SUMMER SALE: until July 31st, you can buy products from the category For travelling at a 15% discount. Use code LETO2024.

Counselling: Protein Classic Organic Natural, Powder

Sunwarrior Classic is a purely natural product containing the full spectrum of essential amino acids. Amino acids are the small building blocks of all proteins, so they are essential to the human body for many reasons: they...

product
What is your question?
Leave blank
 
Number of questions: 24

Zuzana 14. March 2024

Dobrý den, nemám zkušenosti se Sunwarrior proteiny - chtěla bych zkusit vanilku a čokoládu, ale nevím, který typ. Mohli byste mi prosím poradit. Já a manžel 41 let a děti 9 a 12 (nevím, zda mohou i oni). Děkuji za odpověď.

View response
Nikol M.

Nikol M. Replied by:

Dobrý den,

proteiny Sunwarrior jsou trojího typu:

  • rýžové - v zeleném obalu - jsou základní řadou, doporučují se pro běžné doplnění proteinu do stravy
  • hrachové - v modrém obalu - se doporučují pro sportovce či při vyšší aktivitě
  • namíchané zdroje - ve žlutém obalu - pro všechny i více aktivní, kteří netráví dobře větší množství hrachové bílkoviny

Co se týče dětí - v první řadě by měl být kvalitní protein součástí běžné stravy. Potřeba proteinu mezi 9-13 lety je cca 34g/denně. Tuto hodnotu není dobré příliš překračovat, tzn. děti protein sunwarrior mohou, ale v malém množství a není to většinou potřeba - záleží kolik proteinu mají v běžné stravě.

V případě dalších dotazů jsem k dispozici na nikol.m@vitalvibe.cz.

S přáním krásného dne

Nikol

Dagmar Magdalena 10. July 2023

Dobrý den, jak se tváříte na kombinaci proteinu a collagenu? Děkuji a prima den

View response
Ing. Petra Vašková

Ing. Petra Vašková Replied by:

product specialist, holistic nutrition consultant

Dobrý den, paní Dagmar,

klidně kombinujte. Ideální bude do jednoho nápoje smíchat poloviční dávku collagen builderu a poloviční dávku proteinu. Tak, aby výsledná směs měla zhruba 25 g. 

V případě dalších dotazů jsem k dispozici na 732 690 885 nebo petra.v@vitalvibe.cz.

Přeji krásný den,
s pozdravem,
Petra

Aneta 30. June 2023

Dobrý den, mohu poprosit o informaci, jak dávkovat Sunwarrior protein classic natural dítěti, které váží 15kg? A lze přidat prášek třeba do kaše nebo je lepší nápoj? Děkuji, Aneta

View response
Ing. Petra Vašková

Ing. Petra Vašková Replied by:

product specialist, holistic nutrition consultant

Dobrý den, paní Aneto,

předpokládám, že dítě jí i normální stravu, kde se vyskytují bílkoviny a rozhodně bych to v tomto věku (asi 3 roky?) nepřeháněla. Takže bych přidávala max lžičku proteinu právě do kaše či nějakého smoothie. Více není třeba. 

V případě dalších dotazů jsem k dispozici na 732 690 885 nebo petra.v@vitalvibe.cz.

Přeji krásný den,
s pozdravem,
Petra

Lucie 10. February 2023

Hello, can I bake with this protein powder? For example mix it into muffin/cake batter etc.

View response
Ing. Petra Vašková

Ing. Petra Vašková Replied by:

product specialist, holistic nutrition consultant

Hello,
yes, you can bake with it.

Wishing you a nice day,

Petra 

Daniel Suk 17. April 2021

Dobrý den, je PROTEIN CLASSIC BIO NATURAL slazený stéviií? A jestli není, dá se pít samotný nebo je potřeba něčím dochutit? Děkuji za odpověď. Daniel Suk

View response
Ing. Petra Vašková

Ing. Petra Vašková Replied by:

product specialist, holistic nutrition consultant

Dobrý den, pane Danieli,

tento protein není slazen stévií. Dá se pít sám (například jako protein po sportu), ale určitě bude chutnat lépe, pokud jej pomixujete s nějakým ovocem (banán, hrst lesního ovoce, apod.).

