SHORTENED OPENING HOURS: On Wednesday, Thursday and Friday, our store in Brno will be open until15.00. Thank you for your understanding.

Counselling: Coconut Oil Organic

Coconut has a wide range of health benefits due to its fiber and nutritious content, and its oil makes it a remarkable source of nutrients and medicine . It is definitely the healthiest oil in the world despite the fact that it is...

product
What is your question?
Leave blank
 
Number of questions: 19

Veronika Strnadelová 27. March 2022

Dobrý den, mám dotaz ohledně extra panenského kokosového oleje a sušeného kokosového mléka. Před rokem jsem onemocněla a byla na umělé stravě. Teď se vše vrací do normálu, ale ve spíži mě zůstal extra pan. kokosový olej a sušené kokosové mléko. Oba produkty jsou cca 4měsíce po expiraci. Chtěla jsem se zeptat zda jsou ještě jedlé či je lepší je vyhodit.

View response
Ing. Petra Vašková

Ing. Petra Vašková Replied by:

product specialist, holistic nutrition consultant

Dobrý den, Veru,

tady záleží na tom, jak byly skladované. Jestli říkáte, že ve spíži, myslím, že by produktům ještě nemělo nic být. Určitě je senzoricky zhodnoťte a pokud neucítíte nic netypického, normálně je dopotřebujte.
PS: 100 % čokoláda je již k dispozici ;-)

V případě dalších dotazů jsem k dispozici.

Přeji krásný začátek týdne,
s pozdravem,
Petra

Radka Bilková 3. April 2020

Dobrý den, mám problém s kůži na rukou, zvlášť na prstech, praská mi. Chtěla bych se zeptat, jestli nabízíte nějaký produkt, který by mi s tímto problémem mohl pomoci, děkuji za odpověď.

View response
Ing. Petra Vašková

Ing. Petra Vašková Replied by:

product specialist, holistic nutrition consultant

Dobrý den, paní Bílková,

zřejmě je to dané tím, v jaké situaci se nacházíme (neustále si myjeme ruce, ochranná bariéra se smývá a kůže je náchylná na praskání, vysychání apod.) Doporučuji každý večer vetřít větší vrstvu kokosového oleje nebo bambuckého másla a ještě si nasadit bavlněné rukavice (i na noc).

V případě dalších dotazů jsem k dispozici na petra.v@vitalvibe.cz.

Přeji pěkný víkend,
s pozdravem,
Petra

Veronika 17. February 2020

Dobrý den, u dcery 5,5let se objevily roupy. Mohu poprosit o doporučení daného produktu? Děkuji a hezky den, Veronika

View response
Ing. Petra Vašková

Ing. Petra Vašková Replied by:

product specialist, holistic nutrition consultant

Dobrý den, paní Veroniko,

doma byste mohla najít skvělého přírodního pomocníka, a tím je česnek. Ničí již existující vajíčka a zabraňuje tomu, aby roupy kladly další. Od nás bych Vám doporučila přímo přípravek proti parazitům uvnitř těla - SCRAM. Dále kokosový olej, který má antibakteriální a antivirové vlastnosti. Každé ráno na lačno lžička kokosového oleje do pusy a před spaním zase přímo na postiženou oblast namazat malé množství. Dceři dávejte co nejvíce potravin, bohatých na probiotika (zakysané mléčné výrobky, kysané zelí, pickles apod.), případně doplňte probiotika ve formě kapslí - Her Biotics/BodyBiotics. Probiotika jsou prospěšné bakterie, které vytváření v trávicím traktu nepříznivé prostředí pro roupy. A na určitou dobu je dobré se obloukem vyhnout všem sladkým potravinám - i medu, přemíře ovoce (roupy cukr milují a díky němu přežívají).

v případě dalších dotazů mě kontaktujte na petra.v@vitalvibe.cz; 732 690 885

s pozdravem,
Petra

Barbora Drábková 10. November 2019

Prosím,je tento olej vonavý? Potrebuji na vaření a smažení,Děkuji za odpověd. Drábková Barbora

View response
Ing. Petra Vašková

Ing. Petra Vašková Replied by:

product specialist, holistic nutrition consultant

Dobrý den, paní Drábková,

při otevření je náš olej velmi jemně cítit po kokosu, nicméně v samotném jídle již téměř není cítit (tzn. jeho aroma neovlivňuje výsledný pokrm).

Přeji krásný den,
s pozdravem Petra

Josef Bílý 12. August 2018

Dobrý den ,prosím mám dotaz,koupil jsem kokosový olej organic wirgin,a vztvoril se mi dva tmavší flíčky spíše tmavo hnědé,,je ještě v záruce neotevřené . Děkují.

View response
Lenka Sobková

Lenka Sobková Replied by:

Dobrý den, Josefe,

kokosový olej je (stejně jako ostatní produkty Vitalvibe) čistě organický produkt a podle toho se také chová. V případě darů z přírody nemůžeme nikdy zajistit, že obsah balení bude svým vzhledem vždy stoprocentně totožný. Liší se mezi sebou i vlastnosti jednotlivých šarží. To je dáno vlastnostmi vstupních surovin a ty se přirozeně i v průběhu roku mění.

