Našu predajňu v Brne už prevzalo Centrum Letokruh. Aj naďalej si tu môžete vyzdvihávať objednávky z nášho e-shopu.

Jak zůstat fit na těle i na duši fit v nelehkých časech

Chladné pošmourné dny, sychravé počasí a k tomu všemu ještě ne zrovna pozitivní zprávy z médií… No není toho zrovna málo a nelze se tedy divit, že se mnohdy cítíme smutní, podráždění a unavení. Toto psychicky náročné období může navíc pokradmu oslabovat i naši imunitu. Nevěšme ale hlavu! Ač se to tak možná na první pohled nezdá, aktuální čas v sobě skrývá také řadu pozitivních možností. Stačí je jenom objevit. Máme pro vás tipy, jak přežít do jara bez šrámů na duši.

Udělejte si domácí pohodu s hygge

V zimním období je přirozené trávit větší část dne v pohodlí domova. Ať už ve svém útočišti relaxujete nebo pracujete na homeoffice, je důležité, aby váš domov byl místem, kde se cítíte příjemně. Vytvořte si kolem sebe pěkné prostředí a udělejte si domácí hygge pohodu!

Hezky si ukliďte, zapalte svíčku, uvařte si hrneček voňavého kakaa a připravte sušenky. Na chvíli si dovolte zastavit a přestaňte se nervovat z práce nebo jiných povinností. Přečtěte si hezkou knihu, pusťte si dobrý film nebo muziku, kterou máte rádi. A  případně pozvěte přátele, proberte všechny novinky, zkrátka užívejte plnými doušky čas, který můžete trávit spolu.

Začněte den s jógou

Všichni jsme zvyklí na svou ranní rutinu. Pro někoho to může být velký šálek kávy a prolistování novin. Zdravější start do nového dne vám však v tomto čase přinese ranní cvičení jógy. Proslulou sestavou Pozdrav Slunci své tělo skvěle připravíte na veškeré výzvy. Zahřejete trávicí systém, zrychlíte metabolismus a podpoříte správné držení těla. Cvičení jógy přináší tu výhodu, že dobře vyrovnává škody, které na těle napáchá celodenní sezení u počítače.

Meditujte

Také máte hlavu plnou myšlenek, úkolů a povinností, které vás udržují v permanentním napětí, a máte problém pořádně se soustředit? Právě na tyto stavy pomáhá terapeutická technika Mindfulness neboli učení se bdělé pozornosti. Léčebný efekt Mindfulness spočívá v tréninku funkce všímavosti, díky níž jsme schopni zastavovat či zpomalovat některé zraňující negativní myšlenky, které nám zbytečně zatěžují mysl a oslabují organismus. 

Chcete si vyzkoušet  tuto ozdravnou tmetodu pro neklidnou mysl? Tak se posaďte do pohodlné pozice, zavřete oči a prohlubte nádech a výdech. Soustřeďte se pouze na svůj dech a pozornost přesuňte k emocím a pocitům ve vašem těle. Jiné myšlenky, které přijdou, pouze pozorujte, zaznamenejte a pojmenujte si je. Poté je nechejte bez hodnocení či sebe-ztotožňování odplynout jako řeku. Podstatou mysli je, že neustále něco vysílá. Proto se dále náhodnými myšlenkami již nijak nezabývejte. 

Při denním praktikování této krátké meditace budete prožívat pozitivní okamžiky ve svém životě mnohem soustředěněji a intenzivněji. Mindfullness vás naučí radovat se i z běžných maličkostí jako krása přírody, dobré jídlo, obyčejný rozhovor či blízkost druhých lidí.

Načerpejte energii v přírodě

Období chladných šedivých dnů nás někdy může uvádět do stavu, kdy se nám nikam nechce a zůstáváme i celé dny doma. Tím však rozhodně nepomáháme svému fyzickému ani duševnímu zdraví. 

Proto se dobře oblečte a za jakéhokoliv počasí vyrazte alespoň na chvíli ven. Není totiž nic jednoduššího, než si doplnit energii procházkou na čerstvém vzduchu v přírodě, kde si pročistíte hlavu od denních starostí a svému tělu dopřejete přirozený pohyb.

Pečujte o vztahy se svými blízkými

Věděli jste, že i udržování milujících vztahů má pozitivní dopad na vaše celkové zdraví? Pěkné vztahy zlepšují náladu, zvyšují sebevědomí a sebelásku a na úrovni těla zas posilují imunitu, ba dokonce harmonizují činnost srdce a mozku. 

Žádný vztah však nefunguje sám od sebe. Zdravé vztahy, ať už rodinné, partnerské nebo vztahy s přáteli, potřebují naši pozornost, starostlivost a čas. V dnešním rušném světě to ovšem může být někdy pěkně obtížné. 

Jak správně pečovat o vztahy během náročného období? Základem je otevřená komunikace, bez ní to určitě nejde. Vztahy jsou totiž hlavně o povídání, naslouchání, zkrátka o sdílení informací, pocitů nebo zážitků. Myslete na to, že chvíle strávené s vašimi blízkými stmelují. Potkávejte se proto s přáteli a rodinou i ve fyzickém světě, nejenom „na síti“.