V případě dalších dotazů jsem pro Vás k dispozici na 732 690 885 nebo petra.v@vitalvibe.cz.
Přeji krásný den,
s pozdravem,
Petra

Šťastný David 15. August 2020

Dobrý den, rád bych se zeptal jak je to s trvanlivostí proteinu Classic Natural. Jak přibližně dlouho vydrží načaté balení? T.j. do jaké doby je třeba balení zkonzumovat? Poznám podle čichu, nebo chuti, když už je přestárlý? Děkuji

View response
Ing. Petra Vašková

Ing. Petra Vašková Replied by:

product specialist, holistic nutrition consultant

Dobrý den, pane Davide,

doporučila bych balení zkonzumovat cca do 1 roku po otevření. Čím temnější, chladnější místo bez přístupu světla, tím déle Vám vydrží. Pokud byste cítil nevábný pach po kratší době, protein se již začíná kazit a určitě nepokračujte v konzumaci.

V případě dalších dotazů jsem k dispozici na petra.v@vitalvibe.cz.

S přáním pěkného dne,
Petra V.

Jitka 2. April 2020

Dobrý den,chci se s Vámi poradit. Procházím onkologickou léčbou a potřebuji teď kvalitní přísun proteinu.Prosím, můžete mi něco doporučit?Děkuji za pomoc a přeji hezký den.Jitka Nezvalová tel. 721 786 333 Za Mostem 18 61700 Brno

View response
Ing. Petra Vašková

Ing. Petra Vašková Replied by:

product specialist, holistic nutrition consultant

Dobrý den, paní Jitko,

kvalitní přísun proteinu Vám zajistí Protein Classic BIO (všechny příchutě), Protein Blend BIO (všechny příchutě), Protein Plus BIO (všechny příchutě) i Elite Green Protein Vitalvibe.

Přeji hlavně hodně sil a zdraví. V případě dalších dotazů jsem k dispozici na petra.v@vitalvibe.cz nebo 732 690 885

s pozdravem,
Petra

Ingrid Reading 9. January 2019

Dobry den, hledam alternativu rostlineho proteinu, tak abych nezatezovala ledviny zivocisnymi proteiny. V poradne jsem se ted docetla, ze i velke mnozstvi rostlinnych proteinu muze zatezovat? 4xdenne 25g pri 65 kg zatezuje ledviny? Dekuji za odpoved i.

View response
Lenka Sobková

Lenka Sobková Replied by:

Dobrý den, Ingrid,
je pravda, že rostlinné proteiny jsou pro lidské tělo "lehčí" na strávení, jejich další zpracování v těle ale probíhá prakticky stejně, jako u živočišných. V případě bílkovin není vhodné, konzumovat jich ani příliš málo, ani příliš mnoho. Potom skutečně mohou představovat zbytečnou zátěž na ledviny.
Otázka vhodné dávky závisí na několika faktorech. Pro dospělého člověka se doporučuje 1 - 1,5 g bílkovin / kg ideální tělesné hmotnosti. Pokud je vaše ideální váha kolem 65 kg, potom by váš celkový denní příjem bílkovin měl být asi 60 - 100 g bílkovin. Tento příjem je ale skutečně celkový - je tedy do něj nutné zahrnout i všechny ostatní bílkoviny ze stravy. To je třeba zohlednit, protože určité množství bílkovin obsahuje nejen maso a mléčné produkty, ale také obiloviny a luštěniny. Pokud tyto potraviny konzumujete, je vhodné adekvátně snížit i dávku proteinového přípravku.
Na druhou stranu v případě rostlinných bílkovin je třeba počítat s tím, že se někdy mohou vstřebávat trochu hůře, než živočišné. Proto pokud hranici mírně překročíte, nebude to ničemu vadit.
Samostatnou kapitolou jsou potom případy, kdy se nároky těla na potřebu bílkovin zvyšují. Vedle těhotenství a kojení, jsou to hlavně období intenzivní fyzické aktivity, tedy sport a náročná práce.
Doporučila bych vám, udělat si orientační přehled, kolik bílkovin za den vlastně přijímáte. Z toho již lze jednoduše usoudit, jestli je na místě snížení dávek proteinových přípravků.
Pokud by vám cokoli nebylo jasné, neváhejte se na mě obrátit na tel. č. 777 742 608.
Přeji vám krásný den :)
Mgr. Lenka Sobková

