LETNÁ AKCIA: do 31. 7. nakúpite produkty z kategórie Na cesty o 15 % výhodnejšie. Použite kód LETO2024.

Pochutnejte si na přírodních afrodiziacích a vyzkoušejte tantru, láska se vás už nepustí

Vše kolem kvete a májová atmosféra v nás probouzí náladu na něco milého a vášnivého. Zažehněte v sobě elektrizující zdroj milostné energie. Připravili jsme pro vás několik tipů, díky kterým může být nejen tento, ale vlastně jakákoliv měsíc právě tím vaším měsícem lásky.

Ne nadarmo se říká, že láska prochází žaludkem. Pokud jste však k tomuto rčení stále nedůvěřiví, neexistuje nic jednoduššího, než se přesvědčit na vlastní smysly. Vsadím se, že o existenci takzvaných afrodiziakálních potravin už většina z vás někdy slyšela. Pojďme si tedy některé z nich připomenout a třeba si rozšířit znalosti o některé nové.

Sezóna chřestová

Nejen, že je květen měsícem lásky a barevné přírody, v neposlední řadě je také měsícem chřestu. Víte, že láska a chřest k sobě nemají vůbec daleko?  

Fakt, že chřest zvyšuje libido, byl známý už ve starověkém Egyptě, Řecku i Římě. Pro tyto a další své blahodárné účinky byl záležitostí pouze vznešených a urozených. Obyčejní lidé si jej nemohli dovolit. Dnes už je však situace jiná a konkrétně v tomto období se pod svazky chřestu na trzích i v obchodech prohýbají pulty. Vybrat si dokonce můžete ze zeleného či bílého, českého či dovozového chřestu.

Kromě toho, že se dá chřest bez přehánění nazvat přírodním elixírem doslova nabitým celou škálou vitamínů B, draslíkem, sodíkem, jódem, fosforem i zinkem, jedná se také o opravdovou delikatesu. Pokud jste chřest letos ještě neměli, neváhejte ho otestovat třeba během romantické večeře doplněné o sklenku bílého.

Láskyplné mlsání


Čokoláda je pravděpodobně první lahůdka, která mnohé z vás napadne, když se řekne afrodiziakální potraviny. O jejích afrodiziakálních účincích se spekulovalo už v dobách Aztéků a Májů, kteří kakaové boby považovali za pokrm bohů. Až do 19. století bylo potom pojídání a pití čokolády pouze výsadou urozených. A mělo to své důvody.

Kakaové boby jsou opravdovou superpotravinou. Afrodiziakální účinky kakaových bobů byly však po dlouhá léta pouhou domněnkou, která byla potvrzena teprve nedávno. Zásluhu na tom mají sexuologové z italského Milána, kteří zjistili, že čokoláda stimuluje struktury mozku, v nichž u člověka vzniká vzrušení. Mimo to působí na receptory, které spouštějí prožitek pocitu štěstí. 

Ale pozor! Řeč tady rozhodně není o produktech zdobících regály obchodů, které jsou často mylně považovány za čokoládu i přes to, že jejich hlavní složkou je rafinovaný cukr a o kakaový bob sotva zavadily. Neradi bychom, aby došlo k nedorozumění nebo abyste měli pocit, že vás nabádáme ke špatnostem. My máme na mysli tu opravdovou čokoládu. Z nepražených kakaových bobů, bez přidaného cukru, sušeného mléka a dalších zbytečností, které akorát znehodnocují tu pravou chuť i kvalitu čokolády.

Jak už jste si možná všimli, ve Vitalvibe lásce fandíme. Rozhodli jsme se proto ještě více podpořit láskyplné úmysly té naší kakaové pochoutky a přidali do ní další lahodné ingredience. A tak vznikla ve spolupráci s Love od Raw ručně vyráběná, rituální, úplňková lámaná RAW čokoláda. Můžete ji darovat své drahé polovičce k nějaké vyjímečné příležitosti nebo jen tak z lásky v jakémkoliv dni v roce. Uvidíte, že odezva na sebe nenechá dlouho čekat.

