Naša predajňa v Brne je teraz ZATVORENÁ. Preberá ju Centrum Letokruh, kde si od piatku 31. 5. budete môcť opäť vyzdvihovať objednávky z nášho e-shopu.

Vegan "vaječný koňak" virgin

Je tohle vůbec proveditelné? Posuďte sami! Jak můžeme nahradit „vajíčkovost“ tohoto likéru a vytvořit verzi vhodnou pro vegany, lidi alergické na vejce nebo kohokoliv, kdo je prostě nemá rád? Čtěte dále!

Nápoj Česká, Americká

veganský vaječný likér

Hříšné potěšení, nebo zdravá pochoutka?

Většina z nás ví, že je vaječný koňak (eggnog) brán jako naprosto nezdravá pochutina, ze které přiberete jen tím, že se na ni podíváte. To naštěstí neplatí o tomto chutném veganském vánočním nápoji. Zajisté to ale platí pro eggnog koupený v běžném obchodě. Ten nejenže obsahuje nekvalitní mléko a vejce z průmyslového chovu, velmi pravděpodobně bude také plný rafinovaného cukru a roztodivných barviv a konzervantů.

S tímto receptem budete moci vzít o svátcích zdraví do vlastních rukou. Když si uděláte doma vlastní eggnog, můžete sami ovlivnit, jaké potraviny půjdou do vašeho těla. 

Část 1: Základ z ořechového mléka

Ingredience:

Postup:

Přidejte do vysokorychlostního mixéru, jako je Omniblend, vodu a sušený kokos a mixujte 60 sekund. Vlijte obsah do sáčku na ořechové mléko a proceďte do velké skleněné nádoby. Sušený kokos si ponechte na pozdější zdravé pečení.

Tímto získáte základ. Abychom získali krémovější a mléčnější konzistenci jako v tradičním eggnogu, promixujeme základ s raw kokosovým máslem.

Přidejte základ zpátky do mixéru společně s kokosovým máslem a práškem z vanilkových lusků a promixujte do krémova. Tohle je vaše finální báze. 

2. Část: NOG

Ingredience:

  • 2 polévkové lžíce vanilkového proteinu Sunwarrior Blend (Funguje jako veganský zdroj bílkovin, proteinu, zdravých tuků a krémovosti jako náhrada mléčných výrobků a vajec.)
  • 1 čajová lžička čerstvého muškátového ořechu
  • ¼ šálku javorového sirupu nebo tekuté stévie (Každému, kdo má zdravotní potíže související s cukrem, jako jsou cukrovka, hyper/hypoglykémie, kandida a další, doporučuji použít stévii.)
  • ½ čajové lžičky skořice
  • ¼ čajové lžičky kardamomu
  • ¼ čajové lžičky hřebíčku
  • Volitelně: 2 polévkové lžíce raw kokosové smetany. [Při použití čerstvě vyrobené náhrady za mléko a přidání kokosového másla by výsledná směs měla být dostatečně krémová. Nicméně, kokosová smetana hraje oproti kokosovému máslu úplně jinou ligu. Tahle věc je neskutečně krémová, plná enzymů, probiotik a dalších složek. Řadím ji mezi volitelné složky. Pokud chcete dodat krémovost i bez ní, přidejte prostě více kokosového másla.]

Postup:

Nejprve za použití struhadla nastrouhejte muškátový oříšek.

Přidejte 2 šálky vyrobeného kokosového mléka zpátky do mixéru na konečné promixování. Přihoďte suché ingredience a sladidlo a našlehejte do napěněné konzistence.

Nalijte do hrníčků a ozdobte dodatečným čerstvě nastrouhaným muškátovým oříškem a sdílejte se svými nejbližšími!

Kokosové mléko můžete ohřát, pokud chcete. Doporučuju použít domácí kokosové mléko, protože dokáže snést mnohem vyšší teploty a více mixování než ostatní ořechová mléka, která obsahují mnohem náchylnější tuky. Pokud si chcete váš eggnog teplý, prostě jej ohřejte v kastrůlku na plotně. Dávejte pozor, abyste jej nepřivedli k varu. Poté pokračujte ve výše uvedených krocích.

Tieto produkty môžete kúpiť u nás

Mohli by vás zaujímať aj tieto recepty

Veganská štědrovečerní večeře podle Terky

Veganská štědrovečerní večeře podle Terky

Vánoční přípravy zdárně finišují, ale to nejdůležitější nás teprve čeká.  Příprava štědrovečerní večeře totiž nemusí být namáhavá, pokud...

Prejsť na recept

Vánoční punč

Vánoční punč

Nápoj

Tradiční vánoční punč plný aromatického koření krásně voní a ještě lépe chutná. Nemusí se ani vařit, koření se v něm vyluhuje i tak a...

Prejsť na recept

všetky články