Radim 6. January 2019

Dobrý den. Koupil jsem si od vás dva výrobky. Jeden je warior blend protein a druhý classic protein. Chodím do posilovny dvakrát denně a chtěl bych se zeptat jak bych měl správně tyto proteiny používat ,aby to mělo co největší efekt. Jestli před cvičením či po cvičení atd. Děkuji moc za odpověď

View response
Lenka Sobková

Lenka Sobková Replied by:

Dobrý den, Radime,
na vaši otázku není odpověď tak jednoduchá. V oblasti budování svalové hmoty existuje mnoho přístupů k užívání proteinů. Většinou se doporučuje vypití proteinového nápoje po návštěvě posilovny pro doplnění živin pro regeneraci svalů. Doporučila bych vám ale spíše nechat se inspirovat zkušenějšími kolegy.
V každém případě je ideální, abyste si tyto přístupy sám vyzkoušel a zvolil ten, který nejlépe vyhovuje právě vám. Každý člověk je totiž individualita, a tak i každému "funguje" rozdílný přístup.
Pro zdraví těla i mysli je ale každopádně ideální příjem bílkovin 1 - 2 g / kg vaší ideální hmotnosti.
Přeji vám spoustu zdaru a krásný den :)
Lenka Sobková

Karel Ježek 20. January 2018

Dobrý den chci se zeptat kolik dávek proteinu classic natural sunwarrior si mohu denně vzít? Nyní piji dvě dávky 21g denně (vždy po cvičení nebo běhu) tak jestli to není moc nebo naopak málo. Děkuji

View response
Lenka Sobková

Lenka Sobková Replied by:

Dobrý den, Karle,u produktu jako takového je doporučená denní dávka 1x denně. Je to ale značně individuální, záleží samozřejmě na skladbě vaší stravy a také na účelu. Pro nabírání svalové hmoty se doporučují dávky kolem 1,5 g plnohodnotných bílkovin na kg tělesné hmotnosti.Pro přesnější rady by byla spíše vhodná individuální konzultace.Přeji krásný den :)Mgr. Lenka Sobková

Martin Polák 1. December 2017

Dobrý deň, nerozumiem prečo ponúkate na stránke proteín ktorý nemá BIO certifikáciu, medzi BIO výrobkami, cenovo sú rovnaké ako proteíny ktoré sú BIO certifikované, ale pre mňa ako zákazníka je to mätúce.
Už som kúpil proteín v domnení že je BIO lebo celá stránka je o BIO produktoch a neni

Môžete mi to vysvetliť?

View response
Lenka Sobková

Lenka Sobková Replied by:

Dobrý den, Martine,firma Sunwarrior z technologických důvodů na nějakou dobu přestala ozačovat svou řadu Classic certifikací USDA Organic, tedy BIO, i přes to, že produkt vlastně všecny požadavky pro označení splňuje.Máme informaci, že daný rozpor je již vyřešen, a proto nová šarže výrobků, by již toto označení měla opět nést. Očekáváme, že tato šarže by se v Evropě měla objevit na jaře.Omlouváme se za drobný chaos a věříme, že i přes to zůstanete produktům této prvotřídní značky nakloněn.Přeji Vám krásný den :)Lenka Sobková

Cecilie 12. August 2017

Dobrý den, prosím Vás je možne uzivat jednou denně rýžový a hrachovy protein v těhotenství? Děkuji za odpověď

View response

Replied by:

Dobrý den, Cecilie,

toto je velmi individuální téma, které je vhodné nahlédnout v celém kontextu Vašeho jídelníčku. Jiným způsobem je vhodné volit doplňky stravy, pokud máte pestrou stravu a konzumujete maso a mléčné výrobky, jiným způsobem hledají zdroje kvalitních bílkovin vegetariáni a vegani.

