Našu predajňu v Brne už prevzalo Centrum Letokruh. Aj naďalej si tu môžete vyzdvihávať objednávky z nášho e-shopu.

Poradňa: Chlorella Manna™, prášok

Chlorella Manna™, Chlorella sorokiniana UTEX 1230 (predtým známa ako Chlorella pyrenoidosa , než ju vedecká komunita taxonomicky preklasifikovala ) je jediná rastlina na svete, ktorá sa dokáže štvornásobne zväčšiť za menej ako jeden...

Na produkt
Na čo sa chcete opýtať?
nechajte prázdne
 
Počet otázok: 10

Vít 22. mája 2018

Dobrý den, v popisu produktu uvádíte v každém odstavci jiný druh chlorelly (Chlorella (Chlorella vulgaris) a Chlorella pyrenoidosa) - jaká, případně v jakém poměru tam tedy vlastně jsou?

Zobraziť odpoveď
Mgr. Lenka Sobková

Mgr. Lenka Sobková odpovedal:

farmaceutka, výživová špecialistka, zástankyňa liečenia prirodzenými cestami

Dobrý den, Víte,
děkuji za vaši otázku. Ohledně druhů chlorelly a jejich rozdílné účinnosti a bezpečnosti panuje (hlavně na internetu) spousta mýtů. Proto na toto téma připravujeme článek s bližšími odborně podloženými fakty. Nejsem si jistá, v jakém časovém horizontu bude dostupný. Pokud byste měl více otázek, můžete psát přímo na můj email lenka.s@vitalvibe.cz.
Pro tuto chvíli mohu krátce vysvětlit samotný základ. Chlorella spp., tedy celý rod, je v přirozeném prostředí velmi těžko rozdělitelný. Ve skutečnosti lze jednotlivé druhy od sebe přísně dělit jen na základě testu DNA. Jde o celý přirozený druh, kde se jednotlivé "rody" prolínají. (Je nutné si uvědomit, že rozdělení do jednotlivých rodů je přeci jen uměle vytvořený systém).
A druhým důležitým aspektem pro pochopení je, že většina zdrojů informací je tvořena laickou veřejností, nebo obchodníky, a tak zde často chybí porozumění samotným základním pojmům (například ani informace na Wikipedii nejsou uvedené fakticky správně).
V zásadě si můžete zvolit mezi dvěma přístupy - přístup "laboratorní" - u chlorelly pěstované v kontrolovaných podmínkách je možné průběžně sledovat její rozvoj a vlastně ji "šlechtit". Získáte tak produkt přesně popsaný z hlediska druhu, a snad i obsahu některých látek. Ovšem za cenu toho, že tato řasa se v průběhu svého růstu nikdy nesetkala s přírodními podmínkami.
Druhým způsobem je pěstování v přirozených podmínkách, kde samozřejmě nemůžeme zaručit, že každá buňka řasy bude patřit do kolonky jednoho rodu. Vždyť příroda se stále vyvíjí a i tak malé organizmy jako řasy stále tvoří. Tímto způsobem vzniká produkt, u kterého sice nemůžeme změřit stabilní obsah určité látky s laboratorní přesností. Jisté ale je, že svým přirozeným vývojem se každý den setkával se slunečními paprsky a čerstvým vzduchem. Nese tak čisté esence a síly z přírody.
Chlorella ze všech běžně používaných rodů se mezi sebou ve svých účincích liší jen velmi málo. A samozřejmě všechny běžně používané rody jsou pro člověka bezpečné. Je samozřejmě na každém, jakou charakteristiku u přípravku preferuje a jaký přístup zvolí. My ve Vitalvibe preferujeme čisté přírodní produkty, a tak volíme cestu přírody.
Konkrétně produkt Chlorella Manna dle deklarace výrobce obsahuje druh Chlorella vulgaris (tedy japan), pěstovanou unikátní technologií Truganic. Jde o první druh, který se pro lidskou konzumaci začal používat.
Přeji vám krásný den :)
Mgr. Lenka Sobková

