplňky.Předem Vám moc děkuji za odpověď

Zobraziť odpoveď
Mgr. Lenka Sobková

Mgr. Lenka Sobková odpovedal:

farmaceutka, výživová špecialistka, zástankyňa liečenia prirodzenými cestami

Dobrý den, Luboši,
ráda slyším, že ve svém životě děláte takové pozitivní změny :)
Pro regeneraci svalů mají samozřejmě zásadní vliv proteiny, to už jistě víte. Pokud byste si přál regeneraci ještě urychlit, doporučila bych spíš zaměřit se na příjem živých enzymů. Podobně, jako klasická medicína využívá poznatků enzymoterapie, mohou i vám být nápomocné po náročné sportovní aktivitě.
Zvláště přínosné jsou v takových případech hlavně bromelain a papain, u kterých nejlepších účinků dosáhnete, pokud je spolknete nalačno. Pokud se totiž v trávicím traktu "potkají" s jinou potravou, jsou většinou využity na strávení potravy. Není zásadní spolknout je hned po sportovní aktivitě, stejně dobře pomohou kdykoliv během dne.
Živé enzymy najdete samozřejmě v každém kousku ovoce i zeleniny v určitém množství, ovšem tyto dva jmenované se v našich domácích druzích ovoce a zeleniny příliš nevyskytují. Pokud si chcete celý proces trochu usnadnit, doporučila bych vám sáhnout spíše po přípravku s jejich obsahem. Skvělým pomocníkem tady může být Vitamineral Green, který dodává vedle enzymů i celou řadu vitamínů a minerálů z přirozených zdrojů. Enzymy známe i v jejich čisté podobě. Nejčastěji bývají využívány pro podporu trávicích procesů, a proto i celý produkt se nazývá Trávicí enzymy. Ovšem i v této podobě je můžete užívat, ovšem opět nalačno.
Pokud byste měla jakékoli další dotazy, neváhejte se na mě obrátit - zde v poradně, nebo na tel. č. 777 742 608.
Přeji vám krásný den a mnoho sil :)
Mg. Lenka Sobková

Misa 1. marca 2018

Dobrý den, mohou tenhle protein i těhotné? Děkuji za odpověď.

Zobraziť odpoveď
Mgr. Lenka Sobková

Mgr. Lenka Sobková odpovedal:

farmaceutka, výživová špecialistka, zástankyňa liečenia prirodzenými cestami

Dobrý den, Míšo,

z legislativních důvodů se oficiálně pro těhotné ženy nedoporučuje. Zároveň ale mohu říci, že všechny složky přípravku pro těhotnou ženu jsou k užívání vhodné. Záleží tedy na vašem uvážení. Naše kolegyńky mají s přípravkem mnoho pozitivních zkušeností.

Přeji krásný den :)

Mgr. Lenka Sobková

Jana Veselá 28. februára 2018

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, zda budete mít v nejbližší době protein Warrior blend nebo Classic protein v menším balení než 1kg.
V minulosti jsem odebírala tuším půl kilové balení. V příchuti čoko nebo vanilka.
Děkuji moc za odpověď, Jana

Zobraziť odpoveď
Mgr. Lenka Sobková

Mgr. Lenka Sobková odpovedal:

farmaceutka, výživová špecialistka, zástankyňa liečenia prirodzenými cestami

Dobrý den, Jano,

výrobce se rozhodl změnit všechny velikosti balení. Nyní probíhá doprodej půlkilových balení a v průběhu několika měsíců budeme již prodávat pouze jednu velikost balení, a to 750 g.

Věřím, že i nadále budete s proteiny spokojená.

Přeji krásný den :)

Mgr. Lenka Sobková

Daniel Kostić 9. septembra 2017

Dobrý den,
obsahuje váš proteinový nápoj (jak warrior clasic, tak warrior blend) vyvážený poměr aminokyselin? Slyšel jsem, že v rýži je polovička a v hrachu druhá polovička. Děkuji za odpověď předem.
Daniel Kostić

Zobraziť odpoveď
Mgr. Michaela Ptáčková

Mgr. Michaela Ptáčková odpovedal:

Celostná výživová poradkyňa a priaznivkyňa living history

Krásný den, Danieli,

oba proteiny obsahují plné spektrum aminokyselin. Jedná se však o doplněk stravy, proto na něj nelze spoléhat jako na jediný zdroj bílkovin a je třeba mít v jídelníčku i celistvé potraviny bohaté na bílkoviny. Není třeba proteiny kombinovat, máme vyzkoušeno, že fungují i samostatně (tzn. pokud má člověk nedostatek bílkovin a hubne, tak po zařazení proteinu přestane). Pokud vám tak ale velí intuice, není překážkou oba proteiny kombinovat.

