Chystáme se na velkou inventuru skladu. Proto nebudeme 25.1. expedovat zboží. Omlouváme se a prosíme o trpělivost. Vaše objednávky budou odeslány 28.1.

Poradna: Camu Camu BIO

Camu Camu BIO

Ovoce  camu camu  ( Myrciaria dubia ) je  ovoce s největším obsahem vitaminu C na světě . Prášek z něj je 100% čistou formou camu camu pocházejícího z původní panenské části amazonského deštného pralesa. Zaručuje bohaté množství...

Na produkt
Na co se chcete zeptat?
 

Lenka Z. 5. listopadu 2018

Dobrý den, ráda bych se zeptala, jakým způsobem se prášek Camu camu užívá ? Je pouze rozpustný ve vodě nebo jej lze konzumovat jakkoliv - třeba dát do jogurtu či pojídat samostatně ? Je s konzumací něčeho dalšího umocněn účinek ? Váže se s něčím lépe, je v kombinaci s nějakou jinou potavinou lépe vstřebatelný? Dávám příklad - magnesium samostatně ne, lépe konzumovat s B6 vitamínem. Díky za odpověď. Lenka Z.

Zobrazit odpověď
Mgr. Lenka Sobková

Mgr. Lenka Sobková odpověděl:

Dobrý den, Lenko, děkuji za podnětnou otázku :) Vitamín C se sám o sobě z trávicího traktu vstřebává dobře. Vyhnula bych se asi kombinacím s tuky a bílkovinami ve větší míře - zbytečně to vstřebávání vitamínu C zpomaluje. Také je vhodné vyhnout se kontaktu s kovovými předměty (při delším kontaktu mohou vitamín C degradovat). Asi ideálním způsobem je smíchání prášku třeba s ovocnou šťávou, směs zamíchat plastovou nebo dřevěnou lžičkou a hned vypít. Vzhledem k typické chuti Camu camu doporučuji šťávu chuťově výraznější - moc příjemná je třeba kombinace s arónií. To ovšem záleží jen na vaší osobní preferenci :) I přesto, že Camu camu se jeví zpočátku jako produkt trochu obtížnější (hlavně kvůli své typické chuti), přináší tělu mnoho hodnotných látek a velmi prospívá celému organizmu. V případě jekékoli další otázky se na mě neváhejte obrátit opět zde v poradně, nebo na tel. č. 777 742 608. Přeji vám krásný den :) Lenka Sobková

Martina 8. prosince 2017

Dobrý večer, proč není vhodný pro děti do tří let a kojící? Co je pro ně tedy vhodné? Děkuji

Zobrazit odpověď
Mgr. Lenka Sobková

Mgr. Lenka Sobková odpověděl:

Dobrý den, Martino, upozornění, že produkt není vhodný pro děti do tří let, pro těhotené a pro kojící je dáno legislativně. Pokud nemá produkt speciální studie zaměřené na tyto skupiny, nelze oficiálně uvádět doporučení. To ale neznamená, že by těmto skupinám nutně neprospíval. Přesto bych Vám doporučila spíše vitamín C z aceroly, který je jednak chuťově příjemnější pro děti, a také zkušenosti několika kolegyněk ukazují, že během těhotenství je to skvělý prostředek pro doplnění vitamínu C i dalších prospěšných látek obsažených v acerole. Pro dítě mladší tří let je z naší zkušenosti užívání možné, je ale nutné uvážit vhodné dávkování vzhledem k věku dítěte. Vzhledem k lehké kyselosti bych byla opatrná hlavně u dětí se sklonem k alergickým reakcím a k zánětům. Pravidla jsou podobná jako u doporučení pro všechny kyselé druhy ovoce, jako jahody nebo třešně, acerola je konec konců ovoce podobné naší třešni. https://www.vitalvibe.eu/cs/vitaminy-a-mineraly/118-vitamin-c-prirodni.html Přeji krásný den :)

Jana S. 21. října 2016

Dobrý den, čtu samé superlativy na tento prášek, ale trochu mě zklamalo, že není vhodný pro těhotné. Nevíte z jakého důvodu? Ve složení nevidím nic, o čem bych věděla, že je neškodné. Naopak samé důležité látky včetně vápníku. Děkuji za odpověď.

Zobrazit odpověď
Sandra Zlatkovská

Sandra Zlatkovská odpověděl:

Krásný den Jani, nemusíte mít při užívání prášku Camu Camu žádné obavy. Co se týče informace, že produkt není vhodný pro kojící, těhotné ženy a děti - jedná se pouze o legislativně nařízenou formulaci, kterou je povinné uvádět na potravinových doplňcích. Máme ovšem i těhotné a kojící zákazníce, které prášek v klidu a bez problému užívají (je vhodné pouze být všímavější k reakcím vlastního těla). S pozdravem, Sandra

Jiří Hutečka 28. dubna 2016

Dobry den, chtěl jsem se zeptat jak mate overene to množství vitaminu C? Podobne camu camu prasky u nas prodavane uvadi daleko nižší obsah vitaminu C. Dekuji za odpověď..

Zobrazit odpověď
Mgr. Michaela Ptáčková

Mgr. Michaela Ptáčková odpověděl:

Celostní výživová poradkyně, produktová specialistka a příznivkyně living history

Krásný den, Jiří, informace máme od našeho dodavatele, který produkt testuje laboratorními testy. Tento camu camu prášek obsahuje cca 6 % přírodního vitamínu C.

Jakub Štěrba 2. července 2015

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, kdy byla testována hladina vitamínu C ve Vašem Camu Camu prášku, jak dlouho po zpracování? Testovali jste také stabilitu vitaminu C ve Vašem Camu Camu prášku? Kolik např. se ztratí za měsíc skladování v pokojové teplotě? Děkuji za odpověď.

Zobrazit odpověď
Mgr. Michaela Ptáčková

Mgr. Michaela Ptáčková odpověděl:

Celostní výživová poradkyně, produktová specialistka a příznivkyně living history

Krásný den, Jakube, přesné technologické údaje zjišťujeme. Osobně si myslím, že testy na nutriční hodnoty jsou prováděny po usušení, než jde šarže na trh. Doporučuje se produkt skladovat pečlivě uzavřený a v temnu, aby nedocházelo k předčasné oxidaci. Samozřejmě lépe jsou živiny chráněny, je-li prášek v kapslích jako např. produkt Antioxidant Extreme.