Vo štvrtok 11. 04. bude naša predajňa v Brne otvorená do 16.00 hod. V piatok 12. 04. bude otvorená do 15.00 hod. Ďakujeme za pochopenie.

Zrcadlení našich vnitřních orgánů aneb diagnostika těla pomocí obličeje

Napadlo vás někdy, co všechno o nás vypovídá obličej? Nemyslím pouze naši jedinečnou vizáž, mimiku či zobrazení našich nálad, ale především naši celkovou kondici. Obličej odráží stav našich vnitřních orgánů, je to vlastně takové naše zrcadlo, „vnější sonda“, která ukazuje správně fungující orgány i ty, které jsou v nepořádku.

A protože v těle souvisí všechno se vším, podíváme se, jak porozumět signálům našeho těla. Jak tedy „číst“ ve svém obličeji? Které živiny naše tělo postrádá? A jak na sametově hebkou pleť a rozzářený obličej? To všechno se dozvíte v tomto a následujícím článku.

Podle ajurvédy a tradiční čínské, japonské i tibetské medicíny stačí pohled na obličej a diagnostika vnitřních orgánů je na světě. Konkrétně se mapujeme tvar, uspořádání a vzhled celého obličeje, konkrétní vlastnosti očí, úst, nosu nebo uší pomáhají určit zdravotní stav vnitřních orgánů a případnou náchylnost k určitým tipům nemocí. Není přece od věci, podívat se na svůj obličej za účelem analýzy, s cílem vnímat signály vlastního těla a díky tomu naslouchat více přirozeným procesům těla.

Tvar obličeje napoví…

Yinovou tvář s širokým čelem, špičatou bradou a rysy daleko od sebe mají lidé s tendencí k únavě a svalové slabosti. Naopak yangový obličej s hranatou čelistí, malým čelem a rysy blízko u sebe symbolizuje spíš osoby s predispozicí k zánětům, bolestem kloubů a podrážděnému střevu. Velké oči naznačují konzumaci spíše jinových potravin, tedy cukru, stejně jako řídké obočí a malá pusa s úzkými rty. Naproti tomu malé oči, krátké řasy či velká ústa s tlustými rty ukazují převahu jangových potravin, jako je maso a živočišné produkty.

Zjistěte si, jak jsou na tom vaše orgány

Od špičky nosu k hornímu rtu se nachází oblast vypovídající o kondici žaludku. Pokud vám špička nosu často červená, máte žaludek podrážděný. Stejně tak může jít i o zánět žaludeční sliznice. Zduřelý ret prozrazuje špatnou funkci žaludku a popraskané koutky úst naznačují zažívací problémy s žaludkem a dvanáctníkem. Pomůže jídelníček sestavený z lehce stravitelných, zásaditých jídel jako jsou zelené potraviny (například Vitamineral Green, chlorela či mladý ječmen), chia semínka, snadno vstřebatelné rostlinné proteiny či reishi. MSM zase pomáhá vyrovnávat pH a neutralizovat tak kyselost organismu.

Tenké střevo symbolizuje čelo, tlustému střevu zase odpovídá oblast brady a rtů. Činnost střev stimuluje schisandra, dále MSM, které optimalizuje pohyby střev a obecně fyziologické procesy v celé trávicí soustavě. Od zácpy uleví perlový prášek a chia semínka, které jemně a efektivně odvádějí nánosy potravy nalepené na stěnách střev a tím umožňují pročištění a zlepšení vstřebatelnosti živin.

Stav plic se ukazuje na tvářích, například pupínky v této oblasti vyvolávají hlenové usazeniny na dýchacím ústrojí. Okolí nosních dírek nám sděluje, jak jsou na tom naše průdušky. I v tomto případě je téměř zázračným lékem schisandra, která obsahuje všech pět elementů, z nichž právě kov podporuje plíce. Stejně tak má tato superpotravina výrazně pozitivní vliv i na činnost srdce – v elementech se jedná o oheň. Kondici srdce vyčteme ze stavu našeho nosu. Naběhlý nos vypovídá o rozšíření srdce, červené zabarvení nosu je důkazem přetíženosti srdce. Šelest na srdci může prozradit rýha ve střední části špičky nosu.

Ledviny jsou párové orgány a odpovídají jim oči a uši. Tmavé kruhy pod očima upozorňují na příliš mnoho soli v potravě, pupínky v oblasti očí naznačují usazování tuku a hlenu v ledvinách. Výrazně jim prospívají zelené potraviny – například Vitamineral green, chlorela a mladý ječmen anebo kustovnice. 