alena 4. októbra 2017

Dobrý den,
ráda bych se zeptala na informace k chlorelle manna v prášku. Jaký je původ. V úvodních informací máte zemi Hainoi, ale po rozkliknuti to je Thaiwan nebo Korea pokud se jedná o tablety. A pokud je proces výroby odlišný od původu země. Na jiných stránkách stejný produkt uvádějí pěstováním in vitro - právě v Koreji. Poslední dotaz by se týkal kvality. Produkt je označen jako TruGanic, který by měl splňovat přísnější normy než bio. Máte nějaké svoje nezávislé testy které by to potvrzovaly. (trochu na mě působí nedůvěryhodně pokud někdo vytvoří certifikát kvality a pak na něm postaví svoji značku - healthforce). Snažím se najít kvalitní produkt na našem trhu, protože výběr je velký a získat kvalitní informace o produktech je někdy těžké. Prosím neberte můj dotaz jako rýpání, pouze jako spotřebitel bych chtěla mít jistotu o kvalitě produktu.
Předem děkuji za odpověď.
S pozdravem a přáním pěkného dne
A. Malá

Zobraziť odpoveď
Mgr. Michaela Ptáčková

Mgr. Michaela Ptáčková odpovedal:

Celostná výživová poradkyňa a priaznivkyňa living history

Krásný den, Aleno,

děkujeme za dotaz, zemí původu je Thaiwan, informace na webu sjednotíme. Tato chlorella je skutečně pěstována indoor, tzn. v tancích pod umělým světlem. Takto pěstovaná je zaprvé 100% chráněná od nečistot z životního prostředí a zadruhé si nevytváří tak silnou buněčnou stěnu jako v přírodě. K její dezintegraci stačí pouhé usušení. Tímto dosahuje chlorella manna až 90% stravitelnosti. Naprosto rozumím Vašim obavám, nicméně už i samotné balení produktu (tmavé sklo) ukazuje na nadstandardní kvalitu. My této značce plně důvěřujeme, své testy neprovádíme.

S pozdravem Michaela

Martin 2. júna 2017

Dobrý den,
Všude na internetu se píše, že detoxikace těla, by měla začínat na jaře. Myslíte si tedy, nebo máte nějakou osobní zkušenost s užíváním chlorelly a mladého ječmene v zimním období a může to mít stejně pozitivní vliv na tělo, jako na jaře? :)
Budu moc rád za Vaší radu.

Zobraziť odpoveď
Ing. Eva Dudíková

Ing. Eva Dudíková odpovedal:

autorka projektu Superkvašáci

Dobrý den Martine,
očistu můžete provádět kdykoliv v průběhu roku a vždy bude mít pozitivní účinek :-) Ale nejlépe a nejefektivněji se naše tělo zbavuje toxinů právě na jaře a na podzim. Já osobně chlorellu i mladý ječmen (mladou pšenici) jím pravidelně v průběhu celého roku nejen jako detoxikaci těla od těžkých kovů, ale také jako úžasnou výživu pro mé tělo.
Eva, Vitalvibe

Kristýna 15. marca 2017

Dobrý den,

právě jsem obdržela balení chlorelly v prášku a smíchala jednu lžičku s vodou. Bohužel se mi sklenici nedaří vypít - nechutná to moc dobře. Nemáte nějaký tip, recept, jak bych mohla nápoj s chlorellou připavit chutněji?

