Naša predajňa v Brne je teraz ZATVORENÁ. Preberá ju Centrum Letokruh, kde si od piatku 31. 5. budete môcť opäť vyzdvihovať objednávky z nášho e-shopu.

Poradňa: Vitamín D3 + K2 lipozomálny, kapsuly

Perfektný zdroj synergicky pôsobiacich vitamínov D3 a K2 v lipozomálnej forme s vysokou biologickou dostupnosťou. Vitamíny D3 a K2 sú dôležité najmä pre zdravie kostí a zubov a samotný vitamín D je navyše dôležitý pre správne fungovanie...

Na produkt
Na čo sa chcete opýtať?
nechajte prázdne
 
Počet otázok: 4

Jitka 24. mája 2024

Dobrý den, <br/>mohu užívat současně VITAMIN D3 + K2 LIPOSOMÁLNÍ, KAPSLE (1x den ně)a VÁPNÍK CHELÁTOVÝ + D3 & K2, KAPSLE (2x týdně)? Je mi 59 let a řeším osteopenii.<br/><br/>Děkuji za odpověď,<br/>Jitka<br/><br/>

Zobraziť odpoveď
Nikol M.

Nikol M. odpovedal:

Dobrý den,

ano, určitě můžete. O dávkování vápníku se ještě poraďte s lékařem - 1 kapsle/2x týdně mi přijde jako velmi malé dávkování.

V případě dalších dotazů jsem k dispozici na nikol.m@vitalvibe.cz.

S přáním krásného dne

Nikol

Sabina 13. februára 2024

Dobrý den, užívám liposomální D3+K2, dvakrát týdně jednu tabletu dle doporučení na balení a vždy ten den, kdy si ho vezmu, nemůžu vůbec spát. Užívám vždy ráno. Čím to může být způsobeno a dá se s tím dělat něco jiného, než vysadit tento vitamín? Díky za odpověď.

Zobraziť odpoveď
Nikol M.

Nikol M. odpovedal:

Dobrý den,

vitamín D souvisí mimo jiné také s produkcí melatoninu - hormonu, který je důležitý pro správný cyklus spánku a bdění. U většiny lidí vitamín D spánek podporuje, ale setkala jsem se i se zkušenostmi opačnými, jaké popisujete vy. Bohužel zatím není známo čím to může být. Zkusila bych následující:

  1. zjistěte si vaši hladinu vitamínu D, pokud ji Vám lékař ještě nezjišťoval - buď u lékaře nebo jako samoplátce např. v labolatořích Synlab - teoreticky byste mohla mít vitamínu D dostatek a jeho další užívání by tyto problémy mohlo způsobovat
  2. zkuste užít vitamín D před spaním, jestli se Vám neposune bdělost o 12h -> k ránu, tak jak by to mělo být
  3. navečer užijte hořčík bisglycinát - pomáhá zklidnit nervový systém, působí synergicky s vit. D
  4. jako poslední možnost bych zkusila vitamín D v klasické, neliposomální formě a užívat častěji - budete přijímat menší dávku, což by mohlo pomoci snížit intenzitu příznaků a navyknout tělo na stabilní dávkování

V případě dalších dotazů jsem k dispozici na nikol.m@vitalvibe.cz.

S přáním krásného dne

Nikol

Andrea 22. novembra 2023

Dobrý den, prosím Vás, chci se zeptat, jestli náhodou neplánuje firma NaturLabs zvlášt rozšířit sortiment o vitamín D3 ale i samostatně ve větším množství jednotek, bez kombinace K2 a též i samostatně i vitamín K2 ? Dále pak jestli je kombinace tohoto vitamínů čistě rostlinná, tedy vit. D3 je získán z lišejníků, nebo lanolínu a vit. K2 je z Natta, nebo z něčeho jiného? Moc děkuji za odpovědi :)

Zobraziť odpoveď
Nikol M.

Nikol M. odpovedal:

Dobrý den,

zařadit samostatný D3 Naturlabs zatím neplánuje, u K2 je to možné. Zdroj D3 +K2 je rostlinný - D3 je z lišejníku, K2 je vyrobeno laboratorně mikrobiální fermentací.

V případě dalších dotazů jsem k dispozici na nikol.m@vitalvibe.cz.

S přáním krásného dne

Nikol

 

Petra 30. októbra 2023

Dobrý den, ráda bych se zeptala na dávkování produktu VITAMIN D3 + K2 LIPOSOMÁLNÍ, KAPSLE u dětí 9 a 12 let. Děkuji.

Zobraziť odpoveď
Ing. Petra Vašková

Ing. Petra Vašková odpovedal:

produktová špecialistka, celostná výživová poradkyňa

Dobrý den,

můžete nechat stejné dávkování, jako pro dospělou osobu - dvě kapsle týdně. 

V případě dalších dotazů jsem k dispozici na 732 690 885 nebo petra.v@vitalvibe.cz.

Přeji krásný den,
s pozdravem,
Petra