Z vlastní zkušenosti víme, že u některých baleních se v kokosovém oleji mohou vyskytnout tmavší stopy. To jsme několikrát prověřovali a vždy jsme došli k závěru, že zbarvení nemá žádný vliv na celkovou kvalitu produktu. Drobnými stopami bych se proto nenechala znepokojovat.

Pokud byste kokosový olej i tak raději chtěl vyměnit, můžete uplatnit standartní reklamaci. Tu s vámi vyřeší kolegyňka na naší infolince.

Přeji vám krásný den :)

Mgr. Lenka Sobková

Maria Brožová 18. June 2018

Dobrý den, můžete mi přesně popsat způsob přípravy Vašeho kokosovéh oleje? Zajímalo by mě: odkud olej je, zda máte své vlastní plantáže, zda jsou kokosy bio / fair trade, zda je certifikovaný, za jakých teplot se připravuje (jak sušení copry či lisování ev. mokrého kokosového masa), nakolik to máte sami pod kontrolou. Děkuji, Maria

View response
Lenka Sobková

Lenka Sobková Replied by:

Dobrý den, Marie,
své vlastní platánže Vitalvibe nevlastní, podobně jako ostatní firmy na českém trhu. Kokosový olej je jedním z produktů, které zpracovává náš ověřený dodavatel. Ten také pravidelně dodává potvrzení o dodržování postupů, které zajišťují raw a bio kvalitu produktu. Kvalitu produktu navíc samozřejmě průběžně kontrolujeme.
V případě kokosového oleje Vitalvibe jsme volili tento postup, který umožní uvádět na český trh produkt vysoké kvality za přijatelnou cenu.
Přeji vám krásný den :)
Lenka S.

Milada 27. August 2017

Dobrý den, doufám že to ode mě nevezmete jako rýpání ale popisek který máte u tohoto produktu je velmi zavádějící. Kokosový olej neobsahuje vlákninu a rozhodně není jejím velkým zdrojem (vláknina se nachází hlavně v ovoci, v zelenině a pečivu) nevím o žádném způsobu, jak by se dostala do oleje. Nasycené mastné kyseliny rozhodně nejsou zdraví prospěšné a to ani ty v kokosovém oleji. Podporují kornatění tepen, vznik aterosklerózy, ischemické choroby srdeční a infarktu. Je dost troufalé takovou potravinu označit jako ,,nejzdravější olej na světě." V případě panenského oleje bych pochybovala i o stálosti při smažení.
S pozdravem,
Milada

View response
Michaela Ptáčková

Michaela Ptáčková Replied by:

Krásný den, Milado,

děkujeme za Váš dotaz a za upozornění na chybnou informaci v textu na webu, v nejbližších dnech ji opravíme. Zároveň připravujeme článek o kokosovém oleji, který objasní nejasnosti, které kolem tohoto tématu panují, tak prosím sledujte náš magazín.

S pozdravem Michaela

Michal 17. December 2016

Dobrý den, když do vyhledávače ve vašem obchodě napíšu panenský kokosový olej, vyjede mi tento, ačkoliv sám v popisu napsáno nemá, že je panenský. Chtěl bych se tedy zeptat, je tento kokosový olej panenský?

View response
Michaela Ptáčková

Michaela Ptáčková Replied by:

Krásný den, Michale, náš kokosový olej je panenský a za studena lisovaný, tedy nejvyšší možné kvality.

Alice 19. November 2016

Dobry den. Na vasich strankach jsem se docetla, ze neni dobre kupovat rafinovany kokosovy olej. Jelikoz bych ale rada pouzivala kokosovy olej bez vune a chtuti, aby ho mohla jist cela rodina, chtela jsem se zeptat zda mate nejaky "zdravejsi" (fyzicka rafinace, by nemela byt tak skodliva) ve vasi nabidce. Dekuji

View response
Michaela Ptáčková

Michaela Ptáčková Replied by:

Krásný den, Alice, nemáme, v nabídce máme pouze panenský kokosový olej, jehož vůně i chuť je přirozeně kokosová.

Hubert Klečka 15. October 2016

Dobrý den,chtěl bych se zeptat jestli se kokosový olej muže nejak zkazit?dlouhé skladování,chlad,teplo-popř jak poznám že už se nedá používat. Děkujji Hubert Klečka

View response
Michaela Ptáčková

Michaela Ptáčková Replied by:

Krásný den, Huberte, poznáte to podle vůně i chuti - pokud znáte, jak chutná nezkažený, snadno to rozeznáte. Je dobré skladovat ho v temnu, může být i v lednici, ale není to nutné.

Jana 24. July 2016

Dobrý den,
vím, že na trhu jsou jednak olej s chutí kokosu, ale i olej bez jakékoli chuti. Který z nich je ten, který nabízíte vy?

