LETNÍ AKCE: do 31. 7. nakoupíte produkty z kategorie Na cesty o 15 % výhodněji. Použijte kód LETO2024.

Poradna: Esenciální olej Levandule

Esenciální olej Lavender (Lavandula angustifolia) má vůni, která je úžasnou směsí svěžesti, květů, čistoty a klidu. Je to její dynamická vůně, která z rostliny dělá klasiku pro parfémy, mýdla, osvěžovače a zkrášlovací produkty. Jako...

Na produkt
Na co se chcete zeptat?
Leave blank
 
Počet dotazů: 3

Andrea 26. července 2021

Dobrý den, co byste mi doporučili na časté vcelku velké bolesti hlavy?

Zobrazit odpověď
Ing. Petra Vašková

Ing. Petra Vašková odpověděl:

produktová specialistka, celostní výživová poradkyně

Dobrý den, paní Andrejko,

záleží samozřejmě, co je spouštěčem a tam je z dlouhodobého hlediska zásadní pracovat právě na hledání příčiny. Pokud bych Vám měla doporučit něco z našeho portfolia na podporu při těchto stavech, byl by to v prvé řadě esenciální olej z levadnule od Young Living, např. do aromalampy a z doplňků potom omega-3 nenasycené MK (https://www.vitalvibe.eu/cs/21-omega-3-mastne-kyseliny) a hořčík (https://www.vitalvibe.eu/cs/vitaminy-a-mineraly/902-liquid-magnesium.html).

V případě dalších dotazů jsem pro Vás k dispozici na 732 690 885 nebo petra.v@vitalvibe.cz.
Přeji krásný den,
s pozdravem,
Petra

Simona 13. ledna 2021

Krásny dník prosím čo je dobré na psychiku úzkosti strach počas tehotenstva .. dojčenia..plánujem druhe babo a chcem niečo začať brať ďakujem som veľmi citlivá

Zobrazit odpověď
Ing. Petra Vašková

Ing. Petra Vašková odpověděl:

produktová specialistka, celostní výživová poradkyně

Dobrý den, Simi,

z našeho výběru by Vám mohla posloužit funkční houba Reishi, která se jako jedna z mála v těhotenství nezakazuje užívat a má právě velmi blahodárný vliv na psychiku. Dále by to byl esenciální olej levandule, která přináší zklidnění při napětí (stejně tak jako pomerančovník, santal). Případně u nás najdete i květovou vodu z levandule. Můžete krátkodobě popíjet i čaj z kontryhelu, ten u nás nenajdete, ale mají ho běžně v lékárnách nebo zdravých výživách.

V případě dalších dotazů jsem k dispozici na 732 690 885 nebo petra.v@vitalvibe.cz.

Přeji pěkný den,
s pozdravem,
Petra
Odkazy na doplňky:
https://www.vitalvibe.eu/cs/esencialni-oleje/525-esencialni-olej-levandule-young-living.html
https://www.vitalvibe.eu/cs/funkcni-houby/275-reishi-tulsi-mushroom-mix-.html
http://vitalvibe.eu/cs/kosmetika/868-kvetova-voda-bio-levandule.html

Lenka Špinarová 25. června 2016

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat na použití tohoto esenciálního oleje z levandule. Lze jej použít neředěný na kůži, a to i dětskou pokožku? Jako např. repelent. Nebo potření při škrábnutí/popíchání? U většiny esenciálních olejů z levanduje je psáno, že se nesmějí používat na kůži neředěné. Jak je to u Vašeho oleje? Dále mám dotaz, zda se jedná o pravou levanduli nebo lavandin?
Děkuji Špinarová

Zobrazit odpověď
Mgr. Michaela Ptáčková

Mgr. Michaela Ptáčková odpověděl:

celostní výživová poradkyně, příznivkyně living history

Krásný den, paní Špinarová, ano, lze jej použít neředěný přímo na kůži, na štípance, oděrky, spáleniny či řezné rány, stačí nanést jednu kapku na vybranou oblast nebo rozetřít v dlani po směru hodinových ručiček a nanést po těle. Pro vyšší zklidňující účinek lze přímo z dlaní inhalovat. Jedná se o čistý 100% levandulový olej z levandule lékařské, nikoli hybridní.