Našu predajňu v Brne už prevzalo Centrum Letokruh. Aj naďalej si tu môžete vyzdvihávať objednávky z nášho e-shopu.

Kouzelné houbičky

O přínosech tzv. funkčních hub na lidské zdraví se u nás mluví již několik let. Co tedy tyto poklady z přírody vlastně umí? Mají řadu harmonizujících účinků, obecně řečeno, posilují organismus a navracejí ho do stavu rovnováhy. Nejsou totiž jen mocnými pomocníky pro imunitní systém nebo při boji se stresem, ale jsou doslova prostředky pro udržení mládí a svěžesti. 

Balzám pro imunitní systém

Všechny běžně používané funkční houby jsou si přes svou různorodost v některých rysech podobné. Jedním z nich je obsah látek (betaglukanů), které na imunitní systém působí téměř zázračně. Ty obsahuje ve velké míře Ganoderma lucidum, běžně známá jako Reishi.

Betaglukany samy o sobě do imunitního systému nezasahují. Umějí ale „najít“ problematické místo a umožňují tělu se s ním dobrým způsobem vypořádat. Proto pomáhají stejně dobře, pokud vás kvůli snížené imunitě trápí opakované infekce, anebo naopak váš imunitní systém reaguje přehnaným způsobem a trpíte proto alergiemi nebo autoimunitním onemocněním.   

Příběh chagy

V jedné chudé vesničce na Sibiři si místní obyvatelé kvůli chudobným podmínkám vařili místo čaje nebo kávy odvar z houby rostoucí v lesích na stromě. A tato ves byla zvláštní také tím, že tady nikdy nikdo neonemocněl rakovinou. To vzbudilo velkou pozornost vědců, kteří záhy prozkoumali a popsali léčivé účinky chagy.

Zdravý a silný imunitní systém nechrání tělo jen před bacily. Stará se totiž také o vychytávání všech buněk, které by se mohly začít nekontrolovatelně množit a způsobit tak nádorové bujení. Právě chaga je skvělou posilou pro harmonicky fungující imunitní systém.

Skvělý výkon ve sportu i v životě

Některé z funkčních hub dokážou podpořit tělesné síly. To se hodí hlavně v náročných životních obdobích, ale i když se cítíme prostě jen delší dobu velmi unaveni.

Své o tom vědí vysokohorští šerpové, jejichž tradičním úkolem bylo vynášení těžkých břemen až k vrcholům velehor. Právě oni při náročných výstupech konzumovali léčivou houbu cordyceps, která dokáže zvýšit fyzický výkon. Cordyceps navíc také skvěle podporuje dýchací cesty, a tak nemívali problémy ani s řídkým vzduchem vysoko v horách.

Příběh cordycepsu

V novodobé historii proslavili tuto houbu čínští a ruští olympionici. Díky ní totiž překonali během pár dní hned několik dosavadních světových rekordů.

Funkční houby také dnes využívá mnoho sportovců. Dobře znají jejich skvělé účinky na zlepšení fyzického výkonu, vytrvalosti i na zvýšení svalové síly.

Silné tělo a vyrovnaná mysl i při stresu

V moderní době je stres jedním z nejčastějších spouštěčů různých zdravotních potíží. Dobře to znají asi všichni, kdo trpí nějakým chronickým onemocněním. Ve stresovém období se potíže jen zhoršují. Stres je ale velkou zátěží i pro jinak zdravý organismus. Není žádná náhoda, že se spousta nemocí objevuje zrovna ve chvíli intenzivní stresové zátěže, nebo krátce po odeznění.

Stres člověku totiž slouží jako obranná reakce na stav hrozícího nebezpečí. Nabádá nás k útěku nebo k záchraně života jiným rychlým způsobem. Pokud se opakuje častěji nebo je dlouhodobý, vede k rychlému vyčerpání energetických zásob. A když svoji energii nedobijeme hlubokým odpočinkem, vrátí se nám v podobě nemoci.

Proto je ideální se do takového stavu vůbec nedostávat. A právě v tom nám dokážou pomáhat funkčí houby. Posilují lidské tělo i mysl a doslova posilují odolnost vůči stresu. Patří do skupiny darů z přírody, kterým odborně říkáme adaptogeny.