View response
Michaela Ptáčková

Michaela Ptáčková Replied by:

Krásný den, Jani, náš olej příjemně voní po kokosu a chuť je také přirozeně jemně kokosová, není to však výrazné. Není ničím deodorizovaný, bělený apod.

hana machová 30. June 2016

panenský olej bio muže být na plet dobrá volba? Mužete mi nějaký doporučit? Na vrásky, na obličej a celé tělo. Děkuji.

View response
Michaela Ptáčková

Michaela Ptáčková Replied by:

Krásný den, Hani, pro někoho ano, pro někoho ne, je třeba to vyzkoušet. Na tělo je bezvadný, má i slabý přirozený ochranný faktor proti UV záření, ale pleť je citlivější a každá může reagovat jinak. Minimálně je ale kokosový olej skvělý nalačno (1 lžička) jako dezinfekce trávícího traktu, startovač spalování tuků nebo ho lze přidat do smoothie, kaše nebo dezertu. Přímo na vyživení pleti doporučuji mořskou řasu irský mech nebo perlový prášek, které jsou plné minerálů.

Marie 14. April 2016

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli znamená, když je na etiketě napsáno: Extra panenský kokosový olej je lisován za studena z dužniny zralých kokosů, pěstovaných v ekologickém zemědělství. Znamená to, že je vyráběn metodou mokrého mletí? Děkuji za odpověď.

View response
Michaela Ptáčková

Michaela Ptáčková Replied by:

Krásný den, Marie, ano, tato metoda se takto nazývá.

Iveta Strašková 24. January 2016

Dobrý den,chtěla jsem se zeptat,zda je Váš kokosový olej panenský,lisovaný za studena a hlavně,zda je nerafinovaný.Dočetla jsem se,že je v tekuté formě.Je teda možné ho použít i jako prostředek na obličej?Velice děkuji za odpověďi.S podravem Strašková

View response
Michaela Ptáčková

Michaela Ptáčková Replied by:

Krásný den, paní Strašková, ano, náš kokosový olej je panenský, lisovaný zastudena, bio a nerafinovaný. Lze ho použít i k péči o pleť, nicméně nevyhovuje to každé ženě. Mohou se např. začít tvořit pupínky. Chce to tedy vyzkoušet.

Lea 3. January 2016

Dobrý den, sháním kokosový olej, který je vyráběn metodou mokrého mletí (kvůli vysoké kvalitě). Můžete mi doporučit konkrétní produkty?

View response
Michaela Ptáčková

Michaela Ptáčková Replied by:

Krásný den, Leo, náš kokosový olej je výráběn touto metodou, proto Vám doporučím tento ;).

Ludmila Zemanová 18. September 2015

Dobrý den, můžete mi poradit, zda je váš kokosový olej vhodný pro mladou velmi štíhlou ženu se sklony k vegetariánství po ledvinovém zánětu a herpesu? Lze ho užít v kuchyni, i např. jako krém na obličej, nebo masku na vlasy? A je dobrý i pro tříleté dítě k přípravě pokrmů, nebo spíš pro dospělé? Ráda bych ještě věděla rozdíl mezi rafinovaným a jiným tímto olejem...budu moc ráda za odpověď. L. Zemanová

View response
Michaela Ptáčková

Michaela Ptáčková Replied by:

Krásný den, paní Zemanová, kokosový olej je vhodný pro každého bez rozdílu věku. Lze ho používat ve studené i teplé kuchyni (je vysoce termostabilní, nepřepaluje se), jako tělový olej, k ošetření konečků vlasů atd. Podporuje metabolismus a spalování tuků. Rafinovaný olej se vyrábí lisováním ze sušeného kokosového masa za nestandardizovaných hygienických podmínek, proto je třeba následně olej chemicky vyčistit (rafinovat), vybělit a většinou se dodává i umělé aroma, jelikož rafinací své přirozené vlastnosti ztrácí. Je tedy třeba dbát na kvalitu kokosového oleje.

Jana 15. September 2015

Je vhodny v tehotenstvi a v obdobi kojeni?

View response
Lukáš Vaníček

Lukáš Vaníček Replied by:

Dobrý den,
ano kokosový olej je vhodný i v těhotenství a době kojení.
Nikdy jsme neměli žádné negativní reakce.

Ondřej 27. July 2015

Dobrý den, je Vámi nabízený kokosový olej vhodný k přímé konzumaci?

View response
Michaela Ptáčková

Michaela Ptáčková Replied by:

Krásný den, Ondřeji, ano, je vhodný k přímé konzumaci. Může se užívat nalačno nebo jako součást dezertů, smoothie, do kaší a díky vysokému bodu zakouření je vhodný i na tepelnou úpravu.

Ondřej 20. July 2015

Dobrý den, je kokosový olej za studena lisovaný?

View response
Michaela Ptáčková

Michaela Ptáčková Replied by:

Krásný den, Ondřeji, ano, je za studena lisovaný a pochází z ekologické produkce.