Uspořádejte třeba dámské odpoledne. Pozvěte svou maminku, sestru a kamarádky na šálek bylinkového čaje a domácí sušenky. Řekněte si, co právě v životě prožíváte, co vás trápí a z čeho máte radost. Zároveň si užívejte tyto příjemné chvíle, které můžete trávit společně, a buďte za ně vděční.

Podpořte své zdraví správnými doplňky stravy

Méně sluníčka, krátké dny, chladná rána a výkyvy při přechodech ze zimy do tepla. Všechny tyto faktory mohou zesilovat naši únavu a vést k častým nachlazením, jejichž přecházení způsobuje vyčerpání organismu. 

Těmto obtížím lze ale snadno předejít díky účinným pomocníkům, kteří zvyšují obranyschopnost a pomáhají čelit bacilům, ale také vám zlepší náladu, povzbudí a celkově zharmonizují. 

Které vitamíny tedy doplňovat?

Vitamín C jako základ

Chcete celkově podpořit svůj imunitní systém a k tomu posílit psychiku? Doplňte si céčko! Jedná se o základní vitamín a přírodní antioxidant, který je zvláště v tomto období velmi důležitý pro naše celkové zdraví.

Náš tip: Vyzkoušejte Přírodní vitamín C, získaný z nejkvalitnějších rostlinných zdrojů. Tento doplněk stravy obsahuje přirozeně se vyskytující látky (flavonoidy), které podporují jeho vstřebávání i blahodárné účinky. Skvěle se hodí pro dlouhodobé užívání jako celková podpora dobře fungující imunity.

Vitamín D pro dobrou náladu

Cítíte se bez energie a potřebujete podpořit svoji vnitřní sílu? Dobijte si baterky pomocí vitamínu D, který vám nejen vrátí elán do života, ale také pomůže zahnat únavu, chmurné myšlenky i špatnou náladu. Vitamín D pomáhá udržet zdravý stav kostí, srdce a je nezbytný pro dobře fungující imunitu.

Nedostatek déčka můžeme pociťovat zejména v chladných měsících, kdy je venku méně sluníčka a trávíme více času doma nebo v kancelářích. Proto je víc než vhodné tento vitamín v zimní sezóně kvalitním způsobem suplementovat. 

Náš tip: Doplňte chybějící vitamín D3 v přírodní veganské variantě s přídavkem K2 ve formě kapek nebo kapslí.

Funkční houby pro probuzení energie

Ano, je to tak. I houby mohou podpořit celkové zdraví organismu během náročného období. Již celá tisíciletí se funkční houby uplatňují v tradičním léčitelství, kde jsou využívány jako ochranný štít pro zdraví. Dokážou totiž účinně nastartovat organismus, působí proti únavě, podporují regenerační procesy a mají antioxidační účinky. 

Každá z hub přitom nabízí ještě další složky, které jí dávají specifické působení. 

Například reishi (neboli lesklokorka lesklá) dokáže harmonizovat naše emoce, což je velmi přínosné ve stresových obdobích, kdy jsme rozrušení a máme potíže se spánkem. 

Cordyceps (neboli housenice čínská) zase působí proti únavě a celkovému vyčerpání, dokáže zlepšovat naši odolnost a je ceněná jako přírodní afrodiziakum.

Pro lidské tělo je velká část houbových tkání ve své přirozené podobě nestravitelná, a tudíž obtížně využitelná. Abyste z funkční houby získali opravdu všechny blahodárné substance, doporučujeme užívat v koncentrovanou formu dvojitého extraktu. 

Náš tip: Reishi Mushroom Elixir Mix nebo Cordyceps Mushroom Elixir Mix obsahují vysoký podíl účinných látek, které jsou skvěle biologicky dostupné pro váš organismus.

Súvisiace produkty

Podobné články

Život podle hygge – buďte vědomě spokojení

Život podle hygge – buďte vědomě spokojení

2020-10-13

Věděli jste, že Dánové jsou považováni za nejšťastnější národ na světě? Znají totiž kouzelný recept na spokojený život, kterému říkají...

čítať celý článok

9 zdravých návyků pro přirozené posílení imunity

9 zdravých návyků pro přirozené posílení imunity

2020-10-06

Společně s chladnými podzimními dny přichází i období kdejakých nemocí. Kašel, rýma a další potíže dokážou tuto část roku mnohým z nás...

čítať celý článok

Jak se projíst k dobré náladě II.

Jak se projíst k dobré náladě II.

2018-01-15

Zima je období, kdy příroda přirozeně odpočívá. Dny jsou krátké a studené, a tak všechno živé spoří svou energii. My však zdánlivě nemáme...

čítať celý článok

Jak se projíst k dobré náladě I.

Jak se projíst k dobré náladě I.

2018-01-15

Zima – málo slunečního světla, zato spousta úkolů a závazků, občasné nachlazení s rýmičkou, a přitom dovolená a odpočinek v nedohlednu…...

čítať celý článok

všetky články