Skvělým ochráncem vnitřní pohody je houba reishi, která umí stabilizovat emoce. Je to stav, kdy se od stresu dokážeme „odosobnit“ a zvládnout všechny situace hladce a bez tlaku. Na rozdíl od ostatních funkčnívh hub si reishi můžeme dopřát i na dobrou noc.

Lion’s Mane (neboli Yamabushitake) zase dokáže zbystřit smysly a zlepšit naši mentální koncentraci. To jistě ocení všichni studenti nebo lidé, kteří pracují „hlavou“.

Dnes i západní medicína potvrzuje, že dluhodobé užívání funkčních hub nám vedle snadného zvládání stresu a budování silného imunitního systému pomáhá také udržovat zdravou hladinu cholesterolu v krvi a díky obsahu antioxidantů chrání tělo před volnými radikály i před dopady stresu.

Podpora superhrdinů

Unikátní kombinace silných účinných látek v instantních nápojích od Four Sigmatic dělá z funkčních hub skutečný elixír mládí, zdraví a svěžesti.

Funkční houby je možné během dne vzájemně i kombinovat a těžit tak z jejich specifických benefitů pro tělo i psychiku. A kdo zrovna nemá možnost konzumovat několikrát denně obsah různých houbových pytlíčků podle toho, zda zrovna potřebuje podpořit myšlení a koncentraci, dodat si energii před sportovním výkonem, nebo naopak zklidnit svoji mysl před spaním, může sáhnout po produktu, který v sobě slučuje výhody veškerých hub. 

10 Mushroom Mix je směsí 10 nejoblíbenějších hub používaných v tradiční čínské medicíně a dalších přírodních léčitelských systémech. Spojuje tyto přírodní poklady pro podpory imunity, klidné a koncentrované mysli, fyzické síly i výdrže do jednoho jediného instantního nápoje. Jeho popíjením celkově posilníte organismus a umožníte sami sobě naplnit svůj nejlepší potenciál.Na co jsou jednotlivé houby dobré

Veškeré funkční houby

Reishi
Lion's ManeCordyceps
Chaga

– harmonizují imunitní systém
– zvyšují odolnost vůči stresu
– díky antioxidačním účinkům zpomalují stárnutí
– snižují hladinu cholesterolu
– celkově posilují organismus

stabilizuje emoce

zlepšuje koncentraci a paměť 

pomáhá zvýšit fyzický výkon zlepšuje fyzickou odolnost

Súvisiace produkty

Podobné články

Osvěžující nápoj z kombuchy a Lion's Mane

Osvěžující nápoj z kombuchy a Lion's Mane

2018-07-17

Tento „zlatý mok“ je díky kombinaci kombuchy s Lion's Mane výborným drinkem pro všechny, kteří namáhají mozek. Obě houby jsou prospěšné...

čítať celý článok

Jak se projíst k dobré náladě II.

Jak se projíst k dobré náladě II.

2018-01-15

Zima je období, kdy příroda přirozeně odpočívá. Dny jsou krátké a studené, a tak všechno živé spoří svou energii. My však zdánlivě nemáme...

čítať celý článok

Jak se projíst k dobré náladě I.

Jak se projíst k dobré náladě I.

2018-01-15

Zima – málo slunečního světla, zato spousta úkolů a závazků, občasné nachlazení s rýmičkou, a přitom dovolená a odpočinek v nedohlednu…...

čítať celý článok

5 pilířů pro psychickou pohodu v podzimním nečase

5 pilířů pro psychickou pohodu v podzimním nečase

2017-09-26

Po období dlouhých dní plných slunce, které jsme trávili v pohybu a venku přišel skutečně sychravý podzim a s ním uzemněná nálada. Rádi...

čítať celý článok

Frapé s funkčními houbami a proteinem

Frapé s funkčními houbami a proteinem

2017-02-16

Máte na něco chuť a zároveň se potřebujete při odpoledni trochu povzbudit? Umíchejte si tento kávový drink s funkčními houbami. Káva...

čítať celý článok

všetky články