V případě těhotenství je obecně důležité zvolit vhodný přípravek, který neobsahuje žádné složky, které by v těhotenství vhodné nebyly. Vhodnější zde jsou obecně přípravky s menším počtem složek.

Dle platné legislativy nemůžeme u doplňků stravy uvádět, že jsou pro těhotné nebo kojící vhodné. Je to proto, že k nim zatím nikdo nemá dostatečné odborné informace o bezpečnosti.

Nicméně na základě zkušeností našich zákaznic víme, že správně zvolený protein může v těhotenství jako součást stravy velmi prospět. Osobně bych volila spíše například protein konopný. I s proteinem z fermentované červené rýže mají naše zákaznice dobré zkušenosti, i když v tomto případě bych se před užíváním domluvila raději s lékařem nebo jiný zdravotnickým odborníkem.

Pokud byste měla zájem o individuální konzultaci ohledně stravy v těhotenství, neváhejte se obrátit na naše specialistky.

Přeji Vám krásný den :)

Mgr. Lenka Sobková

Jakub Holik 31. July 2017

Dobry den,
trochu se rozkoukavam na poli proteinovych doplnku stravy a narazil jsem na tento protein, ktery mi prijde velmi kvalitni, stejne tak mi prijde i kvalitni PROTEIN BLEND BIO NATURAL, SUNWARRIOR, takze nevim presne, ktery z nich si vybrat, je to uplne jedno, nebo jsou tu nektera kriteria ke zvazeni ? Dekuji

View response
Michaela Ptáčková

Michaela Ptáčková Replied by:

Krásný den, Jakube,

taky si myslím, že Sunwarrior patří mezi nejkvalitnější proteiny na trhu. :) Classic i Blend jsou složením aminokyselin podobné, nejvíce si proto uživatelé vybírají dle chuti. Rýžový protein je chuťově neutrální, ale konzistence je více prášková oproti Blendu, který je jemný, ale zase chutná po zeleném hrášku. V ochucených variantách to je více zamaskované. Záleží tedy na Vás, na co poprvé vsadíte.

S pozdravem Michaela

Renata 31. January 2017

Dobrý den,
mám ročního syna a na Vánoce vážil 7,5 kg, pak byl nemocný a zhubl 1kg. Teď váží 6,7 kg. Myslíte, že bych mu mohla dávat váš rostlinný protein? Pomohlo by mu to? Jíme makrobioticky a v létě se nebojíme raw stravy. Doktoři nám ale doporučili dávat mu mléko a piškoty. Prý se nemáme bát ani jednoduchého cukru. chtěla bych, aby trochu přibral. Můžete mi poradit?

View response
Michaela Ptáčková

Michaela Ptáčková Replied by:

Krásný den, Renato,

nefandím škatulkám, jelikož každý jsme jiný, nicméně takto z dotazu se mi váha zdá k věku opravdu nízká. Pokud máte pocit, že Váš syn neprosperuje tak, jak by mohl, je potřeba obohatit mu jídelníček, např. o živočišné bílkoviny jako vejce a masové vývary, jelikož jsou typy, které se bez nich neobejdou. K mléku bych se úplně nepřikláněla, pokud nemáte kvalitní zdroj kozího mléka. Proteiny samozřejmě mohou být také řešením, zvolila bych neutrální rýžový nebo konopný, ale je třeba dbát na dávkování, jelikož doporučená dávka bílkovin je 1 g na kg váhy a den, jinak dochází k zatížení ledvin.