A také bych Vám chtěla poděkovat za rychlé dodání a dárek. :-)

Zobraziť odpoveď
Mgr. Michaela Ptáčková

Mgr. Michaela Ptáčková odpovedal:

Celostná výživová poradkyňa a priaznivkyňa living history

Krásný den, Kristýno,

můžete ji schovat do smoothie, salátu nebo teplé (ne horké) polévky. Receptů je mnoho, inspirovat se můžete i na našem webu, např. do tohoto zeleného smoothie použijete chlorellu namísto špenátu. Je dost možné, že časem Vám chlorella zachutná a zvládnete ji i samotnou, ale do té doby se nebojte trochu své chuťové buňky obalamutit, chlorella udělá svou práci i tak. :)

S pozdravem Michaela

Sedláčková Zuzana 27. februára 2017

dobrý den.Chci si pořídit chlorellu ale chtěla bych poradit co je lepší?Prášek nebo tablety?Dekuji

Zobraziť odpoveď
Sandra Zlatkovská

Sandra Zlatkovská odpovedal:

Krásný den paní Sedláčková,

záleží pouze na Vás, co Vám bude příjemnější. Tablety jsou praktičtější v tom smyslu, že je prostě zapijete vodou. Když někomu řasy nechutnají, tabletová forma je nejsnadnější způsob užití. Chlorellu v prášku můžete pít ve vodě pro zvýšení jejích detoxikačních účinků, nebo ji přidávat do smoothie například.

S pozdravem, Sandra Vitalvibe

Pavla Dušová 22. januára 2017

Dobrý den,

mohu Chlorellu užívat dlouhodobě nebo je lepší si dávat v užívání pauzy? Všude se píše něco jiného...a chci si teď koupit Vaši chlorellu.

Předem děkuji za odpověď.
S pozdravem
Dušová Pavla

Zobraziť odpoveď
Sandra Zlatkovská

Sandra Zlatkovská odpovedal:

Dobrý den paní Dušová,

určitě doporučuji si během užívání Chlorelly dělat pauzy. Ideální je vzorec tři týdny užívat a týden mít pauzu.

S pozdravem, Zlatkovská Sandra

Simona 21. januára 2017

Dobrý večer, na jak dlouho vyjde 1 balení 300gr? Dekuji

Zobraziť odpoveď
Sandra Zlatkovská

Sandra Zlatkovská odpovedal:

Krásný večer Simono,jelikož je užívání Chlorelly individuální, nedá se tak přesně specifikovat, jak dlouho by Vám balení vydrželo. Pokud budete následovat doporučenou denní dávku na etiketě, balení Vám vydrží na 2 měsíce.S pozdravem Sandra Vitalvibe

František 10. júna 2016

Dobrý den .. Jaká je využitelnost a stravitelnost této chlorely?

Zobraziť odpoveď
Sandra Zlatkovská

Sandra Zlatkovská odpovedal:

Krásný den Františku, Chlorella Manna má tenčí buněčnou stěnu než jiné druhy chlorel, díky čemuž dosahuje vysoké stravitelnosti. Využitelnost této chlorely přesahuje 90 %. Tato chlorela je jedna z nejlepších na trhu. Značka HealthForce vyrábí jedny z nejkvalitnějších produktů v oblasti zdravé stravy. Důkazem je i jantarové sklo, ve kterém produkty uchovávají a prodávaji. To zajistí maximálni uchovatelnost produktu.

Martina 1. októbra 2015

Dobrý den,
jaká je doba spotřeby u Chlorelly Manna (prášek) po otevření?

Zobraziť odpoveď
Lukáš Vaníček

Lukáš Vaníček odpovedal:

Podpora zákazníkov, výživový špecialista, inštruktor bojových umení a veľký milovník čajov

Dobrý den,
po otevření se snažte spotřebovat produkt přibližně do půl roku. Nic se tomu nestane ani poté, ovšem bude to lepší.

Kristýna Kociánová 21. júla 2015

Je v práškovém balení chlorelly odměrka, aby bylo možné dávkování po gramech? děkuji za odpověď.
Kristýna Kociánová

Zobraziť odpoveď
Mgr. Michaela Ptáčková

Mgr. Michaela Ptáčková odpovedal:

Celostná výživová poradkyňa a priaznivkyňa living history

Krásný den, Kristýno, balení odměrku neobsahuje, chlorellu lze dávkovat pomocí čajové lžičky, někteří využívají dokonce polévkovou :).