Koření života

Pokud dáváte před mlsáním sladkostí přednost raději ostřejším jídlům, pak máme i pro vás dobrou zprávu. Také chilli papričkám byla prokázána zásluha na zvyšování libida. Konkrétně za to může látka kapsaicin, která při konzumaci chilli dráždí nervová zakončení, na základě čehož pociťujeme ono známé pálení. Kapsaicin také způsobuje lepší prokrvení celého těla a zvýšenou citlivost, díky které dochází ke snadnějšímu vzrušení.

Další surovinou, kterou si můžete okořenit váš sexuální život, je kardamom. Kardamom je silně aromatický prášek používaný převážně v arabské, indické nebo čínské kuchyni. Můžete jej ale přidat také do klasických českých domácích sušenek, které tak získají jedinečnou chuť. Pokud však nejste kdoví jací kuchaři, zkuste si jím okořenit alespoň kávu nebo čaj. Arabové to tak dělají už dlouhá staletí a vědí proč.

Láska až z orientu

Maca neboli peruánský ženšen byl cennou potravinou už v dobách Inků. Macu zná téměř každý jako světle hnědý prášek, málo kdo však ví, že se původně jedná o kořenovou zeleninu, jíž se, jak už název napovídá, nejlépe daří ve vysokohorských půdách v Peru. Mimo to, že je schopna dobít vás energií a udržet v psychické pohodě, skvěle poslouží i jako budič sexuální energie. Mnohé výzkumy dokonce potvrdily její významnou roli v boji proti neplodnosti.

Ashwagandha nebo také indický ženšen má účinky velmi podobné. Jedinečná kombinace účinných látek v ní má schopnost povzbudit lidské tělo i mysl. Má blahodárné účinky na psychiku – rozpouští úzkost, uklidnuje, pomáhá k večernímu usínání.

***

Pokud chcete na své libido vyzrát jinde než v kuchyni, zkuste se ve svém okolí porozhlédnout po tantrických masážích. Existují masáže určené pro dámy, pány, pro páry a dokonce i pro celé skupiny. Cílem tantrické masáže je pomocí smyslných doteků probudit v člověku sexuální energii, ať už dříme jen pod povrchem nebo hluboko v nitru. Vyvrcholením obvykle bývá silný euforický zážitek, během kterého se zatnou všechny svaly v těle, které tak zabrání uniknutí nahromaděné sexuální energie. Tato energie se poté promění ve vitální a stane se vaší součástí.

Súvisiace produkty

Podobné články

Jógou na hormonální nerovnováhu

Jógou na hormonální nerovnováhu

2016-05-19

Zvýšená reprodukce potu, malátnost, emoční nestabilita, návaly horka často napovídají možnou hormonální nerovnováhu. Její známkou je...

čítať celý článok

Potraviny, které vás zbaví stresu

Potraviny, které vás zbaví stresu

2015-10-01

Nepodléhejte podzimním chmurám, vychutnejte si všechny barvy života! Vybavte se dávkou energie, pořádnou náloží přírodních vitamínů a...

čítať celý článok

Kakaové boby a kustovnice jsou plné antioxidantů. A nejen těch.

Kakaové boby a kustovnice jsou plné antioxidantů. A nejen těch.

2014-09-15

Pro naše zdraví je nezbytné, abychom udržovali správnou hladinu volných radikálů v těle, a k udržení této rovnováhy potřebujeme...

čítať celý článok

Kakaové mlsání kombinuje požitek i zdraví

Kakaové mlsání kombinuje požitek i zdraví

2013-02-11

Nechte se hýčkat a rozmazlovat wellness pobytem pro vaše chuťové buňky i žaludek! Na český trh dorazily nepražené kakaové boby, které...

čítať celý článok

všetky články