S pozdravem Michaela

Lucie 31. July 2016

Dobrý den, jaký alternativní produkt mohou kojící ženy, případně děti mladší 3 let? Díky! Lucie

View response
Michaela Ptáčková

Michaela Ptáčková Replied by:

Krásný den, Lucie, proteiny Sunwarrior máme vyzkoušené i v době těhotenství, kojení i jako příkrm pro malé děti. Samozřejmě nejideálnější je přijímat bílkoviny z přirozených potravin. Kompletní aminokyselinový profil má také konopné semínko nebo spirulina.

Alena 23. June 2016

můžou starší lidé na posílení svalstva proteiny? při přechodu na zdravější stravu jsme ubrali na váze.Jaké je nejvhodnější smoothie,aby mělo vše potřebné k naší výživě.Děkuji. PS je nám 66 let a 70let.Děkujeme.Alena

View response
Michaela Ptáčková

Michaela Ptáčková Replied by:

Krásný den, Aleno, pokud je hubnutí spojené s ubýváním svalů, znamená to, že člověk strádá a je potřeba zvýšit kalorický příjem. Proteiny lze do stravy zařadit, nicméně je to pouze doplněk stravy a neměly by být hlavním zdrojem bílkovin. Skvělými zdroji bílkovin jsou luštěniny, ořechy a semínka (v rozumné míře). V pokročilejším věku je ideální jíst stravu jednoduchou, nepřekombinovanou, snadno stravitelnou a v co nejpřirozenější podobě. Lze např. využít principy dělené stravy. Smoothie s ořechy, ovocem a proteinem by mohlo být složité na trávení, proto bych volila jednodušší kombinace jako ovocné smoothie s chia semínky a listovou zeleninou (mladou pšenicí) nebo koktejl z ořechového mléka a proteinu či Vitalvibe Complete Power. Nejlépe je vyzkoušet a zhodnotit, po čem se cítíme dobře.

Patrik 14. June 2016

Doplnuji: je vhodne pit nerozpustnou slozku ryzoveho proteinu? po cca 30sekundovem michani, se stale protein nerozpustil a velmi drhne v krku. Je lepsi si jej pridavat do jinych sejku nebo jidel? Mockrat dekuji za informaci

View response
Sandra Zlatkovská

Sandra Zlatkovská Replied by:

Dobrý den Patriku, doporučuji Vám tedy pro usnadnění konzumace přidávat rýžový protein do smoothie, výborná kombinace je například s banánem.

Patrik 14. June 2016

Rozpustnost ryzoveho proteinu

View response
Sandra Zlatkovská

Sandra Zlatkovská Replied by:

Dobrý den Patriku, jedná se o rýžový protein, proto jsou při konzumaci cítit jemné částečky proteinového prášku. Kvalitní rýžový protein se z podstaty nemůže rozpustit plně - tak jako například protein syrovátkový.

Alena Budisova 7. April 2016

Rada bych si u Vas objednala nějaký dobry toteinovy Prasek,nevidím ho v nabídce,je možné mi ho poslat,pokud ho mate

View response
Lukáš Vaníček

Lukáš Vaníček Replied by:

Dobrý den,
v nabídce jich je spousta. Do vyhledávače jen zadejte protein nebo Blend a hned vám to najde :-)

Anna 7. April 2016

Dobrý den, ráda bych si koupila proteinový prášek pro přípravu šejku a chtěla bych se zeptat, jestli má smysl do šejku přidávat ještě něco dalšího (goji, maca,...cokoliv mi poradíte). Děkuji.

View response
Lukáš Vaníček

Lukáš Vaníček Replied by:

Dobrý den,
určitě můžete přidat cokoliv. Já sám to tak užívám denně již několik let. Buď jen tak, že si přidám do proteinu právě třeba Macu, vitamín C a MSM nebo to případně ještě rozmixuji s ovocem. Jediné co do toho nepřidávejte je chlorella. Jinak je to v pohodě.

Next page »