S pozdravem Michaela

Tara 17. júla 2017

Dobrý den, chci se zeptat zda je možné užívat protein sunwarrior v těhotenství a po něm?. Je zde napsáno, že se to nedoporučuje... Jak už to bývá, je to napsáno skoro u všeho, že už zvažuji zda jíst vůbec něco. Má strava jsou ted samé sacharidy, proto bych ráda doplnila občas i bílkoviny, myslíte si že tento protein třeba s polovičním dávkováním ob-den by mohl uškodit ?? Děkuji, přeji krásný den:)))

Zobraziť odpoveď
Ing. Eva Dudíková

Ing. Eva Dudíková odpovedal:

autorka projektu Superkvašáci

Krásný den Taro,

del našich zkušeností protein můžete užívat i v době těhotenství a kojení. Máme mnoho zákaznic maminek, které ho užívají a jsou spokojené. Na každém výživovém doplňku, i na těch našich, musí být kvůli legislativě uvedeno, že není určen pro těhotné, kojící a děti.

S pozdravem

Eva, Vitalvibe

Olga P. 22. apríla 2017

Dobrý den,
chci se zeptat na proteiny od Sunwarrioru. Jednak zda-li jsou vhodné i pro kojící a děti. A hlavně- na trhu jsem objevila i variantu raw. Proč ji také nenabízíte? V čem se liší od Vaší nabídky? Je raw varianta lepší, jiná? Děkuji, Olga P.

Zobraziť odpoveď
Sandra Zlatkovská

Sandra Zlatkovská odpovedal:

Krásný den Olgo,Proteiny Blend Sunwarrior jsou všechny RAW. Na internetu jste možná našla původní řadu proteinů Blend s brusinkovým proteinem, nicméně Sunwarrior upravil složení a v současné době je v něm obsažena kustovnice. Co se týče užívání, dle naší zkušenosti jej těhoté i kojící ženy užívat mohou. Mezi zákaznicemi jsou i maminky, které přidávají protein dětem do kaší. Osobně bych spíše než Blend pro děti doporučila řadu Classic, která je z naklíčené hnědé rýže. Hrachový protein coby luštěnina v proteinech Blend může být pro děti náročnější na trávení, záleží ovšem i na věku dítěte.S pozdravem,

Sandra Vitalvibe

Veronika 12. februára 2017

Dobrý den, zeptám se, kolik se z tohoto proteinu udělá dávek? děkuji za info

Zobraziť odpoveď
Sandra Zlatkovská

Sandra Zlatkovská odpovedal:

Dobrý den Veroniko,

Denní dávka je 25g, balení 1 kg obsahuje 40 dávek.

S pozdravem, Sandra Vitalvibe

Sylvia Letková 6. augusta 2016

Dobrý deň, potrebovali by sme Sunwarrior Blend vanilka v 1 kg prevedení. Aspoň 4 ks - nevidím v ponuke. Nemáte alebo len nevidím :) Ďakujem Letková Pekisy group Nitra.

Zobraziť odpoveď
Mgr. Michaela Ptáčková

Mgr. Michaela Ptáčková odpovedal:

Celostná výživová poradkyňa a priaznivkyňa living history

Krásný den, paní Letková, v nabídce ho máme, ale nyní není skladem. Můžete u produktu zadat svůj e-mail a jakmile ho naskladníme, přijde Vám automatická zpráva. http://www.vitalvibe.eu/cs/prirodni-proteiny/79-warrior-blend-vanilkovy.html#/mnozstvi-1_kg

Martina Hovorková 7. júla 2016

Dobrý den, je možné objednat si u Vás tento vanilka vy protein, ale v 1000g? Na stránkach jsem našla pouze 500g. Děkuji

Zobraziť odpoveď
Sandra Zlatkovská

Sandra Zlatkovská odpovedal:

Dobrý den paní Hovorková, v současné době je k dispozici pouze varianta 500g. U Vámi žádané varianty 1kg očekáváme naskladnění 30.07.2016. S pozdravem Sandra Vitalvibe