Stav reprodukčních orgánů odrážejí vlasy. Roztřepené vlasy ukazují na slabost pohlavních orgánů a ochablé sexuální funkce. Lidský vlas má být silný a odolný proti lámavosti, každý pramen vlasů vypovídá o naší minulosti - špička každého vlasu prozrazuje naši kondici ve vzdálenější minulosti, kořen vlasu náš současný stav.

Zdravé tělo = krásná pleť

Všechny produkty, které jsme si vyjmenovali, podporují nejen svěží a krásnou pleť, ale především napomáhají správnému fungování vnitřních orgánů a tím přispívají k ideálnímu stavu celého organismu. Samotnou pokožku ještě můžeme pohýčkat přírodními oleji – kakaovým máslem, kokosovým, bambuckým, avokádovým či mandlovým olejem.

Rozjasněnou a rozzářenou pleť podpoříme i vnitřním užíváním bylinek krásy – tedy schisandrou a goji. Jak už jsme si řekli, schisandra obsahuje všech pět elementů vyskytujících se v přírodě, takže harmonizuje celé tělo včetně pokožky. Goji podporuje zdravý vzhled kůže stejně jako MSM, jež má pozitivní vliv i na vlasy, zuby a nehty.

Pokožku výrazně vyživuje i unikátní perlový prášek, který zamezuje stárnutí kůže a tvorbě vrásek. Exkluzivní perly jsou jedním z tajemství krásných žen Orientu. Produkty z konopí předcházejí oxidačnímu poškození tkání a přispívají k čištění buněk od volných radikálů. Mladá pšenice léčí akné, zahlazuje jizvy, čistí pokožku a vyživuje ji.

Pevně věřím, že jsme vás našimi tipy inspirovali k analýze, jak na tom vaše tělo je. A také k zamyšlení, co a jak by se dalo zlepšit. Experimentujte a vnímejte své tělo! To je cesta k sobě samému. A věřte, že výsledek bude nejen vidět, ale že jej budete cítit i uvnitř!

Súvisiace produkty

Podobné články

Přírodní očista jater: mýty a fakta o játrech a jejich zdraví

Přírodní očista jater: mýty a fakta o játrech a jejich zdraví

2024-04-03

Věděli jste, že játra jsou nejdůležitějším orgánem pro čištění těla od toxinů? A nejen to. Stojí také za částí metabolických procesů a...

čítať celý článok

5 tipů, jak pozitivně ovlivnit ženskou hormonální rovnováhu

5 tipů, jak pozitivně ovlivnit ženskou hormonální rovnováhu

2024-03-14

Hormonální rovnováha je stav, který má zásadní vliv na celkovou pohodu našeho organismu. Ovlivňujeme ji vším – co děláme, jak žijeme. Od...

čítať celý článok

Green food: Proč zařadit zelené potraviny a co to vůbec je?

Green food: Proč zařadit zelené potraviny a co to vůbec je?

2024-02-15

Green food neboli zelené potraviny jsou v oblasti zdravého stravování stále populárnější. Nabízejí totiž množství cenných živin i řadu...

čítať celý článok

V-TALK #51: Atopický ekzém

V-TALK #51: Atopický ekzém

2024-02-05

Vyrážku na kůži někdy zažil snad úplně každý. Ale co dělat, pokud se jedná o atopický ekzém?

čítať celý článok

V-TALK: Akné

V-TALK: Akné

2023-10-14

Objevuje se v mládí i dospělosti a často dokáže pěkně potrápit. Jak se přirozeně zbavit nedokonalostí pleti?

čítať celý článok

Máte ve svém těle dostatek minerálů?

Máte ve svém těle dostatek minerálů?

2023-07-06

Když se řekne „minerál“, nejspíš se vám automaticky vybaví něco, co byste hledali spíš v zemi – třeba křemen nebo nějaký jiný nerost. Ve...

čítať celý článok

Když se posedlost pokožkou stane nemocí

Když se posedlost pokožkou stane nemocí

2017-03-22

Škrábete si někdy pupínky nebo strháváte kůžičku kolem nehtů? Hranice mezi obyčejným zlozvykem  a dermatilománii je tenká. Neustálé...

čítať celý článok

5 tipů pro spokojená játra

5 tipů pro spokojená játra

2017-03-16

Po dlouhé a vydatné zimě, při které jsme se zahřívali hutnějšími a výživnějšími pokrmy, nastává období jara – čas nových začátků. Jarní...

čítať celý článok

všetky články